Зустріч на перспективу

ЗУСТРІЧ НА ЗУСТРІЧ НА1На виконання завдання голови обласної державної адміністрації В. П. Гунчика, яке стосується голів райдержадміністрацій, з питань визначення потреби в кадрах професійно-технічної освіти, був проведений круглий стіл, який відбувся 19 липня у приміщенні Ратнівської районної державної адміністрації за участю першого заступника голови РДА Євгена Савлука, заступника голови Ратнівської районної ради Олександра Бенедисюка, директора центру зайнятості Івана Миронюка, начальника управління фінансів РДА Людмили Ковч, головного державного ревізора-інспектора Ратнівського відділення Ковельської МДПІ Раїси Ковальчук, керівників державних установ, навчальних закладів та роботодавців.

Відкриваючи засідання круглого столу на тему: «Підбиття підсумків опитування роботодавців щодо перспективної потреби в робітничих кадрах», директор центру зайнятості І. Миронюк зазначив, що актуальним питанням служби зайнятості на 2016 рік визначено: «Солідарна відповідальність за працевлаштування — особи, роботодавця, держави». Зауважив, що сьогодні постає потреба роботодавця в робітничих кадрах.

Про результати опитування роботодавців щодо перспективної потреби в ро-бітничих кадрах та дослідження населених пунктів району, де відсутні робочі місця, проінформував начальник відділу взаємодії з роботодавцями  Сергій Ковч.  Анкетування було проведене з метою об'єктивного оцінювання якості професійної підготовки робітничих професій.

Про сплату ПДФО та дотримання чинного законодавства у районі за 2015 рік наголосила начальник управління фінансів Ратнівської РДА Людмила Ковч. Вона відмітила, що він є основним бюджетоутворюючим податком району і за минулий 2015 рік його надходження становили 16 млн. грн.

Директор СТОВ «Ратнівський аграрій», депутат Волинської обласної ради Валентин Чернецький висловив вдячність за тісну співпрацю зі службою зайнятості. Звернув увагу, що важливо працювати на перспективу, роботодавець готовий приймати людей після закінчення навчання з подальшим працевлаштуванням за робітничими професіями, з виплатою «підйомних» коштів в розмірі 1000 грн. В. Чернецький запропонував в усній формі схвалити тристоронній меморандум про співпрацю та підготовку робітників за участю центру зайнятості, СТОВ «Ратнівський аграрій», Волинського обласного навчального центру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів АПК, для підготовки робітничих кадрів  за конкретними  професіями, в тому числі шляхом перепідготовки та підвищення кваліфікації на замовлення роботодавця. Проінформував, що середньомісячна заробітна плата по підприємству становить 4000 гривень і що специфікою підприємства є сезонні роботи.

Директор ДП «Ратнівське ЛМГ» Микола Мельник наголосив, що матеріально-тех-нічна база навчальних закладів на сьогодні є досить високою, слід підтримати форму, яка вже існує, — направлення на навчання по замовленню роботодавця. Основним пріоритетом роботи лісового господарства є стабільність, забезпечення роботою працівників, а це є запорукою успіху підприємства. Всі ці чинники забезпечили відсутність плинності кадрів та високу заробітну плату, що становить  7200 грн.

Про підготовку фахівців Волинським обласним навчальним центром підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів АПК  розповів Ростислав Войтюк, який зауважив, що кожен третій з вищою освітою здобуває робітничу професію, також ознайомив присутніх про вступну та випускну кампанію.

Заступник директора — начальник відділу надання соціальних послуг цетру зайнятості Сергій Філюк зазначив, що для оперативного вирішення питання з укомплектування вакансій варто йти шляхом підвищення кваліфікації, стажування або проходження курсів цільового  призначення. Неформальне професійне навчання працівників — як засіб для покращення стабільності зайнятості, набуття додаткових професійних знань та навичок.

Підсумовуючи вище сказане, І. Миронюк відзначив, що вже надійшла пропозиція від роботодавців на проведення курсів цільового навчання, але сьогодні вже діє освітній проект «Школа безпеки та порядку» та проводяться семінари — навчання з безробітними за участю представників МНС, лісового господарства на теми: «Дотримання правил пожежної безпеки в побуті та на виробництві», «Правила поведінки на водоймах». А для осіб, які влаштовуються на сезонні роботи, організовуються курси цільового призначення за темами: «Охорона праці», «Техніка безпеки на виробництві», «Пожежна безпека під час проведення жнив», «Перша медична допомога при нещасних випадках».

Підбиваючи підсумки круглого столу, перший заступник голови Ратнівської РДА Євген Савлук наголосив, що проведення подібних заходів є досить важливим для роботодавців у частині підготовки потрібних їм кадрів на перспективу, і зауважив, що на сьогоднішній день заробітна плата кваліфікованих робітників є досить високою в порівнянні із заробітною платою лікарів, вчителів та працівників державних управлінь. Таким чином, рівень підготовки робітничих професій має бути на високому рівні.

Іван Миронюк,

директор районного центру зайнятості

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>