Відновлення українських доріг — пріоритетний напрямок роботи уряду

7Для завершення ремонту дороги Луцьк-Львів, за попередніми розрахунками, потрібно близько 200 млн грн. Про це 22 вересня 2016 року повідомив Віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон у рамках робочого візиту на Волинь під час огляду заявленої ділянки дороги.

Володимир Кістіон повідомив, що питання виділення коштів для завершення усіх ремонтних робіт знаходиться в роботі та через два тижні має бути вирішеним.

— Я хотів би звернути вашу увагу, що питання призупинення руйнації українських доріг, їх відновлення — це один із пріоритетів роботи уряду. Починаючи з квітня ми задекларували, що відновлення українських доріг є важливим напрямком, над яким маємо працювати. Протягом цього періоду вдалося прийняти декілька відповідних рішень на рівні Уряду, зокрема, питання фінансового забезпечення, — прокоментував Володимир Євсевійович.

Окрім того, Віце-прем'єр міністр зазначив, що відповідне фінансування для відновлення доріг вимагає долучення до вирішення цього питання і органів місцевого самоврядування усіх рівнів. Володимир Кістіон переконаний, що із ремонтом доріг значно покращиться розвиток інфраструктури та самоусвідомлення самих мешканців, адже вони будуть дбати за прилеглі до них території та тримати їх в чистоті та порядку.

— Хотів би підкреслити, що ремонт українських доріг не кампанія — це дійсно пріоритет, це системний підхід Уряду, і на 2017 рік це питання в плані фінансового  забезпечення буде підсилено, — зауважив Володимир Кістіон.

Позаяк голова облдержадміністрації Володимир Гунчик зазначив, що окрім укладання третього шару дорожнього покриття, маємо пам'ятати про ряд інших об'єктів, які потрібно привести до ладу — завершити усі роботи, пов'язані з благоустроєм навколо зупинок, соціальних об'єктів, співпрацею із дорожньою поліцією, облаштування інфраструктури навколо доріг, — усе маємо розглядати в комплексі.

— Головне наше завдання, усіх служб, не просто попросити Кабінет Міністрів допомогти нам вирішити питання завершення дороги, але я акцентував би увагу на тому, щоб облавтодор, служба автомобільних доріг, місцеві державні адміністрації завершили усі роботи, пов'язані з інфраструктурою навколо доріг. Є місця, де ми побачили роботи майже завершені, є місця, де роботи ще потрібно продовжити, — повідомив Володимир Гунчик.

За словами Володимира Кістіона, в проекті бюджету на 2017 рік урядом передбачено не менше 14 млрд коштів на реконструкцію та утримання українських доріг лише за рахунок Державного бюджету. Консолідовано на облаштування доріг у 2017 році може бути залучено близько 40 млрд гривень.

Окрім того, уряд ставить перед собою завдання таки змінити модель утримання українських доріг, адже та, що діє нині, — недосконала. Всі рішення, усі фінансові ресурси виділяються на рівні Києва, Укравтодору і у вигляді субвенцій надходять у відповідні регіони. Відтак, планується передати частину доріг державного значення безпосередньо під юрисдикцію та контроль регіональної влади, а надходження до дорожнього фонду в такому випадку розподілятимуть за визначеною формою в автоматичному режимі.

Під час робочого візиту на Волинь віце-прем'єр-міністр оглянув і пересувний габаритно-ваговий комплекс та мав можливість прослідкувати за його роботою. У вантажівок, які пройшли контроль, жодних порушень не було виявлено, вантажовідправники сумлінно виконують норми допустимих об'ємів навантаження.

Володимир Кістіон повідомив, що в планах уряду та Міністерства інфраструктури до кінця року закупити не менше 70-ти вагових комплексів, 3-4 з яких передадуть на Волинь. Вагові комплекси дозволять в посиленому режимі контролювати та зберегти відремонтований стан українських доріг.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>