ЗМІНИ ДО БЮДЖЕТУ – БЕЗ ПРОБЛЕМ,

а камінь спотикання – «фінансова автономія» Гірниківської школи

На 12-у сесію районної ради, що відбулася 15 грудня, прибули 28 депутатів із 34-х. Крім звичного контингенту запрошених, був присутній також депутат обласної ради Володимир Бондар.

Перед початком сесії відбулося нагородження переможців спартакіади «Здоров'я», про що ми вже повідомляли. Далі депутати традиційно виступали із запитами.

Володимир Сінчук (Аграрна партія, с. Жиричі) озвучив зразу три запити: щодо незадо-вільної роботи вишки мобільного зв'язку в селі; щодо необхідності підведення електролінії до нового масиву забудовників та щодо зміни роз-кладу автобусного рейсу Жиричі-Луцьк.

Олександр Ковч (фракція «За стабільну Ратнівщину»,       с. Гірники) озвучив прохання жителів Видраниці і Замшан, які доїжджають на роботу в Ратне, про відновлення рейсів Ратне-Луцьк, щоб люди могли без проблем доїхати і повернутися з роботи.

Заступник голови районної ради Олександр Бенедисюк порушив питання щодо відсутності договору оренди землі на території автостанції в Ратному керівництвом обласного підприємства автобусних станцій, яке відмовляється оформлювати договір, щоб не ремонтувати там асфальт і не прибирати.

Віталій Тарасюк («Громадянська позиція», с. Самари-Оріхові") озвучив звернення до керівництва обласного управління  СБУ за скаргою учасника АТО з Гути. Працівники управління ще в травні проводили в нього обшук — шукали незареєстровану зброю. Зброї не знайшли, натомість вилучили 55 кг гербіциду «Тітус», нібито для аналізу, який не повернули ще й досі.

Микола Горбачук (ВО «Свобода») задав запитання Ратнів-ському селищному голові Володимиру Кулику щодо правомірності розміщення рекламного білборду  навпроти мікрорайону під лінією освітлення.

Іван Лях (фракція «Солідарність», округ № 34 с. Межисить) від імені 1555 жителів п'яти сільських рад, які підписали звернення до нього, просив виділити новий автомобіль для пункту екстреної медичної допомоги в Межиситі, тому що старий постійно ламається і на заміну йому доводиться викликати машини з Ратного чи з Велимча.

Депутати підтримали всі запити і приступили до розгляду питань порядку денного. Вони заслухали і без обговорення взяли до відома звіт голови районної ради Михайла Макарука, інформацію про результати діяльності Ковельської місцевої прокуратури в районі за 6 місяців 2016 року; внесли зміни до Комплексної програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в районі на 2016—2020 роки (виділили додаткові кошти) та внесли зміни до Комплексної програми розвитку агропромислового комплексу району на 2016—2018 роки, внесли зміни до районного бюджету на 2016 рік.

Це останнє питання теж прийняли доволі спокійно, тому що за декілька днів до сесії на засіданні бюджетної комісії детально обговорили всі цифри і погодили розподіл вільних коштів. Лише Височненський сільський голова Іван Новосад виходив за трибуну і просив все-таки виділити їм 12 тис. грн на зарплату працівникам сільради до кінця року. Тому що бюджетна комісія з подачі Володимира Сінчука за другим разом вирішила відмовити в цих коштах. Депутат свою позицію обґрунтував тоді тим, що Височненська сільрада незадовільно працює навіть по збору податку за землю, не шукає додаткових джерел, а лише просить гроші в районі. Голова райдержадміністрації, депутат Андрій Харлампович на сесії докорив Івану Новосаду ще й тим, що вони при нестачі коштів утримують прибиральницю, якої в інших сільрадах немає.

Але голова районної ради Михайло Макарук зауважив, що буде якось негарно вступати в новий рік із заборгова-ністю по зарплаті, коли є кошти. Тож депутати змилостивились і проголосували за рішення в цілому із запропонованими змінами.

Далі районна рада затвердила районну цільову соціальну Програму забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2017—2021 роки; затвердила нові редакції статутів централізованої бібліотечної системи, районного будинку культури та Кортеліського історичного музею; прийняла рішення про реорганізацію шляхом злиття загальноосвітньої школи I-II ступеня с. Зоряне та загальноосвітньої школи I  ступеня      с. Адамівка Поступельської  сільської ради в навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа I-II ступеня дитячий садок» с. Зоряне.

