Віталій МИХАЛЬЧУК: «стараємось працювати так, щоб люди мали стабільну, якісну електроенергію» 

МихальчукНа Ратнівщині за останні десять років споживання електроенергії зросло у 2,5 раза, 70 відсотків її  споживає населення, яке раніше в середньому споживало 100-120 кВт/год. на будинок, сьогодні ж -  400-500 кВт/год.

У господарстві Ратнівської філії ПАТ «Волиньобл-енерго» 1100 км низьковольтних ліній, 700 км — високовольтних, 350 трансформаторних підстанцій, які обслуговують енергетики району. А у енергетиків сьогодні професійне свято, свято у 90 працівників філії та пенсіонерів, які впродовж багатьох літ наполегливо і відповідально працювали на цьому підприємстві, а нині – на заслуженому відпочинку. Про роботу енергетиків, їх проблеми і плани – розмова з начальником філії Віталієм Адамовичем Михальчуком, який очолює колектив з квітня ниніш-нього року, а до цього часу після закінчення Луцького державного технічного університету впродовж чотирнадцяти років працював на посаді головного інженера.

— Віталію Адамовичу,  у Вас професійне свято на завершенні року, і вже можна говорити не лише про те,  з якими результатами у роботі піді-йшли до свята, а й в цілому, як  спрацювали протягом року.

— 2015 рік для підприємства, як і загалом для нашої держави, був непростим роком. Але незважаючи на складності – це, в першу чергу, збільшення ціни на пальне, запасні частини, матеріально-технічні засоби тощо,  що вплинуло на нашу роботу – з усіма запланованими об’ємами робіт впоралися, усі виділені кошти на енергетичну галузь  району освоїли. Хоча, звичайно, хотілося зробити іще більше. За цей рік вдалося  поставити дві нових трансформаторних під-станції в селах Річиця та Мельники-Річицькі, і таким чином тут частково закрили питання низької напруги, відремонтували 2,5 кілометра високовольтної лінії між цими  селами та 10 кілометрів між селами Жиричі та Тур, які проходили по важкопрохідних місцевостях і були непридатними для того, щоб при аварійних ситуаціях з’єднати між собою ці села. Тепер таку можливість  маємо і під час аварійних ситуацій можемо подавати напругу,  наприклад, з Кортеліс на Річицю чи навпаки.

У нинішньому році, без врахування грудня, у нас додалося аж 154 споживачі електроенергії серед населення, що засвідчує про активне будівництво в індивідуальному секторі, і  район по кількості нових підключень на четвертому місці в області. Була введена в експлуатацію трансформаторна підстанція та лінія електропередач у Ратному для електрифікації більше 90 земельних ділянок, що було зроблено  за кошти забудовників, спонсорів та бюджету.

— Зрозуміло, що жити і працювати без проблем не можливо. Яка проблема найбільше Вас турбує?

— Крім  загальних проблем, які ми мали, виникла ще одна: кадрова. Робота у нас нелегка, крім  знань, потрібно мати фізичну силу і витривалість, адже доводиться працювати і в сніг, і в  дощ, проводити плановий ремонт і аварійний. За останніх два  місяці у нас звільнилося три перспективних працівники, з якими можна було працювати, на яких можна було покластися. А в списку на вакансії жодного прізвища. Зверталися в центр зайнятості населення і також результату ніякого.

— З якими питаннями най-більше звертаються до вас ратнівчани?

— У першу чергу, з питанням підключення до електроенергії забудовників в окремих масивах. Якщо доводиться підключати декілька забудовників — це  відразу навантаження на електролінію, трансформатор, підстанцію,  і майже у половині випадків, а то й більше, постає питання будівництва нового трансформатора і  відразу ж питання його фінансування, яке на сьогодні у державі не  зовсім врегульоване – немає чіткої програми виділення коштів на це.

Друге питання пов’язане з низькою напругою. Як би ми не старалися, але не встигаємо з ремонтом, заміною старих наших мереж, а люди в цьому плані випереджають нас, скажімо, по модернізації своїх осель, і їх енергоозброєність досить вагома. У нас є мережі  — проводи і опори, які функціонують з часів першої електрифікації, ще з  70-80-х років. Їх навантаження розраховане на 1,3 кВт/ год., а сьогодні один лише електрочайник тягне 2 кВт/год., а в кожній хаті є, як правило, телевізор, комп’ютер, пральна машина, міні-башта, холодильник, в більшості – морозильна камера, і т. д. Якщо вдень з цим навантаженням впоратися можна, то ввечері, коли всі все вмикають – проблема.  Єдиним вирішення цього питання є будівництво додаткових трансформаторних підстанцій — у цьому році  встановили їх тільки дві.

— А які плани в цьому напрямку на наступний рік?

— Плани аналогічні 2015 року. Окрім планових ремонтів обладнання будемо продовжувати будівництво додаткових трансформаторних підстанцій там, де споживачі електроенергії найбільше скаржаться на низьку напругу. Це найкращий варіант  вирішення питання – нова трансформаторна підстанція в центрі цих навантажень, але все впирається в кошти. Хоча,  по трансформаторних підстанціях  свої складнощі. У Ратному, наприклад, низька напруга по вул. Квітневій, Тихій – тут дуже щільна забудова, місце вибрати для неї дуже складно, і вирішити питання можна тільки шляхом заміни електропроводів. А будівництво трансформаторних підстанцій на сьогодні найбільш ефективний метод, з далекою перспективою по забезпеченню нормальною напругою наших споживачів.

— Віталію Адамовичу, розкажіть про колектив, хто сьогодні  дбає про енергозабезпечення району?

— Колектив хороший, молодий, середній вік якого 30 років.  У нас лише два працівники пенсійного віку. Усі стараються працювати на совість, незважаючи на ті тяжкі умови, в яких доводиться працювати. А результат хорошої роботи енергетиків ра-йону засвідчує хоча би ось такий факт: у порівнянні з 2005 роком у разів п’ять на Ратнівщині зменшилася кількість аварійних відключень – це результат багаторічної праці усього нашого колективу. Тож дякую усім за працю і вітаю зі святом, усім здоров’я міцного, щастя, добра і миру в Україні.

Валентина БОРЗОВЕЦЬ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>