СВЯТО БАГАТЕ НА ВДЯЧНІСТЬ ЗА ПРАЦЮ, НАГОРОДИ ТА ГАРНИЙ НАСТРІЙ

Свято багатеЗ нагоди Дня працівників лісу, який щоразу відзначають в Україні у третю неділю вересня, напередодні у ДП «Ратнівське лісомисливське господарство» відбулася урочистість, на яку запросили не лише колектив підприємства, а й ветеранів лісового господарства. Участь у зібранні лісівників взяли Андрій Харлампович — голова райдержадміністрації, та Олександр Бенедисюк — заступник голови районної ради.

Зі святом усіх присутніх привітав директор підприємства Микола Мельник, який коротко проінформував про життя і діяльність колективу.

— ДП «Ратнівське лісомисливське господарство» — одне з найбільших підприємств району за сплатою податків і зборів до державного та місцевого бюджетів і як гарант для майже 200 сімей працівників підприєм-ства в отриманні стабільного, доволі високого доходу в сімейний бюджет, — наголосив Микола Іванович.

Пріоритетом у роботі лісівників були і залишаються охорона, захист та відтворювання лісу. Важливою є і заго-тівля насіння. Щороку на підприємстві заготовляють 100-110 кілограмів насіння сосни,   5-8 кілограмів насіння ялини, до півтори тонни жолудя дуба черещатого, берези, вільхи чорної і насіння ще багатьох видів лісових дерев та кущів. І в цьому неабияка заслуга найбільш ініціативних працівників лісгоспу, майстрів лісу, насамперед начальника лісорозсадника Григорія Козла, майстрів лісу: Валерія Коханюка, Олексія Дмитрука, Богдана Дейнеки, Валерія Пінкевича, Олександра Понедільника.

Ратнівський лісорозсадник, який є одним з найбільших розсадників області, в основному спеціалізується на вирощуванні сіянців сосни звичайної, якими забезпечують власні потреби та потреби інших лісгоспів області і не тільки. Також вирощують у меншій кількості сіянці вільхи, берези, дуба та ін. Займаються зеленим черенкуванням, вирощуванням саджанців декоративних порід для озеленення садиб, населених пунктів.

— На сьогодні ми можемо гордо показати плоди своєї праці, насамперед хороші лісові культури та площі сприяння природному поновленню, — наголосив промовець. — Щороку лісовідновлення проводимо по всіх без винятку зрубах у межах 170 га, в т.ч. лісові культури в межах 60 га, причому хорошої та дуже хорошої якості. Всього на відновлення лісів за звітний період витратили 344,6 тис. грн. власних коштів при плані 185 тис. грн. Гарні лісові культури мають майстри лісу: Іван Дуда, Володимир Білітюк, Анатолій Колядюк, Василь Бляшук, Анатолій Колядюк. Дуже важливим та відповідальним моментом у лісовирощуванні є також подальший догляд за молодими посадками — це проведення рубок догляду: освітлення, прочищення. Дякую всій лісовій охороні за сумлінне ставлення до своїх функціональних обов'язків.

Не обминув у своїй промові Микола Мельник і досить актуальну та болючу проблему лісу, з якою зіткнулись лісівники України, і кожен з нас.

— Маємо серйозну проблему із всиханням соснових насаджень середньовікових, пристигаючих, стиглих деревостанів, а в окремих місцях і молодняків. Всихання спричинене об'їданням крони дерев верхівковим лубоїдом. Дослідники встановили, що єдиним методом запобігання масовому поширенню шкідників і хвороб є проведення санітарних рубок, спрямованих на оперативне видалення всіх пошкоджених насаджень та спалювання порубочних решток. Надіємось, що можновладці зроблять відповідальний крок назустріч лісівникам на шляху зупинення та локалізації всихання.

Працівники лісгоспу багато уваги приділяють охороні лісу від пожеж та самовільних рубок. За вісім місяців року виявили 31 випадок лісопорушень, з яких 19 — незаконні рубки. Склали 12 протоколів та наклали штрафи на порушників правил пожежної безпеки та щодо засмічення насаджень побутовими відходами. В цілому за рік на потреби охорони було використано 326,8 тис. грн. власних коштів.

Окрім того, складено 12 протоколів на порушників правил полювання, яких оштрафовано. За сезон полювання 2016—2017 року за ліцензіями добуто 10 голів козулі з ліміту 13 та 7 голів кабана з ліміту 10. По відстрілочних картках на пернату дичину і хутрових звірів та від реалізації ліцензій отримали 88 тис. грн., а витрати на ведення мисливського господарства за даний період, без заробітної плати єгерів, становлять дещо більше — 91,3 тис. грн.

Всього ж витрати за 8 місяців нинішнього року на охорону, захист та відтворення лісів — 2391,6 тис. грн.

Щодо промисловості, то Микола Мельник відзначив, що у нинішньому році заплановано зрубати 25530 м3 деревини та 13900 м3 від рубок догляду. На лісозаготівлях працює 6 штатних бригад, які повністю забезпечені засобами виробництва. Значна увага приділяється розкрою та сортуванню деревини, відбору цінних сортиментів. Протягом минулого року чистий дохід від реалізації лісопродукції становив 32 млн. 889 тис. грн., а доходи всього по підприємству — 33 млн. 743 тис. грн. Протягом минулого року власними потужностями переробили 14926 метрів кубічних деревини і виробили готової продукції на 15471,8 тис. грн., за вісім місяців поточного року — переробили 11540 м3, виробили продукції на 12651,5 тис. грн.

