ОСНОВНА ПРИЧИНА ЗЛОЧИНІВ У РАТНОМУ — ПИЯЦТВО

На цьому, проаналізувавши причини та умови вчинення злочинів минулих і нинішнього років у Ратному,  наголосила на дев'ятій сесії селищної ради сьомого скликання Надія Романюк — заступник селищного голови. Основне питання, яке розглядалось на сесії, -  про стан боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку на території селища. Подаємо головне із виступу Надії Романюк.

— За статистикою, в Україні  щороку від алкоголізму помирає кілька десятків тисяч українців. Росте споживання слабоалкогольних напоїв серед підлітків. Показники пивного алкоголізму зросли в 10-12 разів. Згідно із зарубіжними соціологічними дослідженнями, Україна є лідером серед неповнолітніх за вживанням алкоголю.

На диспансерному обліку у лікаря-нарколога центральної районної лікарні станом на 1.10. 2016 року перебуває 638 хворих з приводу хронічного алкоголізму, 86 осіб — мешканці нашого селища. Ці цифри – це тільки частина великого айсберга, адже за словами самих лікарів, на обліку перебувають пацієнти, які вже допилися «до ручки» і мають психічні розлади, тому і потрапляють до лікарні з білою гарячкою. Частина алкоголіків відноситься до розряду «тихих», які так само тихо й спиваються, не звертаючись до медиків. Узаконено анонімне лікування в обласному диспансері, інших лікувальних закладах, у тому числі приватних, пацієнти яких на обліку не перебувають, а тому статистика не відповідає реальній ситуації.

У Ратнівському відділі поліції на профілактичному обліку перебуває 50 осіб, раніше судимих — 15, сімейних дебоширів -20, засуджених до покарання, не пов'язаного з позбавленням волі — 18.

Крім пияцтва серед жителів селища (особливо молоді) стає модним і популярним вживання наркотиків. На жаль, знаходяться громадяни, які вирощують коноплю, снодійний мак з метою наживи. У цьому році на трьох жителів селища було складено три адмінпротоколи саме за вирощування наркотичних рослин.

Реально існує ще одна група громадян, яка несе загрозу для здоров'я та життя оточуючих. Це хворі на туберкульоз, оскільки, як правило, на цю хворобу хворіють хронічні алкого-ліки, члени неблагополучних сімей. Крім того, громадяни, які повернулися з місць позбавлення волі, практично всі заражені цією хворобою, причому особливої форми тюремного туберкульозу, який не є чутливим до традиційних протитуберкульозних препаратів. Це особливо небезпечні хворі. У цьому році епідемія недуги спалахнула в населених пунктах Заболот-тівського куща, четверо хворих зареєстрували у Замшанах.

У полі зору селищної ради постійно перебувають сім'ї з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах.  На сьогодні у нашому селищі налічується 7 таких сімей — у них виховується 11 дітей. Основними причинами тримати на пос-тійному контролі дані сім'ї є зловживання спиртними напоями, неналежне виховання дітей, складні стосунки в сім'ї. Працює селищна рада і з питань про-філактики правопорушень в сім'ях, де виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьків-ського піклування. На території селищної ради налічується 5 опікунських сімей.

Варто зазначити, що на дорогах гине велика кількість людей з вини водіїв, які перебувають в нетверезому стані. У нинішньому році в районі сталося 12 ДТП, 8 з яких з вини водіїв, які перебували у стані алкогольного сп'яніння.

Масового характеру набуло самогоноваріння — за продаж самогону було складено 2 протоколи, за зберігання для власних потреб — 10 адмінпротоколів; крадіжки, при чому не дрібні, а досить масштабні. За 9 місяців 2016 року в районі скоєно 80 тяжких та середньої тяжкості злочинів, які кваліфікуються за статтею 185 Кримінального Кодексу України. Кількість злочинів за цією статтею — 34, які на сьогодні не розкриті. Звичайно, це крадіжки. Поряд з цим за цей період було розкрито по району 249 злочинів різного ступеня тяжкості, з них по селищу — 67.

На території селищної ради за 9 місяців 2016 року було виявлено та задокументовано такі адміністративні правопорушення:

— розпивання спиртних напоїв у громадських місцях і поява в громадському місці у п'яному вигляді — 128;

— насильство в сім'ї — 32;

— порушення правил торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами — 2;

— злісна непокора працівникам поліції — 4;

— порушення правил валютних операцій — З;

— невиконання батьками обов'язків щодо виховання дітей — 4;

— зберігання самогону — 7;

— порушення строків перереєстрації зброї — 12;

— дрібне хуліганство — 12.

Крім цього, відповідальні працівники селищної ради, на яких покладено право на складання протоколів,  протягом       9-ти місяців притягнули до відповідальності 20 осіб, у результаті чого до місцевого бюджету надійшло 7854 гривень. 13 протоколів складено за порушення ст. 152 (правила благоустрою селища), 1 протокол — порушення правил утримання котів та собак, 1 — куріння тютюнових виробів у невстановлених місцях та інші.

Станом на 20 жовтня 2016 року на обліку Ратнівського ра-йонного сектору кримінально-виконавчої інспекції перебуває 66 осіб, засуджених до покарань, не пов'язаних із позбавленням волі, в тому числі 20 жителів селища, які на території селищної ради, дитячого садочка та комунального господарства безоплатно відпрацювали 710 годин.

Працює у селищі рада про-філактики правопорушень та злочинів, яка діє на підставі положення.

Особливу увагу приділяємо індивідуально-профілактичній роботі з особами, які засуджені до покарань, яким невідбуту частину покарання у виді по-збавлення волі замінено на більш м'яке покарання; про-філактиці правопорушень і злочинів у громадських місцях та місцях масового відпочинку, розвитку спорту серед жителів селища, тим самим пропагуємо здоровий спосіб життя.

На території селища знаходяться всі структури, які в тій чи іншій мірі причетні до роботи з дітьми та молоддю, тому виховний процес повинен бути безперервним.

Майбутнє нашої держави значною мірою залежить від виховання молоді, від проведеної роботи з протидії злочинності. Звичайно, з цією проблемою наодинці не впоратись ні педагогічним колективам, ні правоохоронним органам. Тіль-ки спільна скоригована робота може мати результат.

В обговоренні цього важливого питання взяв участь начальник карного розшуку  В. Лісік, голова профільної депутатської комісії І. Капітула, який у своєму виступі вніс слушні пропозиції виконавчому комітету, дільничному офі-церу поліції для покращення профілактичної роботи на території селища. Підсумував дане питання селищний голова В. Кулик, який сказав, що тільки взаємодія всіх зацікавлених структур може позитивно впливати на зменшення злочинності. Головна функція покладена на поліцію, якій необхідно активізувати про-філактичну роботу з молоддю, попереджувати правопорушення та вести боротьбу з пияцтвом і наркоманією.

Валентина ПИЛИПЧУК

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>