«Батьківщина» не дозволить розікрасти останній ресурс — землю

Політична сила Юлії Тимошенко спільно з Асоціацією фермерів та аграріїв України  розпочинає підготовку до Всеукраїнського референдуму щодо заборони на продаж сільськогосподарської землі.

До оголошення початку всенародного обговорення теми, яка вже давно хвилює українських громадян, а особливо сільське населення, політичну силу Юлії Тимошенко спонукав лист намірів, який підписали Президент, Прем'єр-міністр, міністр фі-нансів та голова НБУ про те, що вже цього року сільськогосподарська земля піде на торги.

Через це ризикуємо втратити найдорожчий свій ресурс, завдяки якому відбудеться економічне відродження держави. Доки земля в руках селян, доти є шанс стати нам на ноги. Адже 72 % української території – це 42 мільйони гектарів сільськогосподарських земель.

Якщо Конституційний суд, до якого направили подання народні депутати від фракцій Блоку Петра Порошенка, «Народного фронту», частина «Самопомочі» та депутат від Радикальної партії, скасує мораторій, продовжений до кінця цього року за наполяганням «Батьківщини» та за підтримки фермерів та землевласників, то головний інструмент для зростання добробуту українців — наша земля — може назавжди перейти до рук іноземних трастових компаній та вітчизняних олігархів.

За словами лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко, тільки тоді можна відкрити ринок землі, коли її будуть спроможні купувати українські сільгоспвиробники. Для цього влада має запровадити стратегію державної підтримки фермерів та селян-одноосібників, зокрема, встановити єдиний податок — податок на землю, відкрити кредитні лінії не більш, як з 3 відсотками річних, гарантувати їм надійний соціальний захист. Щоб не занепадали села і селища, слід через спеціальні програми спрямовувати у сільську глибинку фінансову підтримку.

Тільки за таких умов можна збільшити кількість фермерських господарств утричі і досягти середньоєвропейського показника. Водночас зростання обсягів виробництва сільськогосподарської продукції дасть поштовх будувати переробні підприємства, а це нові робочі місця в сільській місцевості.

Звісно, чимало власників земельних паїв нині готові збути їх, адже вже не мають ні сили, ні здоров'я їх обробляти. Однак нині є величезний ризик, що землю — останнє їхнє багатство — аграрна мафія забере у них за безцінь. До того ж, досі ще не сформована справжня ринкова вартість цього безцінного товару. Тому посередником, який би захистив селян, повинна стати держава. Саме вона мала б за справедливою ціною викупляти паї у тих, хто не в змозі працювати на полі, а потім продавати їх українським фермерам. Випробувана в інших країнах практика забороняє перепродувати придбану в держави землю впродовж 9 років, а також вимагає, щоб новий власник обробляв її сам.

Можна збудувати нові підприємства замість тих, що потрапили до рук олігархів, але якщо земля стане власністю аграрної мафії чи іноземних компаній, то українці втратять її назавжди. Тоді нашим дітям й онукам доведеться споконвіку гнути спину на великих латифундистів або, як дешева робоча сила, шукати заробітків за кордоном.

Тому «Батьківщина» в жодному разі не підтримає продаж землі з молотка. Згідно зі статтею 13 Конституції, вона є об'єктом права власності українського народу. Щоб його думку почули Президент, уряд, парламентарі, «Батьківщина» розпочинає процедуру підготовки до Всеукраїнського референдуму та створює ініціативні групи для збору підписів по всій країні.

Віталій Бірук,

голова Ратнівської районної партійної організації ВО «Батьківщина»

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>