НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ БЕЗ КОРДОНІВ

народна творчістьУ місті Малорита на Білорусі 20-21 лютого відбулася cтартова конференція в рамках реалізації проекту міжнародної технічної допомоги 108 / Р3 / 3.1 «Народна творчість без кордонів» Програми територіального співробітництва Східного партнерства Білорусь-Україна, що співфінансується Європейським Союзом.

У конференції брали участь заступник голови Малоритського райвиконкому Шпетний В.П ., який розпочав конференцію; заступник начальника Головного управління ідеологічної роботи, культури і у справах молоді Брестського облвиконкому, начальник управління культури Панасюк С.Б., який розповів  про роль міжнародного співробітництва в розвитку культури прикордонних регіонів.

У рамках конференції були презентовані Програми територіального співробітництва Східного партнерства Білорусь-Україна та проекту міжнародної технічної допомоги «Народна творчість без кордонів» (Горбацевич А. С .); презентація дій по реалізації проекту «Народна творчість без кордонів» з української сторони начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Ратнівського району (Андросюк В. С.); презентація «Культурна спадщина України та Ратнівщини» (координатор проекту Довгуцька Л. О.). Присутні слухали виступ «Про роботу шкіл творчості з розвитку ткацтва на території Малоритського» району (директор районного Центру творчості Струнець В. М.) та мали змогу переглянути документальний фільм «Узори долі».

21 лютого в рамках конференції для делегації з Ратнівського району була організована екскурсія до меморіального комплексу «Брестська фортеця-герой», учасники побували на  обласному святі білоруської мови «Живыя вытокi» (обласний сус-пільно-культурний центр), де познайомилися з ткалею із Малоритського району Степанидою Cтепанюк. Ми пишаємось тим, що беремо участь у цьому проекті, адже це реальна нагода відродити наші традиції і славу,  звичаї наших народів, які ми отримали в спадок і мусимо зберегти їх та, нічого не втративши, передати нашим дітям, щоб не перервався зв'язок поколінь, щоб зберегти генетичну пам'ять наших народів. Тільки так ми зможемо побачити самі і показати світові справжнє обличчя України та Білорусі.

Людмила Довгуцька

Один відгук на «НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ БЕЗ КОРДОНІВ»

  1. Oleg S. коментує:

    Навіщо українцям їхати в совєтську фортецю-"герой"? Напевно для того щоб подякувати комісару-нквдшнику Фоміну, за конвоювання білорусів та українців в ГУЛАГ.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>