ЗАТВЕРДИЛИ НИЗКУ ПРОГРАМ І РОЗПОДІЛИЛИ МАЙЖЕ 6 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

На чергову, 16-у сесію районної ради, яка відбулася 11 квітня, не прибула майже третина депутатів. Спочатку їх зареєструвалося 21, потім додалося ще 2, але один після розгляду декількох перших питань залишив зал, тому працювали «до дзвінка» лише 22. Однак завдяки тому, що попередньо велика робота була проведена в постійних комісіях, то голосування з усіх питань — а їх було аж 30! — проходило результативно, і сесія оперативно закінчила роботу.

Запитів  виявилося лише два. Депутат Микола Горбачук (ВО «Свобода») вже традиційно звернувся до Ратнівського селищного голови Володимира Кулика — про грейдерування вулиці Квітневої та законність розміщення рекламного щита, а також до керівництва району — чи надходять якісь кошти до бюджету від організації, яка викопує труби недіючого трубопроводу на території Замшанівської сільської ради?

Віталій Тарасюк («Громадянська позиція») адресував свій запит керівництву ПрАТ «Київстар» у Луцьку, щоб воно провело заміну акумуляторів на вишці в Самарах, оскільки вони вже старі і під час тривалого відключення електрики село залишається без зв'язку.

Із звітом про виконання Програми економічного і соціального розвитку району за 2016 рік та делегованих районною радою повноважень виступив голова райдержадміністрації Андрій Харлампович. Він же доповідав і про аналогічну програму на 2017 рік. Оскільки і звіт, і Програма вже обговорювались на засіданні колегії райдерж-адміністрації та на постійних комісіях районної ради і, крім того, вони є опубліковані в повному обсязі на сайті адміністрації та доступні кожному жителю району, якого зацікавлять, то доповідач ознайомив лише з основними тезами.

У обговоренні першим виступив Віталій Бірук (ВО «Батьківщина»). Він відзначив як позитив те, що адміністрації вдалося торік залучити в район значні кошти із Фонду регіонального розвитку. Але висловив зауваження, що освоюють їх організації, які не зареєстровані в нас, тому 90 відсотків цих сум виходить з району. Було б краще, якби ці фірми реєстрували тут якісь дочірні підприємства. Також депутат пропонував допомагати з районного бюджету у першу чергу тим сільрадам, які готові долучитися до співфінансування.

У заключному слові Андрій Харлампович пояснив, що принцип співфінансування зберігається, але кошти обмежені, тому краще не дрібнити їх, а зробити щось одне капітально. А щодо будівельних фірм, то він не може ставити на тендер умову, що вони мають бути виключно місцеві. Однак із переможцями він потім домовляється, щоб брали на роботу жителів району, і наші люди скрізь працюють, отримують зарплату, а податки з неї надходять саме до місцевих бюджетів.

Гостро зреагував на виступ Віталія Бірука інший Віталій — Тарасюк. Він зробив йому закид, що той вже готується до виборів, лобіює «свої» сільські ради, але така по-літика до добра не доведе. Бо що тоді робити меншим сільрадам, які не мають власних доходів? Хто допоможе їм?

Віталій Бірук пояснив, що він не проти допомоги і тим сільським радам, які не мають можливості для співфінансування, а щодо тендерів, то вони проводилися не по всіх об'єктах.

Про стан законності та результати діяльності Ковельської місцевої прокуратури на території Ратнівського району у 2016 році інформував керівник прокуратури Олександр Бабенков, а про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності Ратнівського відділу поліції ГУ НП у Волинській області у 2016 році — начальник відділу Володимир Канонік.

Потому депутати затвердили цілу низку районних програм:

— Енергоефективності та енергозбереження на 2017 — 2020 роки;

— Розвитку транскордонного і міжрегіонального співробітництва на 2017 — 2020 роки;

— Розвитку туризму та рекреації в районі на 2017 — 2020 роки;

— Матеріально — технічного забезпечення підрозділів Луцького прикордонного загону, розташованих на території Ратнівського району, на 2017 рік;

— Розвитку медіа — простору та реалізації державної інформаційної політики на 2017 — 2020 роки.

Також депутати заслухали і взяли до відома інформації:

— про виконання районного бюджету за 2016 рік;

— про виконання програми «Питна вода Ратнівського району» на 2012 — 2016 роки;

— про виконання районної програми розробки схеми планування території району та коригування генеральних планів населених пунктів Ратнівського району за 2011 — 2016 роки;

— про виконання районної цільової со-ціальної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012 — 2016 роки;

— про виконання районної цільової со-ціальної програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,  на 2013 -2016 роки;

— про виконання рішення районної ради від 10.12.2015 №3/9 «Про окремі питання управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ району»;

— про виконання Програми забезпечення заходів, пов'язаних з діяльністю депутатів районної ради, за 2016 рік;

— про виконання Програми відзначення державних та професійних свят, пам'ятних дат, історичних подій, ювілеїв у Ратнівському районі за 2016 рік.

Сесія внесла зміни до районного бюджету на 2017 рік, але цифри у деяких пунктах суттєво відрізняються від тих, які були в матеріалах бюджетної комісії, тому що члени комісії перерозподілили кошти від перевиконання районного бюджету на суму 1 млн. 063 тис. 710 грн. вже без присутності журналіста. Зокрема, для забезпечення функціонування Самарівської дільничної лікарні виділено не 667 тис. грн., як ми повідомляли раніше, а 290,824 тис. грн. 200 тисяч передано відділу освіти на встановлення системи опалення та ремонт кімнат дитячого садка в с. Щедрогір, 55 тисяч — для забезпечення роботи районної  виборчої комісії по проведенню виборів до За-бродівської та Самарівської об'єднаних територіальних громад; 10 тис. — НВК с. Самари-Оріхові на придбання пральної машини; 14 тис. — на придбання предметів та матеріалів для школи с. Броди; 10 тис. — для оснащення інвентарем спортивного залу НВК с. Жиричі; 20 тис. — районному центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді на виплату заробітної плати; 10 тис. — Межиситівській сільській раді на матеріальну допомогу на лікування Приймачуку М.П.

