Хто найняв медіа-"кілерів" для Яценюка?

Що спільного між втікачем з України народним депутатом Олександром Онищенком і колишнім «губернатором» Одеської області Міхеілом Саакашвілі, що втік з Грузії? Крім слабкості до дорогих ресторанів і юних красунь, цих двох персонажів об'єднує найактивніша участь в цинічній кампанії по дискредитації уряду Арсенія Яценюка.

Останнім часом ЗМІ обговорюють скандал з нардепом Олександром Онищенком, який, втікши за кордон від слідства, взявся різати правду-матку. Заслужений коняр розголошує секрети української політики і публікує аудіозаписи розмов з «посланцями» вищих осіб держави. А в інтерв'ю британській газеті Inde-pendent Онищенко зізнався в організації інформаційно-дискредитаційної кампанії проти колишнього прем'єр-міністра Арсенія Яценюка. «Я вбив його за один рік», — хвалькувато заявив він британському журналістові. За його словами, щомісячний бюджет на кампанію з дискредитації уряду становив $3 млн.

Виявилося, що нардеп-утікач займався підкупом ЗМІ, роз-міщуючи в них антиурядові публікації. На думку багатьох експертів, за подібне інформаційне «кілерство» Онищенко повинен понести покарання, як і за інші свої корупційні діяння. Тим більше, що в інтерв'ю він зізнався в змові з вищими посадовими особами, а це — ознаки державного злочину.

До того ж Онищенко уточнив, що до боротьби проти тодішнього уряду його спонукали реформістські ініціативи Яценюка. Йдеться про підвищення рентної плати за діяльність спільних підприємств до 70%. Кабмін Яценюка знищив «кормушку», за допомогою якої за безцінь продавали український газ, а олігархи витягували мільярди буквально з повітря. Це змушує констатувати про цілий «пул» корупціонерів, зацікавлених в тому, щоб прибрати тодішнього главу уряду. І про «дах» цієї групи олігархів на самому верху піраміди державної влади.

Минулого тижня депутати «Народного фронту» звернулися до Національного антикорупційного бюро України з вимогою встановити замовників та ініціаторів брудної кампанії проти Арсенія Яценюка і його команди. Тепер Національне антикорупційне бюро зобов'язане не тільки відкрити кримінальне провадження за фактом заяв Онищенка, але й звернути увагу на інші випадки фейкових звинувачень на адресу колишнього глави уряду.

Крім одкровень Онищенка, можна згадати визнання колишнього «губернатора» Одеської області Міхеіла Саакашвілі. Той також нещодавно заявив про свою участь у цілеспрямованій атаці на Яценюка і його команду, ініційованої з «самого верху». Чим не політична корупція? Втім, НАБУ чомусь так і не наважилося відкривати кримінальне провадження за фактом заяв Міхо.

Але ж можна згадати ще «красномовну» розповідь відомого українського гонщика та блогера Олексія Мочанова на одному з телеканалів річної давності про те, як прем'єр нібито з розмахом відсвяткував свій «перший мільярд». Пізніше Мочанов вибачався за те, що поширив підкинуту йому кимось брехню. Тільки от що заважало Мочанову ще тоді перевірити чутки — незрозуміло...

Ще одна історія півторарічної давності — звинувачення з боку тодішнього глави Держфінінспекції Миколи Гордієнка на адресу тодішнього уряду в корупційних схемах, які нібито завдали шкоди на 7,6 мільярда гривень. Генпрокуратура винесла вердикт щодо вигадок звільненого за недбалість і вимагання хабарів Гордієнка: повна і нічим не підтверджена нісенітниця.

А ще ж були депутати від БПП Каплін і Добродомов, що фігурували в електронній пошті колишньої співробітниці телеканалу «Інтер» і російського політтехнолога Марії Столярової. Цих критиків Яценюка пов'язана з російськими спецслужбами Столярова прямо називала «своїми проектами».

Втім, незважаючи на відставку уряду, що сталася ще навесні, на Яценюка останнім часом знову посипалися звинувачення. Зокрема, якийсь блогер Олег Торгало «намалював» Арсенію Петровичу 24 вілли в Майамі. Лише після того, як на «фантазера» подали в суд, той зізнався в недостовірності озвученої ним інформації, після чого публічно приніс вибачення Яценюку. Розрахунок простий — а «післясмак» то залишиться!

Навіщо потрібні нові інформаційні провокації зараз, коли лідер «Народного фронту» не займає жодної державної посади? Схоже, причина, як це часто трапляється, криється у великих грошах. Так, «НФ» і лідер партії Яценюк намагаються повернути в державну казну більше 1,5 мільярда доларів, вкрадених режимом Януковича. Однак голосування за проект закону про спецконфіскацію вже кілька разів провалювали у Верховній Раді. Власники цих величезних коштів, що б то не стало, прагнуть їх зберегти собі. І заради цього готові запускати все нові дискредитаційні хвилі проти тих, хто загрожує їхнім грошам та інтересам.        

Максим Оліверчук

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>