ЩО ЗМІНИЛОСЯ У ПОРЯДКУ НАДАННЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ  З 1 ВЕРЕСНЯ 2017 РОКУ?

З 19 серпня 2017 року, на підставі внесених 18 серпня 2017 року Урядом змін у Постанову № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних  послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», в Україні знову діятиме оновлена програма житлових субсидій.

На основі змін, у серпні — вересні цього року управління соціального захисту населення Ратнівської РДА провело перерахунок «літніх» субсидій за новими соціальними нормативами для користування послугами з газопостачання. А саме, соціальний норматив на газову плиту у разі відсутності водонагрівача був 7,1 куб. м. на одну особу на місяць, став — 5,4 кубометра; за наявності газової плити та газового водонагрівача був 14 куб.м., став — 10,5 кубометра. Після вищевказаного перерахунку значно зменшився як розмір раніше призначеної субсидії, так і кількість одержувачів субсидії на газопостачання.

Як і раніше субсидія на відшкодування витрат на ЖКП призначається на рік (з травня по квітень наступного року). Проте її розмір розраховується двічі – окремо на літній період, окремо на зимовий.

Розрахунок субсидії на опалювальний сезон у жовтні здійснюється на підставі доходів за перший — другий квартали поточного року, під час здійснення розрахунку субсидії на наступний період у травні — за третій-четвертий квартали попереднього року.

У жовтні цього року управлінням соцзахисту 7948 домогосподарствам автоматично буде здійснено розрахунок розміру субсидії на опалювальний сезон, який для індивідуального опалення встановлений з 16 жовтня по 15 квітня.

Додатково повідомляємо, що субсидія обчислюється виходячи з доходів нарахованих особам, які досягли 14-річного віку. Тому для призначення в програмному режимі необхідно дані — паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідн. код) — всіх зареєстрованих у житловому будинку осіб. Отже, для дітей, яким виповнилося 14 років, потрібно виробляти паспорт і код, та нові дані подавати до управління.

У цьому році для пенсіонерів  збільшено соціальну норму житла, за якою надається субсидія. Якщо в помешканні зареєстровано одна-дві непрацездатні людини, соціальна норма збільшується з 49 кв. м.  до 75 кв. м. (в межах фактичної площі).

У разі змін у складі зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, їх соціального статусу, чи здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень, протягом місяця отримувач субсидії повинен повідомити  про це управління соціального захисту населення та подати відповідні документи.

Громадянам, яким надається субсидія за фактичним місцем проживання, тобто без «прописки», а це субсидія на орендоване житло чи індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію, при поданні документів повинні додати довідку, що їм не надається субсидія за місцем їх реєстрації.

           Ольга Козловська,

начальник відділу грошових виплат та компенсацій управління соціального захисту населення

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>