«ДОБРОТА БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ»

Доброта Доброта1 Доброта2У Ратному на базі дитячо-юнацької спортивної школи відбувся ІV-й фізкультурно-оздоровчий фестиваль «Доброта без обмежень» серед осіб з інвалідністю. Захід проводиться щорічно з метою залучення осіб з інвалідністю до занять фізичною культурою і спортом як ефективного засобу реабілітації, сприяння їм у соціальній адаптації.

У фестивалі брали участь жінки та чоловіки 2002 року народження та старші, які мають інвалідність — ураження опорно-рухового апарату, ДЦП та інші захворювання. Всього у змаганнях взяли участь більше п'ятдесяти учасників з різних районів області: Маневицького, Горохівського, Луцького, Ковельського, Рожищенського, Володимир-Волинського, Ратнівського та міста Нововолинська. А всіх учасників, разом із супроводжуючими та волонтерами, — більше дев'яноста осіб.

Організували та провели фізкультурно-оздоровчий фестиваль Ратнівський районний осередок інвалідів, Волинський регіональний центр з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» та відділ освіти, молоді та спорту Ратнівської райдержадміністрації.

На відкритті фестивалю були присутніми і привітали його учасників виконуючий обов'язки голови Волинського регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» Віктор Галан-Влащук, селищний голова Володимир Кулик, керуюча справами районної ради Віра Чернуха, головний лікар центральної районної лікарні Михайло Бегаль, заступник начальника управлін-ня соціального захисту населення райдержадміністрації Зоя Лукашук, представник територіального центру соціального обслуговування населення Галина Курилюк, представник благодійного фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Юлія Корнелюк.

За суддівство на майданчиках відповідали Василь Шевчук та Микола Царук, а матеріально-технічну підтримку надали керівництво та працівники дитячо-юнацької спортивної школи. Ведучою спортивного дійства була Лариса Цепух.

Змагання відбувались з таких видів спорту:

Городки — виконання кидків проводилось з відстані 6 метрів. У змаганнях серед жінок перше місце завоювала Марина Мажула із Замшан, серед чоловіків Микола Полівода з Ратного здобув третє місце.

Дартс — перше місце довелося Петру Іщуку з Горохова.

Стрільба з лука з відстані 8 метрів. Серед жінок перше місце за Тетяною Білітюк з Луцька, серед чоловіків — за Володимиром Кравчуком з Ковеля, а третє місце завоював Іван Дейнека з Ратного.

Крокет — гра з прокочування м'ячів биткою крізь спеціальні ворота. Перше місце за Віталієм Клюндрою з Ковеля.

Бочча — паралімпійський вид спорту. Змагання проводилися у двох турнірах: серед гравців класу ВС1, ВС2 — особисті змагання: перше місце за Василем Мельничуком з Ковеля, друге — Миколою Калінчиком з Ратного, та серед гравців класу ВС4, ВС5 — парні змагання: перше місце зайняла команда з Ковеля.

Переможці та призери змагань з усіх видів спорту були нагороджені медалями та грамотами Волинського регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт». А всі, хто брав участь хоча б в одному з видів змагань, отримали заохочувальні подарунки від Ратнівського районного осередку інвалідів.

Традиційно фінансування фестивалю здійснювалося за рахунок коштів територіальної громади, виділених Ратнівською районною та селищною радами на забезпечення статутної діяльності районної організації інвалідів. Цього року окрему підтримку надали центральна районна лікарня та СТОВ «Ратнівський аграрій», Поліська громадська організація «Громада», а також піцерія «Версаль» та приватні особи, які просили не афішувати їхню благодійну діяльність.

Висловлюємо щиру подяку всім волонтерам та спонсорам. Ваші зусилля не були марними, бо в змаганнях добра та людяності не буває переможених, лиш життя в них набуває силу і міцніє віра!

Володимир МАЖУЛА

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>