І нарешті депутати вирішили позбутися старих боргів. Управлінню соціального захисту населення виділено 7815 грн. для погашення заборгованості за надані пільги з оплати телекомунікаційних послуг окремим категоріям громадян, 244,075 тис. — за пільговий проїзд за 2015 рік, 95,65 грн. — за інші пільги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Асигнування в сумі 201 900 гривень спрямовані сільським радам, з них 42,9 тис. — на утримання місцевих пожежних команд, 129 тис. — на виплату доплати за вислугу років працівникам клубних закладів та 30 тисяч — на співфінансування на забезпечення житлом дітей — сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.

Вільні залишки районного бюджету в сумі 4 млн. 826,224 тис. грн. розподілені між розпорядниками коштів таким чином:

— 1 млн. 387,83 тис. грн. — відділу освіти, в тому числі:

— 450 тис. грн. — для проведення внутрішніх робіт і придбання обладнання в дитячий садок с. Якушів ;

— 350 тис. грн. — для співфінансування проекту, що реалізується в НВК с. Конище за підтримки програми «Кусаноне» посольства Японії в Україні;

— 25 тис. грн. — поточний ремонт з установленням димососа паливної НВК с. Жиричі;

— по 15 тис. грн. — для придбання комп'ютерів та програмного забезпечення для шкіл сіл Гірники і Жиричі;

— 13,183 тис. грн. — на експертизу проекту реконструкції НВК с. Жиричі;

— по 9, 6 і 9 тис. грн. — на придбання холодильників для шкіл у селах Велимче, Видраниця і Заброди;

— 5 тис. грн. — на придбання принтера у НВК с. Прохід;

— 15 тис. грн. — на придбання м'ясорубки для НВК с. Кортеліси;

— 25 тис. грн. — на придбання пральної машини і м'ясорубки для НВК с. Гірники;

— 4,5 тис. грн. — на придбання спортінвентаря для НВК с. Датинь;

— 100 тис. грн. — на підвезення учнів;

— 10 тис. грн. — на придбання пально-мастильних матеріалів для міжшкільного навчально-виробничого комбінату;

— 100 тис. грн. — співфінансування в розмірі 50% на облаштування санвузлів у школі с. Межисить;

— 35 тис. грн. — співфінансування на ремонт покрівлі дитячого садка в с. Самари;

— 200 тис. грн. — співфінансування до асигнувань субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток по об'єктах "Реконструкція (тепломодернізація огороджуючих конструкцій) у навчально-виховних комплексах сіл Броди, Велимче, Гірники, Залухів, Замшани, Здомишель, Межисить, Поступель, Річиця, Самари, Самари-Оріхові, Тур, Комарове, Краска, Млинове, Піски-Річицькі, Сільце, Язавні, Щедрогір, Датинь, Кортеліси, Височне.

— 400 тис. грн. виділено районній раді на заробітну плату з нарахуваннями; 50 тис. відділу культури для участі у телепередачі «Фольк-мюзік», Міжнародному фестивалі українського фольклору «Берегиня» та для розрахунків за природний газ Кортеліському історичному музею і по сільських бібліотеках; 160 тис. — центру первинної медико-санітарної допомоги і 2 млн. 40,26 тис. грн. — центральній  районній лікарні, з них 1,5 млн. грн. — співфінансування для придбання комп'ютерного томографа.

Майже 789 тис. грн. спрямовано районній державній адміністрації. З них 250 тис. — на Програму економічного і соціального розвитку Ратнівського району; 46,8 тис. — для придбання пожежних рукавів пожежній частині в Ратному; 10 тис. — на виконання районної цільової соціальної програми реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; 100 тис. — на виконання Програми розвитку медіа-простору на 2017 рік; 2 тис. — районному центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді для оплати відрядних; для передачі сільським радам: Млинівській 100 тис. грн. для проведення вуличного освітлення, Височненській 17 тис. — на виплату заробітної плати пра-цівникам сільради, Самари-Оріхівській         50 тис. — на ремонт сільських доріг, За-бродівській 11,7 тис. на утримання місцевої пожежної команди з квітня по червень, Щедрогірській 53951 грн. — на поточний ремонт дамби для захисту від підтоплення      с. Підгір'я, 10 тис. грн. — матеріальна допомога жительці с. Хабарище Приймачук Г. В. на лікування дитини.

Також передбачено 137,33 тис. грн. на співфінансування обласному бюджету в розмірі 10 відсотків на придбання двох автобусів.

Сесія внесла зміни до списку присяжних Ратнівського районного суду і до складу президії районної ради, затвердила Порядок надання і використання коштів районного бюджету за висвітлення діяльності депутатів районної ради в районній газеті «Ратнівщина», затвердила формулу для розрахунку частки співфінансування сільськими, селищними радами району видатків на функціонування Об'єднаного трудового архіву,  а також перелік майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ району і перелік закладів культури базової мережі, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ району;

затвердила технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, які намічені для передачі в оренду ПАТ «Волиньобленерго», та технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, право оренди яких пропонується для продажу на земельних торгах (аукціоні).

Депутати одноголосно прийняли звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, щодо відміни абонентської плати за підключення до системи газопостачання (текст звернення публікується).

Дмитро МОРОЗ

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>