Сесія затвердила Схему планування частини території Ратнівського району в межах Самарівської сільської ради, розроблену інститутом «Во-линьагропроект»; дозволила районній державній адміністрації протягом 2017 року спрямовувати 100 відсотків надходжень орендної плати за оренду нежитлового приміщення  та ларка  на матеріально-технічне забезпечення апарату та структурних підрозділів адміністрації, проведення ремонтів робочих кабінетів та функціонування Центру надання ад-міністративних послуг.

Дискусія в залі розгорілася (мабуть, несподівано для більшості депутатів і присутніх) при розгляді, здавалося б, рутинного питання: про самостійне ведення бухгалтерського обліку навчально-виховним комплексом «загальноосвітня школа I-III ступеня дитячий садок» с. Гірники (у матеріалах засідання бюджетної комісії це питання звучало як «про фінансову автономію»).  Директор школи, депутат Олександр Ковч проінформував колег, що 12 грудня в їхньому колективі відбулися збори, які прийняли рішення — відповідно до чинного законодавства, а не «зі стелі» — вести бухгалтерський облік самостійно, і тому просять дозволу ввести до штатного розпису посаду бухгалтера (на сьогодні всі школи обслуговує централізована бухгалтерія відділу освіти). Додаткових коштів, за його словами, для цього не буде потрібно, але це дасть можливість відмовитися від тендерів і значно зекономити на закупівлі продуктів харчування та палива.

Депутат Віталій Тарасюк з місця зауважив, що це звучить як заклик до сепаратизму в галузі освіти, і він не бачить, як це позначиться на якості самої освіти.

Начальник відділу освіти, молоді і спорту райдержадмі-ністрації Валентин Андросюк, якому головуючий надав слово, заявив, що він за автономію, але не сьогодні. Як будуть сформовані всі об'єднані територіальні громади, тоді нехай і проводять усякі зміни, а для чого зараз робити той «каламбур»?

Він зробив закид голові ра-йонної ради щодо якихось амбіцій і що той нібито сам обдзвонював деякі великі школи  та пропонував їм теж вводити своїх бухгалтерів, але чому ж не розпочали з малих шкіл?

Михайло Макарук на це відповів, що цілий рік усі говорили, що продукти харчування для шкіл обходяться дуже дорого, а тепер, коли з'явилася можливість їх здешевити, відділ освіти чомусь виступає проти. Тож нехай В. Андросюк так і скаже, а заодно й про те, що з нового року буде давати попередження техпрацівникам шкіл про можливе скорочення.

Висловився з цього приводу й голова райдержадміністрації, депутат Андрій Харлампович. «Ця ідея правильна, — сказав він, — але я не бачу сенсу в цьому під час навчального року». Він теж звинуватив Михайла Макарука в якихось амбіційних планах і запропонував  розпочати експеримент з фінансової автономії шкіл із Прохода, Конища, Комарового.

Михайло Макарук знову відповів, що якщо його амбіції полягають у тому, щоб здешевити харчування у школах у два-три рази, то він від них не відмовляється.

Володимир Ярмошук ("ВО «Батьківщина») заявив, що більшого «каламбуру», ніж у виступах А. Харламповича та В. Андросюка, він ще не чув. Він нагадав їм, що фінансовий рік розпочинається не в травні чи вересні, а з 1січня, тому підтримує позицію колективу Гірниківської школи.

Депутати Тетяна Павлович («Солідарність», директор НВК с. Велимче) і Віталій Бірук (ВО «Батьківщина», голова пос-тійної комісії з питань освіти)  висловилися, що це питання не було попередньо розглянуте на засіданні профільної комісії, недостатньо вивчене, а тому вони утримуються при голосуванні.

Гірниківський сільський голова Володимир Мерчук  сказав, що він за дев'ять років роботи ніколи не просив з району коштів на освіту, все робив за гроші громади. Тому й зараз ніхто коштів з інших шкіл забирати не буде.

Врешті депутати проголосували, і на табло висвітилась цифра «17» за проект рішення. А це рівно половина складу ради, отже, не вистачило одного голосу, щоб воно пройшло.

Потому депутати вже спокійно розглянули ще декілька питань, взяли до відома відповіді на депутатські запити (Микола Горбачук прокоментував відповіді Ратнівського селищного голови В. Кулика), обмінялися думками в «Різному» (зокрема, О.Ковч заявив, що знову виноситиме своє питання на сесію), а В. Кулик пояснив ситуацію з виконанням програми «Питна вода».

Дмитро Мороз

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>