Ягідний сезон

Літо в розпалі, тому саме зараз набирає обертів сезон ягід. Чорниця – не тільки корисна та смачна ягода, яка має цілющі властивості та унікальні смакові особливості, вона приносить певну копійчину, якщо не лінуватись та ходити в ліс збирати стиглу ягоду.
Жителі села Заліси пишаються назвою свого села, адже вона красномовно свідчить про ліси, які обрамлюють село майже з усіх сторін, тому знайти чорниці – справа не важка, головне, щоб було бажання. З самого ранку люди їздять до лісу, дехто з шести, дехто з десяти годин, як тільки наведуть порядок удома та по господарству. Велику роль відіграє місце в лісі, потрібно щоб було багато ягід, адже від цього залежатиме майбутній прибуток, тому всі намагаються віднайти таку місцину, де ніхто не бував цього року. Хтось їде на так звані «свої місця», де минулого року постійно брав хороші чорниці, хтось шукає ягоди аж за десять кілометрів від села. Збирати чорниці – робота кропітка, потрібно мати здорову спину, сильні ноги та залізні нерви, адже комарі, мурахи, оси, кліщі, вужі, що проживають у лісі, інколи не можуть зрозуміти появу гостей та проявляють цікавість, або ж випадково зустрічають людей. Щодо самих людей, то по чорниці їздять від малого до старого, адже всім хочеться мати заробіток, для старших – додатковий, а для менших – перші самостійно зароблені гроші. Ціна за кілограм змінюється кожного дня, але потрібно за-значити, що вона дуже відрізняється від минулорічних цін. Для прикладу – позаминулого року стартова ціна на чорниці була 8 грн. за кілограм, цього року – 26 грн. Важливим чинником при такій роботі є і погода. Якщо надворі спекотно, то у лісі теж задуха. Важко збирати ягоди і при хмарній погоді, адже комарів тоді набагато більше. Але попри всі труднощі це заняття може перетворитись на досить захоплююче, якщо є бажання та самі ягоди. Та таки найприємніше – здавати чорницю та отримувати гроші, які селяни на щось відкладають, або щось купують. Ось пані Галина мріє назбирати на нового килима, школярка Софія прагне купити нове плаття, а дітлахи хочуть морозива та цукерок. Мрії різні, але правильно поставлена мета завжди приводить до успіху.
А що вже говорити про смачні вареники, йогурти та варення з чорниць, якими можна тішитись весь рік, якщо заморозити ягоди у морозильній камері. Та найголовніша їх цінність – цілющість, адже чорниці містять багато потрібних для здоров’я людини вітамінів. У чорниці велика кількість антиоксидантів, вживання цієї ягоди допомагає зберегти до старості хорошу пам’ять і гострий зір, зміцнює серцево-судинну систему, допомагає протидіяти інфекційним захворюванням і допомагає позбавитися від зайвої ваги. Регулярне вживання чорниці знижує вірогідність появи хвороб серцево-судинної системи. Чорниця має протизапальну, протигнильну, сечогінну, жовчогінну дії. Ягода, за рахунок своїх протимікробних і протизапальних властивостей, полегшує хворобливі стани при простудах, запальних процесах верхніх дихальних шляхів і при головному болі. Ще одна з найкорисніших якостей чорниці – це її позитивний вплив на травну систему. Вживання чорниці нормалізує травлення, вона однаково ефективно діє як при проносах, так і при запорах. До того ж, сік ягоди – це потужний бактерицидний засіб, він знищує збудників черевного тифу і дизентерії. Чорниця показана при печіях і гастритах зі зниженою кислотністю.
Тому інколи варто задуматись, що важливіше – гроші чи безцінне здоров’я, або ж просто треба досягати певного компромісу – збираючи ягоди в лісі, не забувати брати їх і для себе та своєї сім’ї.
Світлана Володько
с. Заліси

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>