У держлісгоспі тепер черга на роботу, бо зарплата тут понад 5000 гривень

 

BenQ DC S1410

BenQ DC S1410


BenQ DC S1410

BenQ DC S1410

У радянські часи Ратнівський держлісгосп був найбільшим за чисельністю працюючих підприємством в районі. Але економічна криза «підрізала» і його, тож ще років три тому лісгосп мав проблеми із виплатою зарплати і сплатою обов’язкових платежів до бюджету, тому люди починали звідси розбігатися.

Сьогодні ж держлісгосп одне з небагатьох (якщо не єдине!) в районі підприємство, яке збільшило чисельність штатних працівників. На початок року їх було 182, на 1 лютого – вже 186, і люди продовжують проситися на роботу: звертаються і до лісничих, і навіть безпосередньо до директора.

Чому так – зрозумів, коли почув звіт директора Миколи Мельника на профспілковій звітно-виборній конференції. Середня заробітна плата за 2014 рік становила тут 3480 грн., а за 2015 – 5233 гривні! Це раза в півтора більше, ніж у середньому по області. Плюс до цього солідний соціальний пакет, про який розповіла у своїй співдоповіді голова профкому лісомисливського господарства Людмила Завадська. Тут виплачують винагороду за вислугу років (торік її сума становила 911 тис. грн.), а також так звану 13-у зарплату (ще 500 тис. грн.). Крім того, працівники отримують нецільову допомогу із профспілкового бюджету, підприємство виділяє по одному кубометру пиломатеріалів за собівартістю та дрова – за 50 відсотків. Робітники забезпечуються спецодягом. Усі вже почали забувати ті недалекі часи (і це відмічали у своїх виступах Микола Оніщук та Василь Дуда – лісничі Кортеліського та Жиричівського лісництв, Анатолій Березюк – начальник нижнього складу, Сергій Луцик – помічник лісничого Заболоттівського лісництва), коли лісничий мусив сам шукати і пальне, і запасні частини для тракторів, і ланцюги для бензопил, і т. д., і т. п. Нині його завдання полягає в тому, щоб організувати роботу, а ро-бітника – ефективно її виконувати. Усім необхідним забезпечують відповідні служби.

Також профспілковий комітет організовує для працівників екскурсії, відзначення професійних та державних свят, вітання з ювілеями. Одним словом, люди тут почувають себе захищеними, відчувають, що про них дбають, і тому працюють з повною віддачею. Але, з іншого боку, ні така зарплата, ні такий соціальний захист не були б можливі, якби результати господарювання ДП «Ратнівське лісомисливське господарство» були низькими і колектив просто «проїдав» свої прибутки. Директор Микола Мельник назвав переконливі цифри: у 2014 році власними потужностями підприємства було перероблено 10180 кубічних метрів деревини і вироблено продукції на 5 млн. 270,6 тис. грн. За 2015 рік ці показники становили відповідно 11544 кубічних метри і 10 млн. 802 тис. грн. Тобто деревини перероблено лише трохи більше, зате дохід зріс на 52 відсотки. Суттєво вплинуло на суми реалізації за рік те, що майже 80 відсотків лісопродукції, включаючи об’єми переробки, було відправлено на експорт. Тож чистий дохід за 2015 рік від реалізації лісопродукції становив 29 млн. 886 тис. грн., а всього по підприємству, включаючи інші види діяльності, – 31 млн. 475 тис. грн. Рентабельність виробництва становила 31, 6 відсотка. Це й дало можливість виплачувати високу зарплату (її фонд за 2015 рік становив 10 млн. 802 тис. грн., або 34 відсотки від чистого доходу), вкладати кошти у лісовідведення, в капітальні інвестиції. До бюджетів усіх рівнів було сплачено 9 млн. 748 тис. грн., в т. ч. до місцевого – 2 млн. 19 тис. грн.

Роботу колективу Ратнівського держлісгоспу та його профкому високо оцінили і присутні на конференції голова обкому профспілки працівників лісового господарства Павло Матіюк, голова районної ради Михайло Макарук та керівник апарату райдержадміністрації Світлана Юзепчук. Конференція визнала роботу профкому задовільною, а його головою знову одноголосно обрали Людмилу Завадську. Також були обрані делегати на обласну конференцію та висунуті кандидати до складу обкому профспілки.

Дмитро МОРОЗ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>