ЗВІТИ, ПРОГРАМИ І ЗМІНИ ДО БЮДЖЕТУ – основні питання 21-ї сесії районної ради

Макарук головаПерша в цьому році сесія районної ради, яка відбулася 16 лютого, стала 21-ю в сьомому скликанні. На неї прибули 25 депутатів із 34-х. Запитів у них цього разу не було, лише Микола Горбачук озвучив заяву своєї фракції ВО «Свобода» із засудженням так званого «антибандерівського» закону, прийнятого нещодавно у Польщі.

Першим із 25 питань порядку денного стояв звіт голови райдержадміністрації Андрія Харламповича про виконання Програми економічного та со-ціального розвитку району за 2017 рік. У повному обсязі зі звітом можна ознайомитись на сайтах адміністрації та районної ради. А доповідач звернув увагу на те, що завдяки зусиллям виконавчої влади торік було залучено додатково  20 млн. грн. з державного бюджету на розвиток району.

Запитання доповідачу задавали депутати Віталій Тарасюк, Микола Горбачук, Петро Колос, Володимир Кацевич, із запрошених – голова райспоживспілки Володимир Бохонюк. Їх цікавили питання шкільних автобусів, введення в експлуатацію дитячих садків у Якушах і в Ратному, ремонту доріг та стану справ із заготівлею лісу, з приводу чого давав пояснення навіть директор державного лісомисливського господарства Микола Мельник. Але в обговоренні звіту голови РДА участі не взяв ніхто, тож сесія просто взяла звіт до відома.

Про результати діяльності Ковельської місцевої прокуратури на території Ратнівського району у 2017 році інформував її керівник Олександр Бабенков. Він, зокрема,  звернув увагу на те, що злочинів торік було зареєстровано більше, ніж у 2016-му, але зменшилась кількість кримінальних проваджень, більше справ направлено до суду. Також торік за позовом місцевої прокуратури було повернуто у власність громади самовільно зайняту земельну ділянку сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту Заболоттівської ОТГ площею 18, 6 гектара вартістю 10,2 млн. грн. У зв’язку з цим Олександр Бабенков звернувся до сільських голів, щоб вони виявляли факти незаконного використання землі суб’-єктами господарювання без сплати податків, адже це означає зменшення надходжень до місцевих бюджетів. Якщо ж посадовці нічого не робитимуть, тоді прокуратура притягуватиме до відповідальності їх за бездіяльність.

Про діяльність Ратнівського відділу поліції ГУНП у Волинській області у сфері охорони та захисту прав і свобод людини, протидії злочинності, забезпечення публічної безпеки і порядку на території Ратнівського району у 2017 році інформував начальник райвідділу поліції Володимир Канонік.

Сесія затвердила звіт про виконання районного бюджету за 2017 рік по доходах в сумі  495 млн. 666 тис. 515 грн., по видатках в сумі 491 млн. 336 тис. 929 грн., враховуючи кредитування в сумі 146,4 тис. грн., з перевищенням  доходів над видатками в сумі 4 млн. 329 тис. 586 грн.

Далі сесія прийняла ряд районних програм на наступні роки, зокрема: Комплексну програму з питань підтримки сім’ї, протидії торгівлі людьми та забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків на період до 2021 року;  Програму «Територіальна оборона на 2018—2020 роки»;  Програму інформатизації Ратнівського району на 2018—2010 роки; внесла зміни до Програми розвитку архівної справи Об’єднаного трудового архіву сільських, селищних рад району на 2016—2020 роки; продовжила термін дії районної програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім».

Також депутати заслухали і взяли до відома інформації про виконання деяких районних цільових програм та рішень районної ради, розглянули деякі інші питання.

Але ключовим з них було, безперечно, питання про внесення змін до рішення районної ради від 21 грудня 2017 року «Про районний бюджет на 2018 рік», адже воно стосується не однієї якоїсь соціальної групи чи громади, а всіх жителів району. Так от, доходи районного бюджету на цей рік визначені в сумі 447 млн. 680,1 тис. грн., а видатки – в сумі 458 млн. 083,2 тис. грн., тобто дефіцит бюджету становить 10 млн. 403 тис. грн. До того ж заплановані показники нижчі, ніж були торік: доходи на 47 млн. 986 тис. грн., а видатки – на 33 млн. 253 тис. грн.

Як пояснив потім голова районної ради Михайло Макарук, таке зменшення викликане тим, що новоутворені чотири об’-єднані територіальні громади тепер отримують фінансування безпосередньо з державного бюджету, а тому відповідно скорочується фінансування району, тобто тих сільських рад, які не увійшли до ОТГ.

