РАТНІВЧАНИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У СЕМІНАРІ НА ЛЬВІВЩИНІ

ратнівчаниВже більше року у нашому районі впроваджується економічний компонент Проекту ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ». За цей час зроблено чимало, проте ще багато попереду. У березні та травні затвердили перші мікропроектні пропозиції з кожного із сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів: «Датинська криниця» (с. Датинь) – грантові кошти у розмірі 571 600 грн.  та «Скарби Тура» (с. Тур) – сума гранту – 669 600 грн. Ми чекаємо на відкриття техніко-інформаційних центрів у кооперативах у кінці червня. У майбутньому такі установи не тільки допоможуть їм налагодити роботу в умовах сьогодення, а й створять додаткові робочі місця на селі.

Проте хочу розповісти не тільки про плани та здобутки ратнівчан, а й про позитивний досвід громад Львівської, Чернівецької та Черкаської областей. Саме такий склад делегацій брав участь у кластерному навчальному візиті до міст Львова та Стрия.

На семінар запросили представника Ратнівської районної державної адміністрації (координатора Ратнівського ресурсного центру громад) та по два представники кожного з кооперативів.

Цікавим та корисним було ознайомлення з особливостями роботи сільськогосподарського ринку «Шувар» (м. Львів) – це не тільки 20 га території, а й справді добре організований торгівельний майданчик, створений за зразком Варшавського ринку «Броніше».

Про Асоціацію СОК Львівщини, причини об’єднання СОК в асоціацію, умови для об’єднання та переваги йшлося під час зустрічі з керівником Львівської дорадчої аграрної служби – Іваном Паньківим. Він повідомив про участь Львівської області у проекті Sokodevi (Канада) і розповів про роль та особливості роботи Львівської дорадчої аграрної служби.

Учасники семінару відвідали СВК «Агрослав» у с. Жовтанці, який успішно працює уже 10 років та здійснює продаж овочевої продукції через мережу ресторанів Львова. Наші кооператори мали змогу отримати інформацію про діяльність своїх колег із Чернівецької, Черкаської та Волинської областей на презентації під час вечірньої інформаційної сесії.

У м. Стрий учасники отримали поради щодо створення кредитної каси в СОК від засновника Кредитної спілки «Вигода» (фінансового кооперативу) та зустрілися з членами правління Стрийського Фонду розвитку громади «Родина». Люди об’єднали ресурси і це позитивно вплинуло на соціально-економічний розвиток міста, адже за ці кошти вони впровадили проекти з громадського харчування, освіти, збудували церкву та відкрили кооперативну молочарню. Такий механізм вони перейняли у США, Канаді та Бразилії. Проте найбільш несподіваним для відвідувачів було те, що така практика фондів розвитку існувала в Україні ще наприкінці 19 – на початку 20 століть. Зокрема у м. Стрий за кошти членів фонду побудували Будинок громади, і ця велична та прекрасна будівля і зараз є окрасою старовинного міста.

Усі учасники семінару почерпнули чимало корисної інформації, яку зможуть застосувати на практиці.

Еліна БОХЕНСЬКА

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>