Боротьба з мишоподібними гризунами на полях

grizuni-shkidniki-mishi-ta-shhuri_1Протягом двох останніх десятиліть на сільгоспугіддях нашої країни спостерігається поступове розширення площ, заселених мишоподібними гризунами.

Шкодочинність полівок дуже висока. На окремих полях за наявності 50-60 колоній / га за неправильного або несвоєчасного регулювання чисельності гризунів втрати зерна озимої пшениці становили 35-40%. Харчуючись сходами пшениці, полівки утворюють на посівах лисини. У роки масового їх розмноження подекуди виникає потреба у пересіванні пошкоджених масивів. Розмноження мишей та полівок може обмежуватися природними чинниками. Та, попри все це , щільність мишей та полівок на сільськогосподарських угіддях залишається дуже високою, і тому треба завжди планувати проведення захисних заходів. Заходи з контролю щільності популяцій мишоподібних гризунів поділяють на профілактичні й винищувальні.

Якщо на одному гектарі зернових або багаторічних трав щільність мишоподібних гризунів досягає 3 — 5 і більше колоній, то треба вжити винищувальних заходів, застосовуючи головним чином хімічні та біологічні заходи. На сьогодні найбільш ефективним біологічним препаратом у боротьбі з гризунами є « бактороденцид вологий зерновий». Основа препарату — зерно пшениці, оброблене в лабораторних умовах специфічними бактеріями, що спричиняють мишачий тиф. При поїданні принади гине до 95% гризунів протягом 4-15 днів. Знаходячись у тісному контакті одна з одною, миші швидше розповсюджують смертельну хворобу серед здорових особин, що підвищує ефективність застосування препарату.

Крім того, бактороденцид можна застосовувати в складських, тваринницьких приміщеннях, сховищах, парниках, скиртах, на полях, пасовищах, словом, там, де використання інших хімічних приманок небезпечно для людей, свійських тварин, птиці та дов-кілля.

Бактороденцид рекомендується застосовувати при температурі повітря від +10 до -15 градусів С. Препарат не потребує приманочного продукту, так як сам є хорошою приманкою і залюбки поїдається гризунами. Бактороденцид має вибіркову патогенність, викликаючи захворювання шлунково-кишкового тракту гризунів. Смертельна доза для дрібних гризунів 0,3 — 0,5 г препарату. При систематичному застосуванні препарату загибель досягає 90 %.Телефон для довідок: 0673926390.

Ольга САВЛУК,

провідний спеціаліст відділу прогнозування та аналізу ризиків  Держпродспоживслужби у Волинській області;

 Сергій Левківський,

провідний фахівець відділу фітосанітарних процедур

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>