Не фінансуй окупанта!

не фінансуй«Українське об'єднання патріотів» пропонує низку заходів для економічної протидії Росії

Незабаром мине три роки, як Росія анексувала Крим, а потім розв'язала війну на Донбасі. Мало не щодня Україна втрачає найкращих своїх синів, тисячі людей загинули, а близько двох мільйонів українців стали вимушеними переселенцями. Попри це держава Україна так і не визнала РФ країною-агресором, не розірвала з нею ні дипломатичних, ні економічних відносин. Великі промислові підприємства, торговельні мережі, сотні компаній та численні банки, що належать росіянам чи безпосередньо РФ, продовжують активно функціонувати на наших теренах при повному потуранні, а іноді навіть і за сприяння української влади. Не погоджуючись із цим, народні депутати з «Українського об'єднання патріотів» підготували кілька законопроектів, спрямованих на комплексну протидію Росії в економічній площині. Бо ж не можна закликати світ до посилення санкцій проти Російської Федерації, водночас підтримуючи економічні зв'язки з агресором, вважає голова політради УКРОПу, народний депутат Тарас Батенко. «Україна має бути зрозумілою світові та відмовитися від подвійних стандартів», — каже політик. Тож укропівці вимагають повністю припинити в Україні діяльність банків з російським корінням, заборонити вітчизняним держпідприємствам співпрацю з фінансовими установами країни-агресора та обов'язково маркувати російську продукцію.

Ні — російським банкам!

Минулого року українська влада запровадила санкції (економічні та інші обмеження) проти низки осіб та підприємств, пов'язаних з країною-агресором. Нині під санкціями перебувають 271 юридична та 682 фізичні особи з РФ. Проте персональні обмежувальні заходи малоефективні, адже компанії країни-агресора продовжують активну діяльність на нашому ринку, ховаючись під іншими вивісками. Тому депутати з УКРОПу внесли до Верховної Ради проект постанови, в якій пропонують запровадити проти Росії секторальні санкції, тобто обмеження, які поширюватимуться на певну сферу діяльності. Розпочинати, вважають укропівці, слід з банківського сектора, бо в ньому — «кощієва голка» для режиму Путіна, адже багато банків РФ працюють на особисте збагачення президента країни та його найближчого оточення.

Крім того, нардепи з «Українського об'єднання патріотів — УКРОП» ініціюють заборону діяльності російських фінустанов на території України. Станом на 1 жовтня 2016 року частка російського капіталу в нашій банківській системі склала 36 %. Російські «ВТБ», «Промінвестбанк», «Сбербанк» і «Альфа Банк» входять до 20 найбільших в Україні. Це створює неабияку загрозу національний безпеці, адже всі клієнти ворожих банків фактично поставлені в залежність від агресора, а проблеми в будь-якому з них неминуче вдарять по фінансовій сис-темі України та національній валюті. Також в УКРОПі пропонують заборонити працювати з російськими банками українським державним і комунальним підприємствам, щоб бюджетні гроші та кошти територіальних громад були в безпеці.

Позначка «Продукція країни-агресора» повинна стати обов'язковою

Свідомі українці останнім часом звертають увагу на країну-виробника продукції та не купують того, що привезене з РФ. Як виявилося, така практика є виправданою: імпорт з Росії потроху зменшується. Однак чимало російських виробників, щоб не втрачати прибутків, почали вдаватися до хитрощів та змінювати штрих-коди своїх товарів. Відтак покупцям буває складно встановити, звідки  той чи інший товар.

Деякі торговельні мережі позначають «ворожу» продукцію спеціальними позначками на кшталт «Вироблено в Росії». Але це не є обов'язковою вимогою до продавців. Щоб виправити цю ситуацію, народні депутати з «Україн-ського об'єднання патріотів — УКРОП» зареєстрували в парламенті законопроект про обов'язкове маркування продукції російського походження. Якщо його ухвалять, на цінниках та упаковці російських товарів стане обов'язковою позначка «Продукція країни-агресора». Крім того, якщо виробник, продавець такої продукції чи виконавець послуг контролюється РФ, ця інформація також має бути вказана. «Проти підприємців, які цього не робитимуть, мають вводитись жорсткі санкції — не лише штрафи, але й конфіскація продукції та виручки», — наполягає один з авторів документа, народний депутат з УКРОПу Віталій Купрій.

Окремого маркування потребує й реклама ро-сійської продукції, розміщена на будь-яких носіях інформації — в брошурах, на білбордах чи у ЗМІ. А поруч з вивісками та логотипами компаній, що представляють російський бізнес в Україні, має бути напис «Це контролюється країною-агресором».

Саме такі комплексні заходи в економічній сфері допоможуть збити градус агресії Росії, вважають в УКРОПі. «Це потрібно робити зараз, якщо не було зроблено раніше, одразу після анексії Криму та окупації Донбасу», — вважає нардеп від УКРОПу Ірина Констанкевич.

Вікторія Сеньків

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>