Гутянський «Мічурін» і його ботанічний сад

VLUU L100, M100  / Samsung L100, M100

VLUU L100, M100 / Samsung L100, M100

Микола Глущук посадив біля хати до 300 декоративних дерев та кущів, має пасіку та ще й займається бджолотерапією

Микола Романович Глущук живе у селі Гута. Знаний він на всю округу, як місцевий «Мічурін». Хоча за спеціальністю Микола – газоелектрозварник, будівничий мостів. Звісно, у селі, та й у районі, ніяких мостів він не зводив. Будував у великих містах.  Але через певні обставини чоловік розрахувався з роботи і уже третій рік як безробітний.

Микола гордиться не лише мостами, які збудував, а й своїм невеличким «Ботанічним садом», у якому красуються найрізноманітніші декоративні дерева та кущі. Всього має приблизно 300 дерев та 30 різних порід. І все це росте біля обійстя, де живе.

Микола, працюючи у Києві, не міг не зайти у Ботанічний сад та помилуватись його красою. І щоразу, як тільки побачить щось нове і гарне, збирав насіння з цих дерев та кущів, а деякі й купував. І вже вдома садив-мудрував. Та не кожне деревце приживалося. А ті, що ростуть – Миколина радість і величезне задоволення.

Стільки, як він садить і сіє, йому не потрібно. Адже,  якщо розсадити все, то не лише присадибної ділянки не вистачить, а й поля, на якому разом із сім’єю вирощує сільськогосподарські культури. Тож Микола не скупиться і залюбки віддає вирощене іншим. Навіть посадив дерева біля місцевої школи,  навколо ставків у селі, в урочищах, де люблять відпочивати односельчани. У його саду є самшит, магнолія та спірея, акація різних видів, фундук, корейська піхта, барбарис, кипарис, лимонник китайський, кизил, американський та французький каштан, катальпа, глід китайський, ведмежа ліщина, різні туї, айлан, ірга та багато інших рослин, назв яких навіть не знає або забув.

Микола таке хобі «підхопив» майже 25 років тому і розпрощатися ніяк не може.  А минулого року знайшов собі ще одне заняття – бджолотерапія.  Якось почув про це і подумав, а чому б і собі не зробити  спе-ціальний «спальний вулик», оскільки вже давно має невеличку пасіку і добре знає, як  поводитися з бджолами і на скільки  не лише корисний мед, а й в цілому бджола.  Вичитав, як це робиться,  і  влаштував на двох бджолиних вуликах лежанку, яка має унікальний терапевтичний ефект. Насамперед результат бджолотерапії перевірив на собі. Односельчани поки що йдуть на екскурсію до Миколи, полежать  на вуликоліжку один-два рази і відкладають на потім, посилаючись на велику зайнятість. Але одна жіночка пройшла повний курс бджолотерапії і з задоволенням відзначила хороший результат.

Варто знати, що біоенергетика вулика цілющо впливає на людей із різними захворюваннями. Спеціалісти стверджують, що сон на вуликоліжку міцний, здоровий, відновлює біополе, заряджає енергією. «Вуликотерапією» радять лікувати не тільки нервові розлади і головний біль, а й радику-літи та остеохондрози, інші захворювання.

Валентина БОРЗОВЕЦЬ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>