ВІКТОР СЕМЕНЮК: «Я ЗА ЗМІНУ СИСТЕМИ!»

Віктор СеменюкНещодавно гостем редакції був Віктор Семенюк, ратнівчанин, який бере участь в акціях протесту перед будівлею Верховної Ради України, які тривають з 17 жовтня до сьогодні.

За його словами, перше наметове містечко було розбите перед Верховною Радою 17 жовтня, коли зібралися люди висловити свій мирний протест і заявити основні вимоги: антикорупційний суд, зміна виборчого законодавства, зняття депутатської недоторканності та імпічмент Президента.

— Влада, яка прийшла на крові Небесної Сотні, стала механізмом у зведенні політичних рахунків з опонентами. Силові структури ця влада перетворила на репресивний орган щодо власного народу, який виходить на мирні акції захистити свої права, єдиний правоохоронний орган НАБУ, який реально бореться з корупцією. Найвищі керівники держави, прийшовши до влади, використовують ті самі методи проти власного народу, що і Янукович. І панування цієї влади, влади олігархів, закінчиться ще гірше, як у Януковича. Тому що єдиним джерелом влади в нашій країні є народ згідно зі ст. 5 Конституції України і народ дасть оцінку діям влади, — заявляє Віктор Семенюк та розповідає, що на місці протистояння розбили близько 50 наметів, у яких живе приблизно 400 осіб з усієї України — із Заходу до Сходу, із Півдня до Півночі. — Вони просто живуть перед Верховною Радою до тих пір, коли відбувається якась подія — пленарне засідання чи Президент проводить якісь заходи, щоб вийти з протестами і заявити про своє невдоволення. Протестують з плакатами, мирно. Вони зайняли вигідне стратегічне положення, бо депутати на роботу йдуть саме через це наметове містечко. Є деякі, що бояться і йдуть «чорними» ходами, але основна маса депутатів і їхніх помічників іде саме через наметове містечко. Комусь кричать «Ганьба», комусь «Дякую».

Основна частина протестуючих — люди віком від 20 до 40 років, які, каже Віктор Семенюк, не втратили надію на зміни в країні на краще. Однак чимало серед протестуючих і людей старшого, поважного віку, пенсіонерів.

— Там люди поводяться толерантно, досить мирно, чемно. Навіть бувають провокації, але протестуючі толерантно доводять, розказують, ніхто не йде на зіткнення. Це мирний протест. Я розмовляв з жінками із Дніпра, з Кривого Рогу, їм під 80 років, вони ледве ходять, але приїхали підтримати цей рух, тому що їм набридло, бо в них немає коштів для виживання. Це люди, які потребують со-ціальної допомоги від держави. Пенсіонери в світі достойно живуть, на курорти їздять, а наші по смітниках ходять. Зараз пересічний громадянин не може собі дозволити елементарного. Людей довели до зубожіння і розповідають їм, що в країні проходять реформи.

5-6 грудня, коли між протестуючими і правоохоронцями відбулися сутички, Віктор Семенюк саме був у Києві. Тоді ж у наметовому містечку було ще кілька людей з Волинської області. — Дуже багато зараз провокаційних заяв, що протестуючі «проплачені», що приїжджають туди за гроші, — стверджує Віктор Семенюк. — Там жодна людина не перебуває за рахунок чиїхось коштів. Кияни приносять продукти харчування, медикаменти. Допомагають людям, бо всім вже набридли оці заяви, оця брехня влади на кожному кроці. Бо виходить, що в нас в державі керує не президент, а олігархічна група. Приємно, що з Ратнівщини до цієї діяльності підтягується ще одна сім'я — Ольга та Артем Циганкови. Артем — із Луцька, але одружився з жителькою нашого району. Його бабуся — вояк УПА, має багато нагород. Ольга та Артем нещодавно теж побували в Києві. Вони — дуже толерантні, виховані люди, займають активну громадську позицію.

Віктор Семенюк розповідає, що акція протесту стала безстроковою і триватиме до тих пір, доки депутати не звернуть уваги на вимоги активістів. Люди залишаються на «майданчику свободи». Вони постійно змінюють оди одного, ротуються. Часто хворіють, бо несприятлива погода, немає належних умов, але, стверджує Віктор Семенюк, стоятимуть на своєму доти, поки депутати не приймуть закони, які обмежують  олігархів, закони про антикорупційний суд, скасування недоторканності, нове виборче законодавство та імпічмент президента.

Ольга ВІТАЛЮК

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>