ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ

Державним бюджетом України на 2017 рік передбачено підвищення прожиткового мінімуму з 1 травня. Розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб зростає з 1247 до 1312 грн. Відповідно підвищено всі складові пенсійних виплат, які розраховуються від прожиткового мінімуму. При цьому розмір підвищення для кожного пенсіонера індивідуальний.  

Перерахунок пенсій з 1 травня проведено шляхом перерахунку мінімальних розмірів пенсій, доплат за понаднормативний стаж, надбавок та підвищень непрацюючим пенсіонерам. Пенсіонерам, які працюють, після звільнення з роботи пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом на день звільнення пенсіонера. Тому важливо, щоб пенсіонери своєчасно інформували органи Пенсійного фонду про своє працевлаштування або звільнення з роботи.

Мінімальний розмір пенсії за віком, яка призначена до 1.10.2011 року за наявності у чоловіків 25, а у жінок — 20 років страхового стажу, а мінімальний розмір пенсії за віком, яка  призначена або  перерахована з урахуванням стажу та заробітку після 01.10.2011 року за наявності у чоловіків 35, а у жінок — 30 років страхового стажу, встановлюється на рівні прожиткового мінімуму 1312 гривень. За наявності страхового стажу меншої тривалості пенсія за віком встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком (але не менше 949 грн.).

Надбавка донорам, передбачена Законом України «Про донорство крові та її компонентів», перерахована виходячи із розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 1.05.2017 року – 1624,00 грн.

Слід зазначити, що не підлягають перерахунку з 1.05.2017 р.  підвищення дітям війни, додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, та компенсаційні виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Підвищення зазначеним категоріям незмінні, так як постановами уряду розмір підвищень та додаткової пенсії встановлено в твердих розмірах, а не у відсотках від прожиткового мінімуму.

Виплата пенсії  працюючим пенсіонерам (крім інвалідів 1 та 2 груп, учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), розмір пенсії  яких перевищує 150 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили праце-здатність, проводиться в розмірі 85 % від призначеного розміру пенсії, але не менше, ніж 1968 грн. (1312×150 %). До 1 травня цей показник становив 1870,50 грн.

В автоматичному режимі  перераховано пенсії 10971 пен-сіонеру району (із загальної чисельності 11946). 126 особам пенсія буде перерахована в ручному режимі. Середній розмір підвищення по району становить 65,44 грн.

За потреби необхідні роз’яснення та послуги громадяни мають можливість отримати в управлінні Пенсійного фонду за місцем проживання, а також  оперативно в режимі «гарячої»  лінії  за номером телефону 2-21-56.

Лідія Михалевич,

перший заступник начальника Старовижівського об’єднаного  управління

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>