ЯК  ПРОВОДЯТЬ СВЯТВЕЧІР

НА ПОЛІССІ, ЗНІМАЛИ ТЕЛЕОПЕРАТОРИ У ВЕЛИМЧОМУ

Про Новорічно-Різдвяні звичаї у різних куточках України готується фільм, який має вийти в ефір у наступному році саме у ці свята. Оператори телебачення побували на Святвечір у Велимчому у почесного члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Надії Видрич. Впродовж дня і до пізнього вечора вони знімали, як готується сім'я до Різдва, як святкує Святвечір, дотримуючись усіх звичаїв свого краю. А про звичаї сім'я добре знає, адже донька господині Олена – дослідник традицій українського Полісся. Обов'язковою умовою відеозйомки була невимушеність всіх членів сім'ї, їх поводження, буцімто немає телекамери.

Телеоператори побачили й зняли, як роблять різдвяного павука та Дідуха із соломи, як готують і чим присмачують кутю, як варять пісний борщ з кислого буряка, який має бути на столі у Святвечір, та інші страви, як і коли сідають до столу і що споживають у Святвечір; як закликають Мороза в гості і дякують року; інші звичаї святкування Святвечора. Записали і коляду «Сталася новина», яку виконали усі члени сім'ї за святковим столом. Героями відеозапису були, окрім господині, її діти та внуки. Бо саме на Святвечір добрим звичаєм у нашому краї є збиратися всією сім'єю у батьків.

Тож у січні наступного року матимемо можливість побачити цю передачу на телеканалі «Інтер».

Валентина БОРЗОВЕЦЬ

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>