ПЕНСІЙНИЙ ВІК В УКРАЇНІ ЗБІЛЬШУВАТИМУТЬ «ПО-ТИХОМУ», – ЕКСПЕРТ

Питання підвищення пенсійного віку обговорюється давно. Причина банальна — старіння населення. Незважаючи на всі реформи, люди живуть довше, при цьому дітей народжується все менше. Тому при незмінних умовах кількість працюючих знижується, а кількість людей на пенсії постійно зростає.

За оцінками економіста Андрія Блінова, зараз в Україні на 10 млн працюючих припадає 13 млн пенсіонерів. І з кожним роком ситуація погіршується.

Економіст Данило Монін каже, що динаміка така: у нас на пенсію зараз кожен рік виходять 600 тис. чоловік, а народжується тільки 400 тисяч, і ще далеко не кожен з цього числа потрапить на ринок праці. Оціночно можна говорити про цифру не більше 300 тис. в рік, тому диспропорції у пенсійній сфері будуть тільки зростати.

І ця проблема не тільки наша. У багатьох європейських країнах пенсійний вік вже підняли до 63-67 років. У нас же про пенсійну реформу заговорили близько 10 років тому. І перші непопулярні рішення про підвищення віку виходу на пенсію для жінок були прийняті ще в далекому 2010-му. Однак зараз питання дефіциту Пенсійного фонду постало особливо гостро. Як кажуть чиновники, МВФ вимагає скорочувати цей дефіцит.

Фонд позичає нам кошти і повинен мати гарантії, що ці гроші повернуться, пояснює міністр соцполітики Андрій Рева. А раз так, він, як кредитор, звертає нашу увагу на системні проблеми, які у нас є. Найбільшою є дефіцит Пенсійного фонду.

Фонд пропонує Україні піти шляхом більшості європейських країн і поступово підвищити пенсійний вік. Почнуть з чоловіків. Вже з 1 липня цього року їм почнуть підвищувати пенсійний вік на 4 місяці щороку. Для жінок початок підвищення відклали до 2021 року, коли закінчиться нинішнє підвищення пенсійного віку з 55 до 60 років. Після 2021 року для жінок продовжать збільшувати вік виходу на заслужений відпочинок ще протягом 6 років — по півроку за рік. До початку 2027 року, по ідеї МВФ, пенсійний вік для чоловіків і жінок в Україні зрівняється і складе 63 роки.

Збільшать мінімальний стаж для отримання пенсії з 15 до 35 років протягом 20 років, хочуть додавати 1 рік кожного року до 2036 року. Для професій, пов'язаних з підвищеним ризиком, буде мінімізований ранній вихід на пенсію, а також пропонується ввести для таких співробітників підвищені соціальні відрахування на персональні рахунки.

Крім того, за словами експерта, пропонується посилити адміністрування пенсій по інвалідності, тому що зараз в Україні аж 1,3 млн таких пенсій, а це викликає великі сумніви.

В уряді наполягають на тому, що пен-сійний вік вони не підвищуватимуть. Але не варто радіти передчасно. Піти на пенсію в 60 років вийде далеко не у всіх.

Уряд хоче платити її лише тим, хто до цього робив відрахування зі своєї зарплати — так звані страхові внески. Причому якщо в період з 1 липня 2000-го по 31 грудня 2020 року, а це 20 років і 6 місяців, сплачували внески менше 20 років, то пенсія в 60 років вам не передбачена. Доведеться або допрацьовувати, або чекати від 3 до 5 років. В уряді запропонували, що, якщо у людини на той момент буде 15-20 років страхового стажу, вона піде на пенсію в 63 роки. Якщо менше 15 років стажу — в 65 років.

Один відгук на «ПЕНСІЙНИЙ ВІК В УКРАЇНІ ЗБІЛЬШУВАТИМУТЬ «ПО-ТИХОМУ», – ЕКСПЕРТ»

  1. Oleg коментує:

    У нас після того як «зажили по-новому» останнім часом все «по-тихому».Російсько-українська війна «по-тихому» під виглядом якогось ато,ведення бізнесу в РФ високопосадовцями теж по-тихому,торгівля з терористами «днр-лнр» знов по-тихому,загарбання білорусами волинської землі при демаркації ,теж по-тихому.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>