94 ТИСЯЧІ БІСЕРИНОК НА СТВОРЕННЯ ДВОХ ІКОН ДЛЯ ХРАМУ ВИКОРИСТАЛА ОЛЬГА ОКТИСЮК

кожна кожна1 кожна2 кожна3 кожна4Кожна людина талановита по-своєму. Талант — це дар Божий, і його потрібно розвивати. Розвиток таланту — це свого роду мистецтво, а отже, обдарована людина — митець, творець чогось незвичайного, потрібного і значимого.

У наш складний і проблематичний час, здається, не залишається місця для мистецтва, особливо, якщо людина має основну професію, а в сільській місцевості — ще й чималу господарку. Але це не про Ольгу Михайлівну Октисюк,  в. о. старости с. Самари-Оріхові.

Ось уже більше 20 років вона несе на своїх плечах багато сільських проблем. Адже раніше працювала на посаді секретаря сільради, потім — сільського голови. Щодня до неї звертаються односельчани з різними питаннями, скаргами, проханнями, задовольнити які намагається швидко і якісно. Здавалось би, звідки й сили бере вона для свого хобі — вишивання бісером… Але ж творча людина не просто здібна, вона ще й дуже працьовита. Крім того, як каже сама майстриня, — вишивання для неї — це і відпочинок, і насолода. Хтось після важкого робочого дня шукає розвагу біля телевізора чи за книгою, наша ж героїня поспішає до своїх голок і бісеринок.

Вишиває в основному ікони, які зазвичай дарує рідним. Зразки для вишивання вишукує у спеціальних журналах  та Інтернет-виданнях, при чому намагається відтворювати образи рідкісні й маловідомі. У її доробку — більше п'ятдесяти ікон. Та над двома з них трудилась із особливим натхненням, адже вирішила приурочити їх до ювілейної дати — двадцятиліття освячення місцевого Свято-Покровського храму. Це образи Покрови Пресвятої Богородиці та Божої Матері Почаїв-ської, на створення яких було використано 94 тисячі бісеринок! А коли ікони оформили у різьблений золочений кіот, вони заграли усіма барвами веселки. Він став окрасою святкового Богослужіння престольного свята, на якому і був освячений настоятелем протоієреєм Миколою Зданевичем.

Повноцінне життя повинне наповнюватись гармонією. Саме людина-митець шукає її у світі, щоб подарувати іншим. Тож хочеться побажати нашій майстрині і надалі плекати у собі горіння того творчого вогника, аби порадувати оточуючих новими витворами її невтомних рук. Хай Бог сторицею повертає їй затрачені сили і допомагає у щоденній нелегкій праці.

Валентина Зданевич

с. Самари-Оріхові

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>