ПЕРЕМОЖЕЦЬ ОБЛАСНОГО КОНКУРСУ ЮНИХ ГУМОРИСТІВ – САМОУЧКА-ГАРМОНІСТ АНДРІЙ МАКАРУК ІЗ САМАРІВ

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Андрій Макарук із Самарів, одинадцятикласник місцевої школи, — звичайний сільський хлопчина зі звичайної сім’ї, але є у нього щось особливе, чого не можна не помітити.

31 жовтня у Волинському державному центрі естетичного виховання учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу юних гумористів «Посміхнемось щиро Вишні» і Андрій на ньому виборов впевнену перемогу, завоювавши перше місце.

Напевно, хлопець цього не очікував, бо каже, що не знає, як так вийшло. Але якщо подивитися на його мистецьку майстерність, то одразу стає зрозуміло, що ця дитина достойна перемоги і не лише на обласному рівні.

А справа в тому, що Андрій ось уже два роки постійно грає на гармошці, яка дісталася йому від діда Василя і яку опанував самотужки. До того ж має гарний голос, постійно бере участь у культурно-масових заходах у школі, а ще він – призер обласних та всеукраїнських змагань з дзюдо та вільної боротьби.

Андрій розповідає, що ще коли був маленьким, дідусь хотів навчити його грати на гармошці, але тоді це хлопчика не цікавило. Частівки, полька – от і все, на що погодився Андрій. Два роки після того, як здобув перші ази гри на інструменті, взагалі не цікавився ним, хоча з дитинства співав. Напевно, успадкував гарний голос від мами, яка багато років співає альтом у церковному хорі. Та якось на свято села до них у гості з’їхалася родина. За святковим столом залунала щира українська пісня у супроводі гармоні. Андрій почув, побачив, як грають родичі, і подумав, що в нього теж вийде. Вже другого дня взяв у руки гармонь, пригадав те, чому його навчив дідусь, а далі пішло-поїхало. За тиждень уже міг заграти пісню на слух. Запитую в хлопця, чи володіє він нотною грамотою, а він каже, що жодної ноти не знає і вважає, що цього й не треба, бо може так підібрати мелодію. Хоча, зізнається, що до кінця сам не розуміє, як у нього це виходить. Якщо чує якусь пісню і її теоретично можна зіграти на гармошці, бере інструмент у руки, інтуїтивно натискає на клавіші і звучить мелодія.

На районному та обласному рівнях він продемонстрував свої вміння і навики. Уривок з твору Остапа Вишні «Ярмарок», з яким виступав на обох сценах, допомогла опанувати вчитель української мови та літератури і класний керівник Галина Хвесик. Хлопець додав трохи гри на гармошці і вийшла переможна композиція. Андрій розповідає, що перед районним конкурсом не хвилювався. Це було для нього не вперше, адже з 7 класу їздив на конкурс гумористів – поціновувачів творчості Остапа Вишні. Тоді, у 7 класі, зайняв ІІ місце, у 8-у – ІІІ-є, у 9 та 10 класах участі не брав, а цьогоріч виборов районну пер-шість. Вийшов на сцену, заграв веселу мелодію, продекламував уривок, та чомусь на завершення не заграв, хоча з учителем вони це планували.

Після конкурсу, на якому отримав гран-прі, члени журі порекомендували вдосконалити номер, додавши кілька рядочків пісні під гармонь. До пропозиції дослухався, тож на обласному етапі у номінації «Вишневі ус-мішки» грав, декламував, а на завершення заспівав: «Кидай, Ванько, гарцювати, підем на роботу, будем гроші заробляти кожної суботи»! І зал підтримав його гучними оплесками. Зізнається хлопець, що неабияк хвилювався, адже ніколи раніше на таких конкурсах в області не виступав, та коли за-грав перші акорди на своїй гармошці, зрозумів, що хвилюватися немає чого, що все буде добре.

Оцінювали конкурсантів не просто вчителі української мови, а заслужений артист України, завідувач трупи Волинського академічного обласного театру ляльок Петро Савош, голова предметно-циклової комісії зі сценічного мистецтва Луцького училища культури і мистецтв Лідія Марчук та директор центру Оксана Дідик.

Андрій Макарук виступав передостаннім, тож результатів не довелося чекати довго. Та яким же було здивування хлопця, коли члени журі оголосили, що він зайняв перше місце, що до нього немає жодних зауважень і що він – вроджений артист!

Ще одне захоплення Андрія – дзюдо. Кілька років тому, коли в селі за сприяння благодійного фонду «Патріоти Волині» відкрили секцію дзюдо, він одразу туди записався, адже цього дуже хотів батько юнака Петро Макарук, у минулому чемпіон області з дзюдо. Та й Андрієві неабияк подобався цей вид боротьби. Невдовзі хлопець показав хороші результати. На сьогодні має дві грамоти та медалі за зайняті треті місця на обласних змаганнях з дзюдо та 4 грамоти і медалі за призові місця з вільної боротьби, серед них ІІ місце на Всеукраїнському етапі.

Про те, чим Андрій Макарук буде займатися у майбутньому, він поки-що не задумувався. Попереду ще майже рік навчання в школі. Однак хлопчина точно знає, що грати на улюбленій гармошці буде, незалежно від того, куди його поведе життєва стежина. Тож зичимо йому знайти себе та не розгубити талант, який у нього є від Бога, адже не кожен професійний музикант заграє без підготовки і нот пісню, яку вперше чує, а в Андрія це виходить, причому дуже вправно.

Марія ЛЯХ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>