РОБОТА, ЩО НЕ ВТОМЛЮЄ

Жуковський2 жУКОВСЬКИЙВасиль Жуковський – це підприємець, через руки якого пройшло немало комп’ютерної техніки району, адже уже 14 років він працює у цій сфері. І якщо кажуть, що світом володіє той, хто володіє інформацією, то найчастіше її ми почерпаємо через комп’ютери. Та й цивілізаційний розвиток світу вимагає все більшої комп’ютеризації. Тож з нагоди Дня підприємця ми поспілкувалися з людиною, яка знає немало про це благо цивілізації.

— Василю Миколайовичу, коли Ви почали займатися підприємницькою діяльністю?

— З березня 2006 року. Перший вид діяльності, який був – це продаж комп’ютерної техніки і непродовольчих товарів у неспеціалізованих місцях та інші види роздрібної торгівлі. Через декілька років разом із братом почав паралельно займатися виробництвом виробів із бетону та цементу, заборів та блоків. Але в той же час займався ремонтом комп’ютерного та периферійного устаткування.

— А чому Ви обрали саме комп’ютери?

— Бо займався раніше ними. Пішов на першу роботу у відділ соціальних служб, там працював чотири роки, був головним спеціалістом інформаційних технологій. А потім – на Ратнівський молокозавод, і паралельно вже почав займатися комп’ютерами. Мав певні напрацювання у цій сфері, зрозумів, що можу самостійно це робити, і таким чином розпочалася моя підприємницька діяльність.

— Як багато людей до Вас звертається за допомогою, адже не лише продаєте, але й ремонтуєте?

— Буває, що 20-30 осіб за один день. Комп’ютери та комплектуючі і продаю, і ремонтую, а телефони і телевізори стараюсь не брати, бо вистачає роботи і без того.

— Якщо порівнювати з попередніми роками, то, напевно, зараз у Вас суттєво більше роботи, ніж тоді. Комп’ютеризація прогресує з часом?

— Ремонтів дуже багато стало. Раніше й асортимент був менший, і покупців не стільки, і потреби були не такими великими. А зараз кількість клієнтів з кожним роком збільшується.

— Як Ви встигаєте за останніми технічними новинками?

— Знання поновлюються автоматично, бо, як тільки приходить щось нове, зразу треба замовляти. А ще для цього є Інтернет. Вечорами сиджу в мережі й відслідковую абсолютно все, що пов’язане з комп’ютерами і устаткуванням. Потрібно встигати за часом, щоб, коли прийде людина і запитає про щось, конкретно знати, що їй відповісти. Все, що з’являється на ринку, я повинен знати. Дуже багато конференцій проводять фірми Lenovo, Asus, Nikon. Можна час від часу брати в них участь. Проте, як правило, вони проштовхують свої бренди. Як на мене, для цього не потрібно конференцій. Кожного дня продаєш продукцію і бачиш, що тобі люди приносять на ремонт. Треба брати те, яке з часом найменше ламається. От, до прикладу, я продав три ноутбуки однієї моделі. І якщо люди принесли їх, є якісь негаразди, я більше цю модель для продажу взагалі не беру, адже це моя репутація, перш за все, і людські гроші, за які вони хочуть отримати якісний товар. Тому завжди стараюся брати щось якісне і хороше, те, що користується попитом і доступне за ціною. Хоча, асортимент є для покупців різного рівня достатків, а у кожної фірми-виробника свої переваги і недоліки.

— Які особливості роботи у ремонтах комп’ютерів і периферії?

— Жодних особливостей, просто бажання працювати. Якщо немає бажання, то вже й не примусиш. У мене немає пориву копати ями чи господарювати. Я краще за день 2-3 комп’ютери зроблю, зароблю не менше, а ремонтувати їх можу на постійній основі.

— Не втомлює така робота?

— Ні. Взагалі. Зрозуміло, що за день голова втомлюється, але трішки відпочинку, і вранці з новими силами можна знову йти до праці. За стільки часу побачив переваги цієї роботи і вкотре пересвідчуюся у правильності вибору.

— Із родичів хтось долучається до Вашого бізнесу?

— Дружина Марина. Вона працювала раніше на державній службі, потім була у декретній відпустці, а зараз працює в магазині комп’ютерної техніки в Заболотті. І хоч кожного дня доводиться добиратися, їй подобається.

— Наскільки важко в сучасній Україні займатися підприємницькою діяльністю?

— У принципі, взагалі немає нічого складного. Документації ніякої не треба оформляти, окрім річного звіту. Якщо є наймані особи, звичайно, складніше. І якщо підприємець не розуміється в бухгалтерії, то йому краще звернутися до спеціалістів. У мене, наприклад, освіта економічна. І на молокозаводі працював у бухгалтерській сфері, тож, коли почав працювати тут, звіти для мене не були новиною. А якщо є наймані особи, то щомісяця потрібно складати багато звітів. То зараз лише в податкову інспекцію, а раніше і в податкову, і в соціальні служби, і в центр зайнятості, і в пенсійний фонд.

— Тож вітаємо Вас і всіх підприємців району з нагоди Дня підприємця. Нехай ваша діяльність приносить духовне і матеріальне задоволення. Успіхів вам у цій нелегкій справі!

Марія ЛЯХ 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>