Нові ціни на газ — для найбідніших українців

Із відставкою колишнього прем'єр-міністра Арсенія Яценюка багато людей сподівалися на те, що новий уряд повернеться обличчям до проблем українців і бодай трохи зменшить непосильний тягар вартості життя. Натомість вже перші кроки уряду Володимира Гройсмана показали, що влада  не усвідомлює складність обставин, в яких може опинитися абсолютна більшість громадян. Навпаки!..

Рішення нового Кабінету Міністрів підняти вартість блакитного палива майже вдвічі — з 3600 до 6879 гривень за тисячу кубічних метрів — з одночасним скасуванням соціальної норми споживання 1200 куб. метрів в опалювальний період — поставить за межу виживання більшість українських громадян, які і так до крайнощів зубожіли через недолугу політику попереднього уряду.  Понад те, подорожчання газу спричинить підняття ціни на гарячу воду та опалення, зростання заборгованості населення за житлово-комунальні послуги, посилення залежності споживачів від субсидій, яких потребуватиме близько 25 мільйонів громадян.

Піднявши ціну на природний газ, уряд хоче прозвітувати перед МВФ про «зниження бюджетного дефіциту» та розраховує на черговий транш кредитних коштів, які можна спокійно вкрасти, бо за це не передбачено жодної відповідальності. Олігархи отримують можливість декілька разів заробити на продажу одного й того самого газу — спочатку населенню за нормами споживання, потім продаючи той, за який вже сплатило населення, бо реальні витрати палива нижчі за норми споживання.

Водночас статистика свідчить, що дешевого газу українського видобутку цілком вистачає для житлово-комунальної сфери. Торік, приміром, його витратили 17,5 мільярдів кубічних метрів, а видобули майже 20 мільярдів. Торік державна компанія «Укргазвидобування» продавала його за ціною 1590 гривень за тисячу кубічних метрів при собівартості видобутку 499 гривень.Символічно знизивши ціну із 7188 до 6879 гривень за тисячу кубічних метрів газу, уряд підвищує її для найбідніших громадян удвічі. «Такого цинізму ніде у світі не існує, щоб при таких зарплатах і пенсіях, коли забрали всі соціальні системи підтримки людей», — заявила Голова партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко в ефірі програми «ШустерLIFE».Вона назвала екстраординарною ситуацією, коли з українців знімають 52% податку від ціни. Водночас, за її словами, у Великобританії — це 4,6%, у Польщі — 18,7%.

На переконання лідера «Батьківщини», за збільшенням ціни на газ прихована «надвелика корупційна модель поводження з газом українського видобутку». Тому наша фракція у парламенті готує заяву на ім'я нового Генерального прокурора  щодо  діяльності НКРЄ у зв'язку з необґрунтованим завищенням ціни на природний газ для населення. А депутати фракції «Батьківщина»  Ратнівської  районної ради готують звернення до Президента Петра Порошенка, народних депутатів України щодо підвищення ціни на природний газ, яке викликало соціальну напругу серед виборців нашого району.

Віталій Бірук,

голова фракції ВО «Батьківщина» в Ратнівській районній раді

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>