ЗБЕРЕЖЕННЯ ДОКУМЕНТІВ

У разі ліквідації об'єднань громадян і релігійних організацій, а також підприємств, установ та організацій, заснованих на приватній формі власності, ліквідаційні комісії зобов'язані забезпечити збереженість їх архівних документів і за погодженням із центральним органом виконавчої влади у сфері архівної справи і діловодства або уповноваженою ним архівною установою визначити місце подальшого зберігання архівних документів цих юридичних осіб (ст. 32 Закону України «Про Національний архівний фонд та архівні установи»).

При цьому слід керуватися наказами Міністерства юстиції України від 14.03.2013 № 430/5 та 18.06.2015 № 1000/5.

Для  централізованого тимчасового зберігання архівних документів, нагромаджених у процесі документування службових, трудових та інших правовідносин юридичних осіб і фізичних осіб — підриємців та інших архівних документів, що не належать до Національного архівного фонду, шляхом забезпечення збереженості документів з особового складу та документів тимчасового зберігання  суб'єктів господарської діяльності, незалежно від форм власності, майна та підпорядкування, що розташовані на території району, створений Об'єднаний трудовий архів сільських, селищних рад Ратнівського району.

Він створений з моменту його державної реєстрації і утримується за рахунок коштів районного бюджету та коштів, делегованих сільськими, селищними радами на здійснення їх повноважень, коштів, отриманих за науково-технічне опрацювання і зберігання архівних документів та коштів з інших надходжень, не заборонених законом.

Об'єднаний трудовий архів сільських, селищних рад Ратнів-ського району має право одержувати від СП «Ратнеагробуд», СВК «Білорусь», СВК «Полісся», ТЗоВ «Журавлини», СВК «Дружба», СВК «Замшанівський», СВК «Росія», СВК ім. Л. Українки та від раніше ліквідованих підприємств, установ, організацій архівні документи без оплати вартості їхнього опрацювання та наступного зберігання в архіві.

Галина Савлук,

завідувач архіву

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>