— Лісгосп сьогодні спрямовує значну суму коштів на заробітну плату працівникам, — наголосив директор підприємства.         — Фонд заробітної плати за минулий рік становив 16792,7 тис. грн., що становить 49,8 відсотка від чистого доходу, відповідно за вісім місяців нинішнього року — 11910,6 тис. грн. — 48 відсотків від суми чистого доходу. Середня заробітна плата штатних працівників за минулий рік — 6644 грн., за вісім місяців нинішнього року — 7503 грн.

Нинішнього року до бюджетів усіх рівнів сплачено 7868,7 тис. грн. податків, минулого року — 11406,0 тис. грн. Виробництво 100-відсотково забезпечене засобами виробництва як технічно, так і мате-ріально. Всі робітники забезпечуються засобами індивідуального захисту, спецодягом. Підприємство забезпечує потребу населення та установ району в діловій деревині, дровах паливних.

Микола Мельник, вітаючи колектив зі святом, подякував усім за самовіддану працю і висловив сподівання на подальшу злагоджену роботу колективу, взаємну підтримку, довіру та віру у прекрасне майбутнє.

З нагоди свята всі штатні працівники підприємства були нагороджені премією в розмірі 1000 грн. кожний. А кращі з кращих за особистий внесок у розвиток і підвищення ефективності лісогосподарського виробництва, охорону та відтворення лісових і мисливських багатств Ратнівщини — грамотами і грошовою винагородою. По Гір-ницькому лісництву нагороджені майстри лісу Анатолій Колядюк та Ярослав Ятчук, вальники лісу Дмитро Токарський та  Віктор Трофімук; по Заболот-тівському лісництву: майстри лісу Микола Гайдучик та Володимир Білітюк, тракторист на трелюванні лісу Анатолій Головій, лісоруб Анатолій Яковук; по Кортеліському лісництву: помічник лісничого Ігор Оніщук, вальник лісу Іван Приймак, водій на вивезенні лісу Петро Корнелюк; по Жирицькому лісництву: тракторист на трелюванні лісу Олександр Сидорук, вальник лісу Василь Менько, єгер Анатолій Хартонюк; по Поступельському лісництву: лісничий Петро Матвіюк; по нижньому складу: верстатник Іван Соколюк, пилкоправ Сергій Шевчук, навальник-звальщик лісоматеріалів Борис Денисюк, розкряжувальник Михайло Тананайко, верстатник Сергій Глущук, водій на вивезенні лісу Віталій Головійчук.

Були відзначені грамотами, грошовою винагородою за ефективну роботу, вагомий особистий внесок у зміцнення обороноздатності держави, за самовіддану службу українському народові верстатники Іван Галенда та Богдан Білітюк.

Лісівників з професійним святом вітали Андрій Харлампович та Олександр Бенедисюк, які вручили грамоти та цінні подарунки провідному інженеру підприємства Вадиму Ковальчуку, начальнику базисного розсадника Григорію Козлу та головному економісту Оксані Бойко, механіку нижнього складу Миколі Корсаку.

Не забули на святі і про ветеранів лісового господарства. Микола Мельник подякував їм за багаторічну сумлінну працю і вручив подарунки Юрію Харитоненку, Антону Токарчуку, Івану Дудкевичу, Ларисі Іванюк, Івану Іванюку, Івану Скоропаді, Петру Оніщуку, Володимиру Шинкаруку, Адаму Корінчуку, Василю Омелянчуку, Сергію Триндюку, Адаму Бляшуку, Володимиру Глущуку, Володимиру Головію, Миколі Свіржевському.

Вітання лісівників зі святом, щирі слова вдячності їм за працю, церемонія нагородження — все це перепліталось із гарними, задушевними, мелодійними піснями, які дарували лісівникам народний аматорський концертно-художній колектив «Льонок» з Гути, народне аматорське тріо «Зорецвіт» та Іван Юхимчук з районного будинку культури. З цікавою і багатою віншувальною програмою прийшли на свято юні лісівники шкільного лісництва Ратнівської школи №2 — співали, танцювали і щиро зичили всього найкращого своїм старшим колегам.

А вже у п'ятницю делегація ратнівських лісівників побувала на урочистостях у Луцьку, окремі з них отримали нагороди. Зокрема, директор ДП «Ратнів-ське лісомисливське господарство» Микола Мельник нагороджений подякою голови Державного агентства лісових ресурсів України, а почесною грамотою цього ж агентства — лісничий Кортеліського лісництва Микола Оніщук, грамотами облдерж-адміністрації — Микола Гайчук, обласної ради — Борис Івлєв, майстри лісу Заболоттівського лісництва, грамотами Волинського обласного управління лісового господарства — лісоруб та майстер лісу Жирицького лісництва Володимир Петрук та Іван Дуда.

Валентина БОРЗОВЕЦЬ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>