ОСНОВНИМ ПИТАННЯМ ЗВІТНИХ ЗБОРІВ СПОЖИВЧОГО ТОВАРИСТВА БУВ РАТНІВСЬКИЙ РИНОК

споживче товариство16 лютого в актовій залі райспоживспілки відбулися звітні збори Ратнівського споживчого товариства. На них були присутні члени та пайовики споживчого товариства, заступник голови районної ради Олександр Бенедисюк, депутати Ратнівської селищної ради, підприємці з Ратнівського ринку.
У першу чергу голови правління споживчого товариства Марія Дейнека та райспоживспілки Володимир Бохонюк привітали з 60-літтям Марію Філюк, яка працювала завідуючою магазином «Гастроном». Далі Марія Дейнека порушила болюче для кооператорів питання про долю Ратнівського ринку. Вона пригадала історію розвитку конфлікту і повідомила, що у зв’язку з тим, що договір оренди між селищною радою та споживчим товариством на оренду землі під ринком не укладений, споживче товариство у жовтні 2016 року направило селищній раді претензію на відшкодування вартості поліпшення земельної ділянки, огорожі та освітлення ринку на суму 943 228 грн., а в листопаді отримало відмову на відшкодування у зв’язку з безпідставністю та необґрунтова-ністю.
Марія Дейнека висловила стурбованість, що минув рік, а питання ринку в Ратному так і не вирішилося. Селищна рада через нестягнення податків у бюджет недоотримала чималі кошти. Так, за словами Марії Іванівни, у 2015 році до бюджету селищної ради від діяльності ринку споживче товариство сплатило 273,4 тис. грн., крім цього, до державного бюджету – 81,9 тис. грн. Загальна сума податків становила 355,3 тис. грн.
Марія Дейнека довела до відома пайовиків, що споживче товариство має намір повернути вкладені кошти в упорядкування ринку, так як будівництво та благоустрій території здійснювались за кооперативні кошти, а не за кошти державного бюджету, домогтись справедливого розподілу землі відповідно до Державних будівельних норм України для обслуговування критого ринку, вирішити питання доцільності подальшого функціонування, передачі в оренду чи продажу критого ринку.
Прокоментував ситуацію заступник голови районної ради Олександр Бенедисюк. Він порекомендував вирішити питання з ринком у суді – і це, на його думку, найоптимальніший спосіб. Іван Капітула, депутат селищної ради, наголосив, що, не продовживши договір оренди, споживче товариство втратило ринок. Присутні в залі задали йому чимало питань.
Слово взяв пайовик Валерій Михалевич, який зауважив, що якщо орендар не звертається до орендодавця із листом про продовження оренди, а орендодавець не повідомляє попередньо орендаря про припинення договору оренди, то договір вважається автоматично подовженим. А листами, за його словами, напередодні конфлікту споживче товариство та селищна рада не обмінювалися. Валерій Іванович також поставив питання, хто відповідатиме за несплату податків, адже бюджет селищної ради наповнюють усі, хто купує товари і послуги в Ратному, а за ті гроші, які селищна рада не стягнула з ринку, хтось повинен відповісти.
Депутат селищної ради Галина Кульбачинська запитала у кооператорів, чому вони не приходили на сесії, громадські слухання, які стосувалися ринку, у селищну раду, а Марія Дейнека мусила брати на себе увесь тягар.
Про юридичну та економічну складові розповів юрист райспоживспілки, депутат районної ради Віталій Бірук. Він зауважив, що хоч районна влада не має впливу на діяльність селищної ради, але питання наповнення селищного і районного бюджетів – це компетенція і райдержадміністрації, і районної ради. А так як через неви-рішення питання ринку до бюджетів селища та району загалом не надійшло близько 400 тисяч грн. (за розрахунками споживчого товариства у 2016 році), рекомендував розглянути це питання через призму наповнення і виконання бюджету на засіданні бюджетної комісії ра-йонної ради та колегії райдерж-адміністрації. Що стосується юридичної площини, то Віталій Іванович засвідчив, що станом на 2017 рік селищна рада затвердила план детального планування території ринку, на якій перебуває власність споживчого товариства – критий ринок. Тому варто, за його словами, подати заяву в селищну раду про надання дозволу на встановлення меж та споживчому товариству вирішили подальшу долю функціонування критого ринку.
