СВЯТО ЗУСТРІЧІ ВИПУСКНИКІВ

12Щороку на День молоді Самари оживають. Сюди з’їжджаються з усіх усюд уродженці села, які навчалися в Самарівській школі і хочуть зустрітися зі своїми однокласниками на організованій адміністрацією школи зустрічі випускників. Традиція зустрічі усіх випускників саме на День молоді побутує тут ось уже п’ятдесят років, але централізовано у стінах навчально-виховного комплексу почали збиратися з 2008 року. Для присутніх – концерт, екскурсія закладом і нагородження найбільш знаменитих.

Цьогоріч ювілейні випуски святкували випускники 1970, 1975, 1980, 1985, 1990, 1995, 2000, 2005 та 2010 років. Долі у кожного з них склалися по-різному. Хтось залишився в рідному селі, хтось опинився в сусідніх, комусь судилося виїхати за межі району, області та держави. На свято запросили перших вчителів і класних керівників цих випусків. Класовод учнів 1990 року Надія Лукашик прибула на урочистості з міста Сарни Рівненської області. Їй захотілося хоча б на день перенестися у минуле, у село, де пройшли її юні роки. На жаль, не змогли взяти участь у зустрічі ті вчителі, хто вирушив у дорогу, з якої немає вороття, залишивши по собі тихий смуток непоправної втрати, світлі спогади у серцях випускників. Це Василь Штик, Володимир Сорочук, Палагея Сакадин, Микола Солдатенко, Андрій Трофімук, Олег Генсіровський, Віктор Рогалевич, Віра Ботенко. Їх пам’ять вшанували хвилиною мовчання. Пом’янули також тих колишніх учнів, хто помер, не дочекавшись цієї зустрічі.
Усіх, хто прийшов на святковий захід, вітала директор навчально-виховного комплексу Зоя Супрунюк. Згодом вона розпочала церемонію нагородження. Першою грамоту отримала Ольга Ковальчук, заступник директора з виховної роботи, на чиї плечі падає щорічна відповідальність за організацію зустрічі випускників, коли більшість педагогів уже у відпустках, а діти – на канікулах. Гарними словами Зоя Володимирівна розчулила помічницю до сліз. Потім вона нагородила ексклюзивними грамотами за прояв найбільшого позитиву до життя випускника 2010 року Олега Юрчика, за вивчення і вміле впровадження в практику найрізноманітніших танцювальних рухів – Олега Тарасюка (2005 рік), за наслідування традицій Роксолани у Туреччині – Ольгу Сидорук (2000 рік), за довгу косу – Наталію Масюк (1995 рік), за організацію автомайстерні та зразкове виховання сина Богдана – Михайла Левонюка (1990 рік), за опанування мистецтва професійного виготовлення кондитерських виробів – Валентину Сорочук (1985 рік), найромантичніше подружжя 1980 року Анатолія Корнелюка та Галину Левонюк, які живуть у парі, виховали трьох синів і тішаться внуками, за почуття оптимізму, терплячість та стриманість у спілкуванні з відвідувачами бару – Галину Баранчук (1975 рік), за активну організацію однокласників на зустріч – Ганну Тарасюк (1970 рік).
Далі був захоплюючий концерт у вигляді гостросюжетного фільму про життя випускників від їхнього народження і до моменту закінчення школи. Вітали присутніх вихованці дитячого садка, учні першого, середніх і старших класів піснями й танцями. На завершення випускники зазначених років дякували дирекції за те, що впровадили таку гарну традицію і продовжують її підтримувати, дарували подарунки рідній школі (спортивне приладдя та обладнання у медичний кабінет, ляльки-мотанки на добро та успіх, торт «Історія 1985—2015» Валентини Сорочук, гроші та інше.
Коли урочиста частина скінчилася, колишні учні розійшлися по своїх класних кімнатах, щоб пригадати дитинство і юність, поспілкуватися з учителями і, врешті-решт, зробити фотознімки уже дорослих чоловіків і жінок, які десятки років тому сиділи за шкільними партами. Потім усі випуски йшли на кладовище з квітами і вінками до померлих однокласників та вчителів. Згодом мали час поспілкуватися у тісному колі однокласників за святковими столами, а увечері – розважитися на дискотеці, де гармонійно поєднувалася музика кінця 20 століття із сучасною.
Марія ЛЯХ

6 5

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>