Куди ж підуть гроші з районного бюджету?

Зрозуміло, що левову частку всіх видатків становить заробітна плата працівників бюджетної сфери – освітян, медиків, працівників культури. А за рахунок коштів бюджету розвитку будуть фінансуватися такі об’-єкти:

— придбання цифрового флюорографа для центральної районної лікарні (співфінансування) – 380 тис. грн.;

— капітальний ремонт приміщень корпусів №1 і №2 НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня №1-гімназія» смт Ратне із впровадженням енергозберігаючих технологій – 50 тис. грн.;

— капітальний ремонт майстерні та їдальні із впровадженням енергозберігаючих технологій і реконструкція (тепломодернізація огороджуючих конструкцій) в ЗОШ №2 смт Ратне – 85 тис.  грн.;

— капітальний ремонт приміщення НВК с. Кортеліси  — 250 тис. грн.;

— капітальний ремонт зов-нішніх мереж теплопостачання (теплотраси) в НВК с. Кортеліси – 150 тис. грн. (До речі, як повідомив голова районної ради Михайло Макарук, з ініціативи фракції УКРОПу в обласній раді Кортеліському НВК з обласного бюджету для завершення цих робіт виділено ще 400 тис. грн.);

— капітальний ремонт водонапірної башти в НВК с. Замшани – 300 тис. грн.;

— реконструкція приміщення школи НВК с. Гірники з добудовою 14 класних кімнат, спортивного і актового залів та їдальні – 400 тис. грн.;

— капітальний ремонт котельні із встановленням твердопаливного котла в НВК с. Замшани – 144 тис. грн.;

— реконструкція НВК с. Броди (влаштування санітарних кімнат) – 500 тис. грн ;

— капітальний ремонт даху НВК с. Броди – 25 тис. грн.;

— капітальний ремонт перекриття даху НВК с. Млинове – 25 тис. грн.;

— капітальний ремонт котельні із встановленням твердопаливного котла в НВК с. Комарове – 100 тис. грн.;

— капітальний ремонт котельні із встановленням твердопаливного котла в НВК с. Конище – 144 тис. грн.;

— реконструкція дахів корпусів № 1 і № 2 НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 — гімназія» смт Ратне – 23 тис. 969 грн.;

— реконструкція дахів будівель корпусів № 1 і № 2, майстерні виробничого навчання, шкільної їдальні та овочесховища ЗОШ № 2 смт Ратне – 19 тис. 725 грн.;

— реконструкція НВК с. Жиричі – 1,2 млн. грн.;

— будівництво дитячого ясел-садка в смт Ратне – 800 тис. грн.;

— будівництво дитячого майданчика в с. Прохід – 91 тис. 773 грн.;

— реконструкція (тепломодернізація огороджуючих конструкцій) в НВК с. Сільце – 213 тис. 468 грн.;

— реконструкція (тепломодернізація огороджуючих конструкцій) в НВК с. Краска – 142 тис. 140 грн.

Також районна рада вирішила делегувати до складу Госпітальної ради Ковельського госпітального округу, куди входить і Ратнівський район, головного лікаря центральної районної лікарні Михайла Бегаля та голів районної ради і райдерж-адміністрації Михайла Макарука і Андрія Харламповича.

Рішенням сесії створена ще одна комунальна установа – «Інклюзивно-ресурсний центр» Ратнівської районної ради.

За пропозицією голови фракції ВО «Свобода» в районній раді Миколи Горбачука сесія прийняла рішення рекомендувати підняття біля адмінбудинку районної ради, будівель органів місцевого самоврядування революційного червоно-чорного прапора ОУН у дні, пов’язані із визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшанування пам’яті Героїв. Також рекомендовано керівникам підприємств, установ та організацій вивішувати прапор ОУН у ці дні. За дане рі-шення проголосувала мінімально необхідна кількість депутатів – 18, один був проти і 5 не голосувало.

У «Різному» голова РДА Андрій Харлампович звернув увагу голів ОТГ, щоб вони не «відгороджувалися» від районних установ і відпускали, зокрема, директорів шкіл на семінари і наради, які проводить відділ освіти, тому що це необхідно для їхньої ж успішної роботи.

А директор держлісгоспу Микола Мельник запросив депутатів і всіх охочих до лісу, щоб вони самі побачили, як сьогодні господарюють лісівники.

Дмитро МОРОЗ

 

Один відгук на «ЗВІТИ, ПРОГРАМИ І ЗМІНИ ДО БЮДЖЕТУ – основні питання 21-ї сесії районної ради»

  1. Oleg S. коментує:

    Навіщо при територіальній реформі посада гауляйтера-голови райдерадміністрації?

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>