МIФИ ПРО УСИНОВЛЕННЯ

    Уявімо собі, що життя – це плодове дерево. Коли висівають насіння, його спочатку поливають. Потім з нього ви-ростає стовбур та розвиваються гілки, листя, і, нарешті, плоди. Для того, щоб дерево принесло плоди або взагалі виросло, йому необхідні усі ці частини. Якщо ми відріжемо у дерева, скажімо, стовбур, воно загине. Якщо ми не будемо його поливати, воно також загине.

Дозвольте нагадати слова з відомої української пісні «А без коріння саду не цвісти». Те ж саме можна сказати і про життя усиновленої дитини. Її коріння – це біологічні батьки.

Стовбуром можна назвати дитячий будинок або притулок, де вона виросла. А гілки та листя – це родина усиновителів. Усі вони відіграють важливу роль у житті дитини. Якщо ви дасте усиновленій дитині можливість висловлювати почуття щодо власного життя та минулого, це буде одним із найкращих подарунків, який батьки-усиновителі можуть подарувати своїй дитині. Це дасть дітям змогу зрозуміти, що ви приймаєте їх саме такими, якими вони є. Таке сприятливе середовище допоможе їм принести багато чудових плодів у власному житті!

Існують хибні думки і щодо самих усиновителів. Дехто вважає, що якщо у родині вже є діти, батьки не мають права на усиновлення. Хтось скаже, що вони мають піклуватися про «власних» дітей і не хвилюватися про «чужих». Жодна з цих думок не є виправданою. Кожна дитина має право на власну родину, а батьки мають право взяти в свою родину дітей шляхом усиновлення.

Ще одним стереотипом є думка про те, що лише без-плідні родини мають право на усиновлення. Це величезний міф. Багато батьків уже мають дітей, коли вирішують усиновити дитину. Чоловік і дружина можуть вирішити розширити сім’ю шляхом усиновлення на різних етапах родинного життя. Дехто усиновлює, коли діти ще малі, інші – лише коли їх біологічні діти дорослішають.

Звісно, існують родини, які не можуть мати власних дітей, і усиновлення – чудовий спосіб для них збудувати сім’ю. Але не слід вважати усиновлення останньою надією на те, щоб мати дітей, думаючи, що мати рідних дітей все одно було б краще. Більшість пар, які вперше замислилися про усиновлення, дізнавшись про те, що не можуть мати власних дітей, розкажуть вам зовсім інше. Вони скажуть, що дітей, яких вони усиновили, Бог створив саме для них.

За більш детальною інформацією або з питаннями щодо процесу усиновлення звертайтеся у службу у справах дітей Ратнівської рай- держадміністрації за адресою: смт Ратне, вул. Шевченка, 7, тел. 2-16-72, 3-01-34.

Наталія ТОКАРСЬКА,

завідувач сектору опіки та піклування служби

у справах дітей райдержадміністрації

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>