Справжнім господарем української  землі має бути селянин

Проблеми аграрної галузі та сільського населення обговорили учасники Всеукраїнського селянського віче, що відбулося в Києві з ініціативи партії «Батьківщина». 

Фермери, власники одноосібних господарств, очільники громад, медики та вчителі, представники профспілкових та громадських організацій з болем і тривогою розповідали про рейдерські захоплення земель, вкрай низькі ціни на продукцію з господарського двору, податковий тиск, недоступні для простого селянина банківські кредити, закриття шкіл та лікарень у сільській місцевості. Щоб розв'язати цей гордіїв вузол, політична сила Юлії Тимошенко презентувала стратегію розвитку села — потужну державну підтримку малого сільгоспвиробника.

— Сьогодні 68 % землі в Європі обробляють сімейні ферми, в Азії — 85 %, в Африці — 62 %. Загалом понад 570 мільйонів сімейних фермерських господарств виробляють практично всю сільськогосподарську продукцію світу, — сказала, виступаючи на віче, лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко. — А в Україні різко знижуються показники розвитку сімейних ферм. Якщо в нас є 43 тисячі господарств, то в Польщі — 2,5 мільйона!

Політик навела разючі факти, що свідчать про тривожну тенденцію не тільки в аграрній галузі, а й на ринку споживання продуктів харчування. У нас 72 відсотки території — це родючі землі, третина світових запасів чорноземів, а люди недоїдають 36 % м'яса, 43 % плодів та ягід, 45 % молочних продуктів, 57 % риби відносно світових стандартів харчування. Причина  цього — різке зубожіння населення, купівельна спроможність якого різко знизилася за останні два роки.

Лідер «Батьківщини» вважає за необхідне збільшити плато- спроможність людей, бо не буде шансу підняти село, аграрну промисловість та місцеве виробництво.

— Націю позбавляють головного інвестора — українця, який нездатний фінансувати власну економіку. Почати слід із того, щоб людина змогла заробляти, купувати і стала головним інвестором країни, — підсумувала Юлія Тимошенко.

Учасники Всеукраїнського віче ухвалили резолюцію, де зафіксовані головні кроки для розвитку села: впровадження прозорих земельно-орендних відносин, ефективне землекористування, захист прав власників паїв, державна підтримка дрібних сільгоспвиробників, відшкодування  їм відсотків за кредити, стале оподаткування, підвищення заробітної плати на аграрних підприємствах, децентралізація податків і зборів, що мають спрямовуватися громадам, підвищення якості освітніх та медичних послуг, розвиток інфраструктури у сільській місцевості.

Аби втілювати стратегію розвитку села в життя, «Батьківщина»  делегує своїх представників на вибори, які незабаром відбудуться у новостворених об'єднаних громадах, зокрема й на Ратнівщині. Наші активісти готові разом із селянами розв'язувати наболілі аграрні проблеми.  Однак і люди теж мають зважено підійти до вибору своїх представників до самоврядних органів влади об'-єднаних територіальних громад, бо від цього залежатиме, як житимуть вони і їхні діти завтра.

Віталій БІРУК,

депутат Ратнівської районної ради,

керівник фракції «Батьківщина»

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>