СТВОРЯТЬ СПІЛКУ УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ

IMG_45727 липня у районній бібліотеці зібралися учасники антитерористичної операції Ратнівського району з метою вирішити нагальні питання. У зборах взяли участь голова районної ради Микола Макарук, радник голови облдержадміністрації Андрій Харлампович, завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Людмила Мазурик, військовий комісар Ратнівсько-Старовижівського об’єднаного військового комісаріату Василь Шинкарук, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ірина Костючик та більше двадцяти хлопців та чоловіків, які захищали Україну від російської агресії. Запрошували долучитися усіх бійців Ратнівщини, проте не всі змогли прибути через певні причини.
Метою зібрання було обговорення перспективи створення громадської організації – спілки учасників антитерористичної операції Ратнівського району. Тож Микола Макарук та Андрій Харлампович розповідали про переваги від такої організації на прикладі районної Спілки ветеранів Афганістану, яка існує вже понад двадцять років. Вони зазначали, що, в першу чергу, це забезпечить більш чітку координацію дій учасників АТО, яких у районі на даний момент майже 160 осіб. Ця організація в майбутньому буде піклуватися, як про бійців, так і про їхні родини та сім’ї загиблих, порушуватиме питання про проблеми цих людей не лише на районному, але й на обласному та загальнодержавному рівнях. Вона має бути цілком аполітичною, влада жодним чином не матиме на неї впливу, а співпраця відбуватиметься виключно на взаємних контактних відносинах. Разом з тим, члени об’єднання матимуть змогу звертатися до чиновників незалежно від того, хто буде при владі. Тут же вручили посвідчення учасника бойових дій Олександру Гуричу із с. Межисить.
Присутнім зачитали приблизний текст статуту. Збори відбувалися у форматі обговорення та обміну думками не лише, що стосується спілки, а й наболілих питань. Василь Лахтюк із Видраниці зауважив, що об’єднуватися дійсно треба, бо багато питань навіть у зоні бойових дій вирішували самі солдати, волонтери, і сподіватися на державу тут не слід. Андрій Ященко зініціював поставити на голосування, чи підтримують хлопці цю пропозицію. Проголосували «За».

Ігор Головій із Заболоття запропонував створити організаційний комітет, до якого увійшли б по одному представнику від декількох сіл. Далі своїми поглядами на це все ділився Віталій Тарасюк із Самарів-Оріхових: «Як на мене, спілку створювати рано, тому що в серпні розпочнеться третя хвиля демобілізації. Звільниться більше 50 людей (військовий комісар уточнив, що 67). Тоді, на початку вересня, можна буде говорити про створення громадської організації. Ми сьогодні не в змозі аналізувати, треба вивчити це питання, щоб кожен побачив текст статуту. Трохи більше, ніж за місяць, ми зберемося знову, коли закінчиться демобілізація тих, з ким разом сиділи в окопах. А сьогодні можемо обрати 3-5 осіб, які будуть займатися координаційними питаннями, бо без детального вивчення і врахування інтересів та позицій всіх ми не можемо щось створювати. Але, так чи інакше, ні до якої політичної сили не будемо мати стосунок, ми – самі по собі».
Прозвучало також слушне зауваження, що все потрібно буде вирішувати по справедливості, щоб ті, хто має аналогічні проблеми, не були принижені через надання чи ненадання допомоги комусь одному.
Врешті-решт, таки визначили членів оргкомітету. До нього увійшли Віктор Корецький (Здомишель, Заліси, Заболоття, Гута, Тур), Віталій Тарасюк (села від Самарів-Оріхових до Доманового), Василь Лахтюк (Видраниця, Замшани, Заброди), Андрій Ященко (Ратне), Сергій Зварич (Велимче, Датинь, Поступель, Зоряне, Адамівка), Іван Савчук (Річиця, Межисить, Щедрогір, Залухів), Михайло Лук’янюк (Гірники, Броди, Сільця, Жиричі, Прохід). Тимчасовим координатором призначили Андрія Ященка. Микола Макарук сказав, що районна рада забезпечить оргкомітет робочим кабінетом – це кабінет колишнього заступника голови районної ради, який на даний момент за призначенням не використовується.
До початку осені домовилися подумати над завданнями й принципами роботи громадської організації, внести корективи у статут, щоб у вересні зібратися і на такому ж засіданні вирішити питання створення спілки учасників антитерористичної операції.
Марія ЛЯХ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>