Небезпечний карантинний шкідник – західний кукурудзяний жук

ЗахіднийЗ часу першого виявлення західного кукурудзяного жука в Україні пройшло понад десять років. Певний період шкідник обмежувався лише однією-двома західними областями країни.
Сприятливий клімат  створює умови для активного розмноження кукурудзяних жуків. Беручи до уваги природну міграцію, здатність перелітати на значні відстані за вегетаційний період, можна припустити, наскільки далеко від західних територій країни може поширитись цей карантинний шкідник .
Ці шкідники мігрують в середньому до 100 км на рік і викликають загибель до 90% рослин кукурудзи. На цей час вони становлять реальну загрозу для рослинних ресурсів України.
Західний кукурудзяний жук належить до родини листоїдів. Він має одну генерацію протягом року. Білі, червоподібні личинки старшого віку мають у діаметрі 1,5-2 мм, при довжині до 13 мм. Дорослі жуки жовто-зеленого кольору з чорними повздовжніми смугами на надкрилах (інколи суцільно чорним). Розмір дорослих жуків 6-8 мм. Пік виходу жуків з лялечок збігається з періодом цвітіння кукурудзи.
За один період жуки можуть долати до 10 км.
Характерною ознакою ураженої західним кукурудзяним жуком кукурудзи є підрізка коренів рослин, в результаті чого рослини легко висмикуються з грунту.
Для боротьби із шкідником слід дотримуватися таких заходів –дотримання сівозміни, своєчасний обробіток грунту, дотримання термінів посіву та збору врожаю, використання сортового насіннєвого матеріалу, а також проведення обробок хімічними препаратами, які дозволені для використання в Україні.При виявленні шкідників на присадибних ділянках просимо повідомити фітоса-нітарного інспектора за тел.: 3-09-71.
Руслан Шинкарук,
головний спеціаліст – державний фітосанітарний інспектор

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>