ВЕЧІР-ЗУСТРІЧ З ІВАНОМ СИДОРУКОМ

іван сидорукУ приміщенні центральної районної бібліотеки відбулася зустріч із заслуженим працівником культури України, народним майстром дерев’яної образотворчої іграшки, етнографом Іваном Сидоруком.

Його діяльність – популяризація народного мистецтва та іграшки – справа, якою зараз майже ніхто не займається. Мета його іграшок – не тільки повернути дітей у минувшину, показати, чим гралася маленька Леся Українка, а й відтягнути дітей від комп’ютера. Тому й вивчав Іван Васильович усе життя творчість і побут родини Косачів-Драгоманових, тому й став Левом Скулинським, прототипом героя з «Лісової пісні». Культура та поезія українських митців чарували і цікавили етнографа, отож вивчав і досліджував їх діяльність та творчість.

У літературному вечорі взяли участь селищний голова Володимир Кулик, начальник відділу культури райдержадміністрації Олена Горнік, працівники культури і бібліотечної системи, рідні та друзі Івана Сидорука, колеги його родичів Марії і Михайла Пасів, їхня донька Оксана та читачі бібліотеки.

Щоб підняти присутнім настрій і задати хороший тон зустрічі, із музичним вітанням виступили троїсті музики «Браві козаченьки» районного будинку культури. Їм дякували бурхливими оплесками, після чого зачитали коротку автобіографічну довідку про Івана Сидорука і надали йому слово.

Іван Васильович пригадував про своє перебування на Ратнівщині у сестри Марії (він народився і зростав у с. Хотешів), переплітаючи розповідь з уривками біографій та творчості Івана Франка, Лесі Українки, Олени Пчілки, Тараса Шевченка, Ліни Костенко та інших. Ділився спогадами від пережитих кінних поїздок Лесиними стежками. Продемонстрував відео про музей-садибу Лесі Українки у Колодяжному, звідки він разом із дітьми конячкою Ластівкою подався до Львова і Нагуєвичів, де жив і творив Іван Франко. Підкреслював свою значимість у дослідженні творчості поета, адже як і Іван Якович, він народився 27 серпня, але через 99 років після нього. Іван Сидорук оповідав окремі уривки зі свого життя, сповнені приємних спогадів спілкування з родиною, з митцями української сцени і пера, пропонував переглянути родинні фото. З особливим трепетом він представив публіці свою тітку – Тетяну Кондратюк зі Здомишля, яка все життя працювала у сільському ФАПі, а для Івана Васильовича була і є добрим порадником у житті. Вона подякувала племінникові за запрошення й побажала, щоб ми таки жили у мирній Україні без горя, печалі і сліз, щоб щастя й мир запанували в нашій державі. Детальніше Іван Сидорук зупинився на творчості Ліни Костенко і навіть декламував її вірш «Апостол Петро».

Разом з Іваном Васильовичем на вечір прибули його троє синів, а дві маленькі донечки залишилися вдома. Цим діти підкреслили увагу до батьківської праці, адже чоловік із повагою ставиться до своїх батьків, які дали йому належне виховання. І все, що він робить у своєму житті, – для діток.

На завершення дякував усім, хто зміг побувати на цій зустрічі. На згадку про неї подарував кожному афіші з лірикою Тараса Шевченка, бібліотеці – з десяток книг відомих українських письменників, афіші та плакати проекту «Воля і доля», збірочки брошур «Волинь моя, краса моя». У знак вдячності директор централізованої бібліотечної системи Віра Сидорук вручила йому подяку за подаровані книги і сувеніри, Олена Горнік дякувала від імені працівників культури району і всіх присутніх за зустріч, а племінниця Оксана Пась говорила слова вдячності дядькові від родини.

Марія ЛЯХ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>