Володимир Бохонюк передав невдоволення підприємців тими реаліями, які зараз є на ринку, хвилювався за долю тих шести людей, які втратили роботу. Він повідомив, що ринок є збитковим, і все, що потрібно кооператорам, – це повернути вкладені кошти.
Далі перейшли до розгляду решти питань порядку денного – про підсумки господарсько-фінансової діяльності споживчого товариства за 2016 рік і завдання щодо підвищення ефективності господарюваннята ін.
На сьогодні у споживчому товаристві працює три працівники, налічується 58 членів, 13 асоційованих членів (чотирьом із них на зборах задовольнили заяви про вихід). Пайовий капітал товариства становить 551 тисяч грн., статутний – 1042 тис. грн., обов’язкові пайові внески – 83,5 тис. грн.
Основним видом діяльності споживчого товариства є надання в оренду та експлуатацію власного нерухомого майна. За результатами господарської діяльності 2016 року споживче товариство спрацювало прибутково (прибуток склав 16 тисяч грн.). На його балансі перебуває 30 будівель на території десяти селищних та сільських рад. 19 із них здані в оренду, 11 приміщень не використовується через відсутність виробничої та заготівельної діяльності. Проблема полягає ще й у тому, що раніше на недіючі приміщення нараховувалась лише амортизація, а з 2015 року – ще й податок на нерухомість відпо-відно до ставок, затверджених сільськими і селищними радами.
У 2016 році споживче товариство сплатило платежів до бюджету та позабюджетних фондів 198 тисяч грн. Протягом 2015 року сплатило 32 тисячі грн. податку на нерухомість, у 2016-у році – 59 тисяч грн., а у 2017 році потрібно буде сплатити 131 тисячу грн., тобто на 72 тисячі більше. За будівлі, що не використовуються, у 2017 році доведеться заплатити 57 тисяч грн., що на 30,5 тис. грн. більше, ніж у 2016 році. Серед сільських рад найбільші ставки встановили Замшанівська, Поступельська, Жиричівська та Забродівська сільські ради – 1 відсоток від мінімальної заро-бітної плати, це 32 грн. за один квадратний метр площі нерухомого майна. Проте найпроблемніше зі сплатою податку за складське приміщення в Заболотті, яке не використовується, та з магазином у Поступелі. Споживче товариство веде роботу із підготовки документів для продажу приміщень у Датині та Якушах.
Дедалі більше уваги кооператори приділяють земельним відносинам – викупу земельних ділянок під магазинами. Так, станом на початок 2017 року викупили 8 земельних ділянок під торговими будівлями (дві ділянки в с. Жиричі, дві у Замшанах, а також у селах Видраниця, Поступель, Прохід, Заброди), провели експертну оцінку земельної ділянки в с. Велимче. Загальна сума витрат становила 213 тисяч грн. Складніша ситуація із землею по вул. Шевченка в Ратному, на якій розміщені недіючі складські приміщення, забійний цех, гаражі автоколони загальною площею 3,2 га. Про баланс підприємства та розподіл прибутків за 2016 рік розповіла головний бухгалтер Світлана Михалевич.
Після розгляду всіх питань порядку денного члени споживчого товариства прийняли відповідні рішення і постанови.
Марія ЛЯХ

Один відгук на «ОСНОВНИМ ПИТАННЯМ ЗВІТНИХ ЗБОРІВ СПОЖИВЧОГО ТОВАРИСТВА БУВ РАТНІВСЬКИЙ РИНОК»

  1. Oleg коментує:

    Був колись нормальний ринок в районі автостанції,нікому не заважав.Натомість розвели бомжатню в центрі селища.По Заболоттівській ні пройти,ні проїхати.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>