У працівників водного господарства – професійне свято

2015 рікРатнівське міжрайонне управління водного господарства, це в першу чергу 78,1 тис. га осушених земель, що займають 80 відсотків всіх земель, які обробляються. Крім того, у зоні обслуговування знаходиться 55 озер загальною площею більше 4 тис. га, 18 річок загальною довжиною 393 км, за охорону яких ми відповідаємо.
Управління своїми силами обслуговує 919 км міжгосподарських (державних) каналів, 542 гідротехнічні споруди, 14 ста-ціонарних насосних станцій, 84 км захисних дамб, 176 км експлуатаційних доріг і інших державних водогосподарських об’єктів. На балансі управління знаходиться 7 екскаваторів, 2 бульдозери, 1 автокран, 4 вантажних автомобіля, 4 трактори, в т.ч. 1 трактор К-700А.
З часу минулорічного дня працівника водного господарства наше управління жило тривожним життям країни в зв’язку з подіями на сході нашої держави – вісім працівників управління віддавали свій патріотичний обов’язок у гарячих місцях проведення АТО, з них два працівники продовжують захищати країну і по цей день. Інженер-гідротехнік Микола Валентинович Оніщук у травні цього року пішов на строкову службу у Збройні Сили України. Управління водного господарства постійно надавало і надає допомогу нашим захисникам та сім’ям працівників, які служили і служать в зоні АТО, допомагає Збройним Силам України.
Основною метою господарювання управління є створення умов для врожаїв сільськогосподарських культур на осушених землях, а це складне інженерне завдання пов’язане науковообгрунтованими нормами осушення, що веде до постійного регулювання водно-повітряного режиму гідротехнічними спорудами. Крім того, управління постійно реагує на виклики природніх стихій-повеней, паводків по їх запобіганню і ліквідації. Тому для вирішення всіх виробничих завдань в управлінні працює 173 працівники, з них 33 – інженерно-технічні працівники.
Сьогодні недержавна сітка меліоративних каналів і гідротехнічних споруд на ній – основа благополуччя Поліських районів – повністю вся передана місцевому самоврядуванню і доля колишньої колгоспної і радгоспної меліоративної мережі в його руках. Поки що відчутних зрушень у масовому покращенні стану цієї сітки не видно і вона рік у рік поступово деградує. Хоча є поодинокі факти тих господарників, які вболівають за свої меліоровані землі і вкладають кошти в догляд своїх каналів і споруд.
Наприклад, СТОВ «Ратнівський аграрій» шукає шляхи відновлення роботи меліоративних мереж, на яких проводить сільськогосподарські роботи.
Зважаючи на недостатнє державне фінансування, управління водного господарства більшу частину робіт машин і механізмів проводить по прямих договорах: чистить присадибні ставки, перевозить вантажі, надає інші послуги і лише маленька доля робіт спрямована на догляд недержавної мережі, що не вирішує її нагальної проблеми.

Держава не полишає свої міжгосподарські канали і гідротехнічні споруди напризволяще. Фінансуються окремі програми догляду каналів і гідроспоруд, насосних станцій. Фінансує плату за електроенергію на відкачку високих вод, пос-тійно виплачує (хоч і не велику) зарплату. Тому державна меліоративна мережа помітно відрізняється від господарських естетичним станом і станом пропускної спроможності для надлишкових вод на меліоративних системах.
Не хотілось би сьогодні, у святковий для колективу день, згадувати, але для нас це дуже болюче питання – крадіжки елементів гідротехнічних споруд. У минулих роках ми піднімали питання, в т. ч. на сторінках «Ратнівщини», що вартісно значать крадіжки для Ратнівського району і для нашого управління. Якщо так буде продовжуватися, то при високій воді ми не зможемо впливати на ситуацію. Крадії, одумайтесь.
Управління є базовим у системі облводресурсів для семінарів і обласних, і республіканських через унікальність осушувальних систем, інфрастуктури, а також системи догляду за каналами і спорудами. Воно постійно займає передові місця в системі облводресурсів серед управлінь області у питаннях виробничої діяльності. Так і в цьому році, я думаю, ми не будемо на останніх місцях з підготовки осушених земель до вегетаційного періоду, Щедрогірська насосна станція визнана кращою в системі облводресурсів.
Управління рік у рік виконує планові завдання по очистці каналів і споруд від мулу і рослинності, ремонту гідротехнічних споруд. Роботи по прямих договорах дозволяють управлінню саморозвиватись і виконувати різні виробничі програми, в т. ч. завдання по охороні праці, охороні водних ресурсів, їх збереженню.
Своїми досягненнями адміністрація управління і профком завдячують праці інженерно-технічних працівників і робітників управління, а саме: оглядачів ГТО Романа Володимировича Приймачука, Михайла Онисимовича Михалевича, Руслана Адамовича Супрунюка, Миколи Андрійовича Ковча, Віктора Івановича Середюка, Петра Петровича Ступіка, Петра Петровича Каліщука, машиніста насосної станції Анатолія Миколайовича Тарасюка, водія Олега Петровича Пінкевича, машиніста екскаватора Володимира Родіоновича Грицевича, електрогазозварника Василя Володимировича Нінічука, головного інженера Василя Олександровича Приймачука, столяря Володимира Тихоновича Бабули, слюсаря-ремонтника Федора Максимовича Кручика і багатьох інших працівників. Дякуємо всім їм за працю і вітаємо з професійним святом. Щастя вам, мирного, безхмарного неба над головами, здоров’я і благополуччя вам і вашим родинам.
Михайло Тимощук,
начальник управління

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>