ЯК ЗАПОБІГТИ ДИТЯЧИМ СУЇЦИДАМ: КІБЕРПОЛІЦІЯ НАЗВАЛА НЕБЕЗПЕЧНІ АКАУНТИ

синій китДепартамент кіберполіції Національної поліції України повідомляє про виявлення у соціальних мережах небезпечних груп, у яких доводять дітей до самогубства, та надає поради батькам, як вберегти дитину від суїциду. Про це повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ.

«Фанати таких спільнот називають себе „китами“, тому що ці тварини асоціюються у них зі свободою. Використання поняття „кити“ („летючі кити“), можливо, пояснюється тим, що цей вид ссавців – один із небагатьох, представники якого добровільно можуть звести рахунки з життям», — йдеться у повідомленні.

Подібні суїцидальні спільноти називаються «Море китів» і «Тихий дім». У всіх членів таких груп на особистих сторінках розміщені відео або малюнки з літаючими китами. Щоб вступити до спільноти, потрібно подати заявку для вступу й написати певний текст у себе на сторінці. Якщо адміністрація групи затвердить кандидатуру, то буде проведене психологічне вивчення особи через спілкування в приватному чаті.

Наступне повідомлення буде із завданням, виконання якого потрібно фіксувати на фото або відео. На кожне завдання надається обмежений час. Якщо учасник не встигає його виконати, його виключають зі спільноти. Усього дається 50 завдань (квестів), у фейкових спільнотах – від 13 до 50 «квестів». Адміністратор групи схиляє дитину до їх виконання, причому практично всі завдання передбачають нанесення дитині власноруч каліцтв або заподіяння болю. Всі ці «квести» в обов’язковому порядку знімаються на відео.

Коли адміністратор групи впевниться, що дитина готова до самогубства, створюється аудіо з музикою, в якому дитина виступає в головній ролі. У ролику обговорюються усі проблеми, які вона озвучила «провіднику». Єдиний вихід із усіх проблем, який озвучується в цьому «творі», – вчинити самогубство. Перед цим дитина слухає аудіозапис і робить останній крок.

Фінальне завдання – покінчити життя самогубством та зафіксувати момент смерті на камеру в режимі online. Відеозаписи в подальшому продаються в мережі Інтернет або в Darknet.

«Щоб не допустити потрапляння дітей до таких груп, рекомендуємо батькам: приділяти більше уваги психологічному стану дитини, перевіряти шкіряні покриви дитини на наявність пошкоджень. У разі їх виявлення з’ясовувати обставини, за яких вони з’явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду у формі кита, перевіряти облікові записи (акаунти) дитини в соціальних мережах та групи, до яких входить акаунт. Перевіряти вміст спілкування у приватних чатах, звертати увагу на коло спілкування дитини, намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями, обов’язково контролювати те, які фото- та відеофайли знаходяться в гаджетах дитини, встановлювати функцію „батьківський контроль“ на всіх гаджетах дитини», — зазначається у повідомленні прес-служби Міністерства внутрішніх справ.

Департамент кіберполіції виявив одну з таких груп. До неї входили 209 користувачів з України. Такі групи щодня блокуються адміністрацією соціальних мереж за зверненнями правоохоронних органів або користувачів.

При виявленні таких спільнот правоохоронці просять негайно повідомляти до кіберполіції за номером гарячої лінії: (044) 374-37-21 з 8:45 до 19:30 (в робочі дні), чи за електронною адресою: https://www.cybercrime.gov.ua (цілодобово), або звертатися до адміністрації соцмережі, у якій виявлена група.

Кіберполіція встановила постійних учасників таких спільнот, які реєструються з території України.

«У зв’язку з цим кіберполіція звертається до батьків та усіх небайдужих із проханням бути пильними, при можливості – перевірити облікові записи ваших дітей, чи не зареєстровані вони під зазначеними у списку іменами», — наголосили у департаменті.

ukrinform.ua

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>