З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, РАТНІВЩИНО!

макарук124 серпня український народ відзначатиме найбільше державне свято – 24-у річницю проголошення незалежності України.

Не дивлячись на всі загрози та виклики сьогодення, це свято ми очікуємо з особливим настроєм, з надією та молитвами за нашу державу, за український народ, який, на жаль, не зі святковими транспорантами, а другий рік підряд зі зброєю в руках відстоює свою незалежність від російських окупантів, як це було в нашій історії сто і триста років тому, коли виникала загроза — бути чи не бути українській нації.

Проте, не дивлячись на непередбачуваність можливого розвитку подій на Сході України, попри численні жертви як захисників України, так і мирних жителів, українська нація стає як ніколи згуртованою, єдиною, міцною і готовою захищати свою незалежність та територіальну цілісність.

На жаль, сьогодні, як і в попередні історичні періоди України, за це доводиться платити найдорожчою ціною — життям та кров'ю найкращих синів та дочок України, які віддали та віддають найдорожче — життя – за вільну, незалежну, європейську Україну, серед них і семеро жителів Ратнівщини: Микола Повх, Леонід Луцик, Василь Білітюк, Іван Тричук, Дмитро Коляда, Олександр Вавдіюк, Василь Корнелюк.

Світла пам'ять героям, які віддали своє життя за незалежність України.

За рік, що минув, в Україні відбулося дуже багато історичних подій: обрано новий склад Верховної Ради України; зроблено перші кроки щодо децентралізації влади; в процесі розгляду зміни до Конституції України; найближчим часом мають відбутися реформи правоохоронних органів, охорони здоров'я, освіти, сфери податкової політики та бюджетних відносин.

Передбачувані нововведення мають на меті передачу значних повноважень та фінансових ресурсів територіальним громадам, які можуть найефективніше спрямовувати їх на вирішення своїх першочергових завдань.

Переконаний в правильності напрямку реформ, адже народ, здатний об'єднатися у потужний волонтерський рух і відновити боєздатність української армії, спроможний розбудувати українську державу за прикладом кращих європейських традицій.

Впевнений, що український народ здолає російського агресора, досягне високих стандартів життя, розвитку економіки, утвердить найвищі демократичні цінності свободи та верховенства права. Це потребуватиме від нас з вами ще немало зусиль і часу, але нинішньому поколінню українців це посильно.

Головне, щоб у керівництва держави вистачило політичної волі здійснити зміни, які давно визріли в українському суспільстві. Щоб обіцяні реформи не стали розмінною монетою в очікуванні чергового траншу МВФ чи черговими перед-виборними обіцянками.

Для цього напередодні місцевих виборів представникам різних політичних партій необхідно не на словах, а особистим прикладом спрямувати зусилля на здійснення заповітних мрій кожного громадянина нашої держави жити в незалежній, процвітаючій, економічно сильній державі, а не витрачати енергію на між-усобну боротьбу за владу.

Впевнений, що мудрі жителі Ратнівщини зроблять правильний вибір депутатів, які будуть відстоювати їх інтереси у представницьких органах влади різних рівнів, та оберуть найдостойніших очільників територіальних громад.

Ми повинні зрозуміти важливість вибору: дієвість і ефективність наших громад залежить від нас.

2015 рік є, мабуть, найскладнішим за всю історію сучасної України. Найбільшою загрозою новітньої історії України стала російська військова агресія. Але, як завжди в такі часи, найкращі сини і дочки країни стали на захист своєї землі, своєї держави, свого народу, в тому числі і жителі Ратнівщини.

З початку проведення АТО мобілізували понад триста жителів району, на даний час проходять службу в зоні АТО або військову підготовку на полігонах більше двохсот наших земляків. З честю виконують свій військовий обов'язок по захисту Вітчизни п'ять сільських голів.

Напередодні головного державного свята висловлюю щиру вдячність акти-вістам волонтерського руху району, усім жителям  Ратнівщини, від зовсім юних до найповажнішого віку, які проявили й проявляють патріотизм і небайдужість та надали матеріальну, грошову допомогу воїнам української армії, мобілізованим жителям Ратнівщини, особливо на початковому етапі мобілізації, всім тим, хто робить посильний внесок у зміцнення обороноздатності нашої держави, свій вклад у перемогу над агресором.

На тлі страшних часів військової агресії та посягань на незалежність та територіальну цілісність нашої держави ми переживаємо глибоку фінансово-еконо-мічну кризу, яка значно погіршила рівень життя пересічних українців.

Невдоволення наших людей справедливо викликане низькими заробітними платами, пенсіями, значним безробіттям, особливо серед молоді, станом доріг та якістю надання медичних послуг, іншими проблемами на фоні безбідного життя українських мільйонерів та мільярдерів. Особливо в такий надзвичайно складний для України час.

Державним та комунальним установам району сьогодні доводиться працювати в непростих умовах недофінансування витрат на їх утримання та розвиток. Районна, селищні та сільські ради ра-йону, їх виконавчі комітети роблять усе можливе, щоб забезпечити функціонування закладів, вишукують додаткові джерела надходження коштів у місцеві бюджети. Прикладом цього можуть слугувати Забродівська сільська рада — голова Калачук М. М., Річицька — голова Мажула В. А., Заліська — голова Корецький В. К., Видраницька — голова Лахтюк В. А., Ратнівська селищна рада — голова Кулик В. М. та інші, які працюють на перспективу та для людей.

Жителі Ратнівщини своєю щоденною мирною працею в різних сферах примножують національне багатство своєї держави, утверджують і зміцнюють її незалежність.

Ратнівська районна рада, як найвищий представницький орган району, у своїй роботі пріоритетними вважає питання, що стосуються соціально-економічного розвитку району і сприяють вирішенню проблем життєдіяльності підприємств і установ району та його жителів.

Хочу відзначити активну та відповідальну позицію при вирішенні цих та інших питань як депутатів, так і всіх депутатських груп і фракцій районної ради, які представляють різні політичні сили.

Шановні жителі Ратнівщини!

Незалежність — це  найбільший  здобуток нашої нації. Вона нагадує  нам, якого  ми  славного роду  нащадки. У нас досить таланту і сили здійснити задумане. Головне — бути єдиними. Розділені – ми не можемо нічого. Разом зможемо все. Про що і говорить наша історія.

Всі ми усвідомлюємо важливість цього складного для України часу. Історія ніколи не закінчується, вона твориться нами щодня. Ратнівщина — невеликий чарівний куточок єдиної соборної незалежної України, і вклад кожного ратнівчанина в розбудову рідного краю є неоціненним для всієї України. Тож докладаймо спільних зусиль для звершення великої місії — зберегти, розбудувати та уславити нашу Велику Єдину Україну.

Зі святом вас, шановні земляки! Від депутатського корпусу районної ради, від себе особисто зичу, щоб цей Великий День дарував усім вам, кожній українській родині мир, щастя, здоров'я, любов та непохитну віру в кращий завтрашній день!

Слава Україні!

Микола МАКАРУК,

голова районної ради

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>