ВІДДІЛ СТАТИСТИКИ ВІДТЕПЕР У СТАРІЙ ВИЖІВЦІ

статистикаНещодавно країну сколихнула серія заяв очільників міністерств про намір піти у відставку і небажання працювати в нинішньому уряді. І якщо окремі з них відкликали ці заяви, то міністр економічного розвитку та торгівлі України Айварас Абромавічус залишився непохитним і продовжує гнути своєї – він не працюватиме за законами корумпованого уряду.

Причинами відставки він називає блокування реформ в Україні, нав’язування і намагання «влаштувати» у його команду сумнівних особистостей, «кришування» української економіки впливовими бізнесменами і загалом тотальну корупцію, яка гальмує процес економічного розвитку України. Сьогодні ми будемо вести мову про реформування управління статистики, яке підпорядковане Міністерству економіки та торгівлі.

7 грудня 2015 року завершилося проведення оптимізації структури  Головного управління статистики у Волинській області, в результаті якої ліквідували сім районних відділів (Іваничівського, Локачинського, Турійського, Любешівського, Ратнівського, Камінь-Каширського та Любомльського районів). Функції ліквідованого Ратнівського відділу передали до Старовижівського.

Відповідно до умов оптимізації відбулося скорочення працівників цієї сфери, загалом по області це 55 осіб. Зараз штатна чисельність працівників становить 215 одиниць, в той час як до об’єднання вона складала 275. Проте серед порівняльних даних вражає кілька фактів – відділ статистики у Ратнівському районі ліквідували, а користувачів перевели до Старовижівського. Таке ж здивування викликає і ситуація з Любомльським та Шацьким районами. Якщо врахувати, що кількість населення Ратнівського становить більше 52 тисяч, а Старовижівського трохи більше 30 тисяч, Любомльського майже 40 тисяч, а Шацького лише 16 (дані про кількість населення є приблизними), то де ж тоді логіка? Адже чим більше населення проживає на території району, тим більше респондентів. Через територію Ратнівського і Любомльського районів проходять автошляхи міжнародного значення. Однак у питанні оптимізації вийшло, що свитку пришили до ґудзика, а не навпаки. Хтозна, чи є взаємозв’язок у цих питаннях, але 24 грудня 2014 року президент України Петро Порошенко видав розпорядження про звільнення з посад двох голів райдержадміністрацій – саме Любомльського і Ратнівського районів – Ігоря Торби та Лариси Цепух. І обидві районні державні адміністрації до сьогодні працюють без очільників (єдині в області).

Так чи інакше, реорганізація відбулася, і з 7 грудня 2015 року респонденти віднесені до Старовижівського відділу статистики, колишня начальник управління в Ратнівському районі Алла Боровська стала головним спе-ціалістом, двоє – переведені спеціалістами з обстежень до обласного управління, кілька працівників скоротили. І хоча ті, що залишилися, працюють у Ратному, але підпорядковуються обласному і Старовижівському відділам. Фактично із шести працівників, які були держслужбовцями, залишився тільки один, інші або погодилися на умови реформованої структури, або потрапили під скорочення. Якщо раніше кожен із працівників займався конкретними повноваженнями, то після реорганізації розподіл обов’язків ще не визначений, адже протягом першого кварталу року управління займається підбиттям підсумків за попередній рік. Працівники керуються розпорядженнями Держстату і працюють відповідно до них. Попри те, що систему перезавантажили, методи роботи на місцях залишилися старими. Респонденти, як і ра-ніше, приносять звіти на паперових носіях, і це лише один із прикладів незручності оптимізації, адже навіть задля отримання документу, який потребує печатки і підпису начальника управління, потрібно добиратися або до Старої Вижівки, або до Луцька. І напевно, поїздка громадським транспортом в обласний центр займе не більше часу, ніж у сусідній райцентр, так як автобусне сполучення зі Старою Вижівкою бажає бути кращим.

Без сумніву, роботи для економістів відділу статистики вистачає незалежно від того, де він розміщений, адже у кожній зі сфер економічної діяльності є чимало об’єктів, що потребують статистичних підрахунків. Так, за словами Алли Боровської, для складання звіту з праці у Рат-нівському районі є приблизно 50 респондентів. Але сільські ради подають не лише загальний звіт, а й по своїх структурних підрозділах. У кожній галузі є різна кількість респондентів, а часто вони включені у кілька звітів. Більше того, сучасний статистичний підрахунок є вибірковим і чимало галузей ним не охоплені.

Реформування в Україні запустили, але чи готове до цього суспільство? Розпочали спрощення бюрократичних процедур шляхом створення електронних реєстрів, ведення паперових справ і документообліку в електронному вигляді, проте значна частина населення ще далека від цієї ланки технічного прогресу або не може користуватися електронними ресурсами з об’-єктивних причин.

Безперечно, реформи ніколи не були популярними, вони завжди стикалися з опором населення і тільки з часом давали свої результати, а люди звикали до реалій, хай навіть не зовсім зручних. Проте сучасне українське реформування видається щонайменше дивним і логічно необгрунтованим, головне через те, що намагаються змінити структуру відповідно до якихось стандартів, не змінюючи суті. І навіть якщо система змінюється, то на практиці замість позитивного результату спостерігається відірваність від реальності. Розпочавши європейські реформи, очільники міністерств на півдорозі залишають свої відповідальні пости, не закінчивши розпочате. Хто продовжуватиме їх роботу і в якому напрямку – невідомо. Шкода лише, що за усім цим стоять прості люди, які отримують далеко неєвропейські зарплати, виконують в рази більший обсяг роботи, потерпають від скорочень, не знаючи, чи матимуть за що прогодувати сім’ю, і звичайні прості сільські та міські громадяни України, які терпляче чекають, що щось у нашій державі колись, можливо, таки зміниться.

А поки що до оптимізації готується управління Пенсійного фонду в Ратнівському районі. І його теж, можливо, об’єднають зі Старовижівським управлінням.

Марія АНДРІЄНКО

Один відгук на «ВІДДІЛ СТАТИСТИКИ ВІДТЕПЕР У СТАРІЙ ВИЖІВЦІ»

  1. Юрій коментує:

    Відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 16 грудня 2015 року № 1055 «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України» управління Пенсійного фонду України в Ратнівському та Старовижівському районах реорганізуються та на їх базі буде утворене Старовижівське об'єднане управління Пенсійного фонду України.

    Детальніше: ratpresa.com.ua/zakon-i-my/pro-optymizatsiyu-rajonnyh-upravlin.html

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>