ЗА СПАЛЮВАННЯ ЗІЛЛЯ ОШТРАФУВАЛИ РАТНІВЧАНКУ

Цікавий випадок трапився 16 серпня. В урочищі «Пост ДАІ», в якому знаходяться городи жителів Ратного і Прохідської сільської ради, Прохідський сільський голова Олександр Гресик помітив дим. Одразу ж направився туди, щоб з’ясувати, що горить, адже у минулому році у тому ж кварталі вигоріло 2 гектари торфових грунтів, а на утилізацію пожежі витратили 15 тисяч гривень. Димом тоді дихали не лише прохідські люди, а й все Ратне.

Коли голова прибув на місце, побачив, що жіночка років шістдесяти спалює сухе зілля. На прохання загасити вогонь і припинити зносити зілля у вогнище жінка обурилася і почала розповідати сільському голові, чим він повинен займатися і як має працювати, а не до неї чіплятися. Олександр Гресик пояснив жінці, що її город знаходиться приблизно за 1 км від того місця, де минулого року вигоріло два гектари торфовища, а буквально за три метри від місця, де вона палила зілля, — стерня. Це загрожує повторенням минулорічного сценарію. Голова попередив, що якщо вона не відреагує на його вимогу, він буде змушений викликати відповідні служби. Так і сталося, бо жіночка тільки дужче гнівалася і зовсім не збиралася гасити запалене.

Коли прибули представник поліції, головний спеціаліст – державний інспектор з ОНПС (районний еколог) Микола Мазурик та головний інспектор районного сектору державної служби з надзвичайних ситуацій Владислав Шевчик, поведінка Анастасії Г. (ратнівчанки, як з’ясувалося пізніше), не змінилася. Вона робила їм зауваження, що вони до неї чіпляються через дрібниці. Жінка запевняла, що її дії абсолютно безпечні і не несуть загрози навколишньому середовищу.

Після тривалої словесної перепалки Анастасію Г. так і не вдалося переконати у її неправоті, тож на неї склали протокол за випалювання природної рослинності (ст. 77/1, ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення), який передбачає накладення штрафу у розмірі від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Разом з тим, Олександр Гресик зауважує, що цьогоріч люди свідоміше ставляться до випалювання залишків рослинності на городах і дякує їм за це. Однак і він, і Микола Мазурик, і Владислав Шевчик звертаються до жителів району з проханням не спалювати рештки рослин на земельних ділянках у пожежонебезпечний період, аби потім не довелося гасити пожежі, які перекидаються на великі площі, а їхня утилізація коштує району чималих грошей, які могли б бути використані на благо жителів Ратнівщини.

Марія ЛЯХ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>