РЕЙДЕРСЬКЕ ЗАХОПЛЕННЯ ПО-РАТНІВСЬКИ?

У сімдесятих роках 20 століття в Ратному створили на базі колгоспних лісів та їхніх коштів Ратнівський міжколгоспний лісгосп. Рік у  рік лісгосп розвивався і постійно був у числі кращих підприємств району та області, таких як лісохімзавод, промкомбінат, хлібокомбінат, ремонтно-транспортне підприємство, Гірни-ківський консервний завод та інші, яких уже давно немає на карті району.

Свого часу в лісгоспі працювало більше ста працівників. Хоча кількість і невелика, але вони допомагали забезпечувати ра- йон не тільки дровами, а й колгоспи необ-хідними пиломатеріалами. Крім того, колектив розпилював ліс для населення, виготовляв колодязні круги, сітку для огорожі, меблі, ритуальні вироби та іншу продукцію. Мінялись керівники, а колектив залишався і вдосконалювався. Навіть в період кризи дев’яностих років, коли інші підприємства закривались, чи їх спеціально закривали шляхом рейдерських захоплень, колектив освоїв виробництво фінських будинків, створили дві будівельні бригади для їх будівництва, і не тільки не скорочувався, а постійно зростав і так працював до вересня 2007 року, коли наказом № 445 Міністерства аграрної політики України на базі колгоспних лісів створили спеціалізоване лісогосподарське агропромислове підприємство «Ратнеагроліс». Цим же наказом призначили директором підприємства В. З. Корчицького, залишивши при цьому його і на посаді директора спеціалізованого лісогосподарського підприємства.

На перший погляд, нічого страшного. Менше обслуговуючого персоналу – економія коштів. Якщо не рахувати те, що одне підприємство вирощує і заготовляє ліс, а друге його переробляє і продукцію відправляє за кордон, і воно підпорядковане іншій вищестоящій організації, а керує цими різними підприємствами одна і та ж особа. Що хочу – те роблю. Сам собі господар.

І так хлопці пиляють і продають ліс за кордон за валюту аж до 2 січня 2014 року, коли складається «Договір підряду» на виробництво продукції із матеріалів засновника між «Ратнеагролісом» і Ратнівським міжгосподарським спеціалізованим лісогосподарським підприємством, де один і той же директор.

Виходить, В. Корчицький сам з собою укладає договір. У договорі за «Ратнеагроліс» стоїть підпис його директора Корчицького В. З., а за Ратнівське спеціалізоване лісогосподарське підприємство – виконуючого обов’язки директора Томашука М. В. Ніби все законно. Але я, Томашук Микола Васильович, заявляю, що ні під яким договором я не підписувався і поняття не маю, хто і коли мене призначав виконуючим обов’язки.

Натомість підприємства працюють, а гроші надходять. Але знову загадкова ситуація, яка змушує Корчицького В. З. 22 вересня 2015 року збирати, так би мовити, збори засновників, запросивши на них всього-на-всього чотирьох голів СВК-засновників, і жодного з працівників-засновників, яких небагато-немало – 97 осіб. На цих зборах він пише заяву про звільнення його з посади директора міжгосподарського спеціалізованого лісогосподарського підприємства і пропонує призначити директором Ратнівського міжгосподарського спеціалізованого лісгоспу Боровського Р. В., який працював головним інженером «Ратнеагролісу». Коли директор на двох підприємствах один, то хай буде і головний інженер один на два підприємства.

І це ще не все. 28 жовтня 2015 року           В. Корчицький, уже не запрошуючи голів СВК, збирає колектив лісгоспу – засновників у кількості 58 осіб і просить їх відмінити рішення попередніх зборів, відкликає свою заяву про звільнення з посади директора МСЛП. Збори відбуваються на користь Корчицького В. З., але фактично жодних змін не відбулося.

Коли обирали директором Боровського Р. В., то він обіцяв розвивати переробку і створювати нові робочі місця, а в результаті, як і попередник, здає все в оренду фактично за безцінь, робочі місця скорочує, а підприємство продовжує розвалювати. Якщо взяти базу № 2, то вона стала схожа на руїни, як на Сході країни, одні розвалені стіни. То там війна, а тут що? Чи це наш шлях до Європи – все розвалити, а потім за безцінь «прихватизувати»?

8 лютого ініціативна група з восьми осіб-засновників із сукупною власністю 10,4 відсотка, які згідно зі статутом мають право на позачергове скликання зборів (хоча вони і чергові не проводились, бо «менше знають – спокійніше нам, — так думають керівники»), подали заяву Боровському Р. В. з вимогою скликати збори, але він відмовився прийняти її.

Враховуючи, що відбувається стрімке знищення підприємства, звертаємося до влади району і правоохоронних органів допомогти розібратися в даній ситуації і не допустити рейдерського захоплення та подальшого знищення підприємства.

Начальник виробництва Ратнівського міжгосподарського лісгоспу періоду 1989 – 2014 років

М. В. ТОМАШУК, В. С. КРУЧОК

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>