Відкритий лист голові Ратнівської селищної ради Володимиру Кулику

Шановний голово!

Шановні депутати Ратнівської селищної ради!

До вас звертаються жителі селища з питання внесення змін до генплану забудови по вул. Набережній (квартал №3), де планується збудувати дитячий садок.

Ми, жителі селища, дуже обурені виділенням ділянки під будівництво дитсадка на території існуючого парку.

Парк селища – це єдине місце в Ратному, де можна відпочити з дітьми, знайти затишок та прохолоду відпочиваючим на пляжі, зелена зона відпочинку для школярів, перехожих і навіть жителів сільської місцевості району, яким, відвідуючи Ратне, необхідно десь перепочити, бо сквери з лавочками у Ратному відсутні.

У парку майже щодня використовується тенісний корт, проводиться багато святкових заходів, змагань, прогулянок молодих мам з немовлятами та більшими дітьми. Гості селища, які бувають у нас на святах та різного роду заходах, хорошими словами відгукуються про парк, де можна гарно відпочити, незалежно від віку. Тут проводять уроки з вивчення природи з учнями початкових класів, уроки малювання, де навчають дітей малювати живу природу, прогулянки дітей продовженого дня, шкільні табори. У парку проживає дуже багато різних видів птахів, і навіть мешкають білочки.

А яка панорама відкривається, дивлячись із мосту на річку Прип’ять в напрямку парку?! Зупиніться на мосту чи зайдіть на сайт Типової Ратнівщини і погляньте на цей краєвид, коли справа височіє Іллінський собор, а поряд з річкою простягнувся парк.

І цю красу ви хочете знищити? Ви прекрасно знаєте, що парк на мікрорайоні – це лише назва. Невже це болото з зарослями в ріст людини і з посадженими ще 23 роки тому деревами, які не виросли, а стирчать сухими обломками, ви називаєте парком?

У всіх містах України люди відстоюють зелені насадження. Сьогодні забрали уже все, лишилось забрати повітря і єдину зелену окрасу селища. Задумайтеся! Люди вам цього не пробачать.

Невже 10-тисячне населення Ратного не заслуговує на маленький, чистий куточок відпочинку? Та ви краще загородіть його, поставте ще декілька лавочок і люди вам подякують, як дякують за той новий майданчик і лавочки, що були поставлені в останні роки. Дякуючи Вам, Володимире Миколайовичу, парк щоденно прибирають і під Вашим пильним оком він перебуває в належному стані.

Відповідно до ст. 58, 60 Земельного кодексу України вздовж річок з метою охорони поверхневих водних об’єктів від забруднення встановлюються прибережні захисні смуги для великих річок — 100 метрів.

Згідно з Водним кодексом України річка Прип’ять належить до великих річок України (площа басейну 12 тис. км кв.). Задля збереження річки, зелених насаджень, що згідно із Державними будівельними нормами, площа озелення нашого селища має сягати не менше 8 гектарів.

А будівництво дитячого садочка необхідно перенести на виділене місце під будівництво в районі Старого Ратного по вул. Л. Українки. Селище у нас велике і два дитячі садочки в центрі – це незручності для людей, які проживають в районах Старого Ратного, урочища Грушки, лікарні (там також треба будувати садочки). Для виділення ділянок під будівництво дитячих садків необхідно, в першу чергу, враховувати масштаби територіального розвитку селища, і садочки будувати так, щоб жителям з окраїн було зручно добиратися до такого закладу.

Ми, жителі Ратнівщини, не проти будівництва дитячого садка, тому що розуміємо потребу громадян селища в таких закладах. Проте не меншою, а можна сказати, ще більшою є потреба у рекреаційних зонах відпочинку для тих же дітей, ратнівчан та гостей селища.

Відповідно до статей 142, 143 Конституції України основою самоврядування є земля та природні ресурси, які є у власності територіальної громади селища. І саме громада має вирішувати, що де будувати і що де садити. А органи місцевого самоврядування повинні забезпечити проведення місцевих референдумів, громадських слухань та реа-лізацію пропозицій громади.

Тому ми висловлюємо свої заперечення щодо будівництва дитсадка на території парку і надаємо пропозиції по будівництву дитсадків:

  1. На уже виділеній ділянці в районі Старого Ратного по вул. Лесі Українки.
  2. На мікрорайоні, (в неіснуючому парку).
  3. У районі лікарні.

При підготовці матеріалів містобудівної документації для винесення рішення по змінах до генплану забудови по вул. Набережній порушено норми чинного законодавства, а саме ст. 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Постанову від 25 травня 2011 р.     № 555 «Про затвердження Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні».

Просимо розглянути заперечення та врахувати пропозиції. Відповідь надати публічно через газету «Ратнівщина».

Закликаємо всіх небайдужих ратнівчан підключитися до участі в обговоренні та подавати в селищну раду свої пропозиції до 1 вересня 2015 року.

Ініціативна група жителів Ратнівщини,

всього 167 підписів

Відгуки (2) на «Відкритий лист голові Ратнівської селищної ради Володимиру Кулику»

  1. Олена коментує:

    Я проти даного місця!!!! цей парк зруйнують, а на новий ще років 15 будем чекати!!!

  2. Ольга коментує:

    Я повнюстю підтримую людей, що написали цей лист. мій підпис 168. Я за те, щоб зберегти наш парк, бо дійсно зелену зону зруйнувати легко та швидко, а от зберегти та примножити красу важко. Тому пропозиція щодо садочка біля мікрорайону чи на вул. Л.Українки мені подобається. Дуже багато місць для забудови роздали в районі РЕСу та і з старого Ратна батькам ближче буде садочок. Скоро вибори, тому питання це актуальне. Мер міста нехай задумається, як покращити свій авторитет перед населення селища.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>