МАЙБУТНЄ ЛІСУ В НАШИХ РУКАХ

соснаНе дивлячись на те, що земля ще вкрита снігом, а за вікном стоїть морозна погода, на державному підприємстві "СЛАП «Ратнеагроліс» досить активно ведуться роботи по підготовці до лісокультурної компанії 2018 року. Адже вже весною за-плановано провести лісовідновлення на площі 199,3 га., з них:

—   95,3 га – створення лісових культур;

— 58 га – сприяння природному поновленню;

— 46 га – залишити під природне заліснення ділянок, де згідно з попереднім обстеженням або обліку достатнє поновлення головною породою.

На кожну окрему площу, яка планується під заліснення, складено проекти лісових культур та проекти природного відновлення, які були обговорені на нараді з спеціалістами обласного управління. На сьогоднішній день питання підбору лісових порід для створення нових насаджень стоїть досить гостро тому, що лісівники не тільки Волині, а й більшої частини України, сусідніх держав (Білорусі, Польщі) зіткнулися з проблемою масового всихання соснових насаджень. Тому усі нові бори та діброви створюватимуться  складного типу, тобто в складі насаджень будуть представлені 3 і більше деревних породи, разом з тим вводитимуться і нові для нашого ре-гіону види, які себе вже добре зарекомендували у відповідних умовах, зокрема, це модрина європейська, дугласія, горіх чорний, дуб червоний та інші. Для підтримки кормової бази і створення сприятливих умов для диких тварин передбачено створення реміз із чагарників, в домішку — садіння лісових плодових дерев. Розглянувши дані проекти, було рекомендовано їх до впровадження в повному об'ємі.

Кожен з нас знає, що будь-яка посадка чи посів повинні проходити навесні в стислі строки, саме в той період, коли земля вже розмерзлась і має достатньо вологи, а дерева ще в стані спокою і не почався сокорух. Саме тому в лісах ДП «СЛАП Ратнеагроліс» ще восени було проведено підготовку ґрунту під лісові культури на площі 140 га, а це 80 % від усіх площ. Звичайно, що запорукою отримання в майбутньому високобонітетних насаджень є якісне насіння, з якого ми вирощуємо сіянці. У 2017 році працівники лісової охорони лісгоспу заготовили 4000 кг шишок сосни звичайної, з яких отримано 40 кг насіння, по 3 кг насіння берези, шипшини, вільхи чорної, груші лісової. Для прикладу вага 1000 насінин сосни звичайної в середньому становить 5-9 грамів, тобто 40 кг насіння — це в майбутньому від 4,0 до 4,5 млн. сіянців.

Вся техніка та обладнання, що використовується під час лісокультурних робіт, серед якого 80 мечів Колесова, 2 плуги ПКЛ-70, дискові борони, – приведене до належного технічного стану і готове до використання.

Велика увага на підприєм-стві приділяється доглядам за лісовими культурами минулих років. Зокрема, заплановано провести доповнення лісових культур та ввести додаткові породи на площі, догляд за лісовими культурами на площі — 250 га. Так, на даний час для проведення весняних лісокультурних робіт укладено договори з базовими лісорозсадниками на закупівлю сіянців сосни звичайної, берези, дуба та інших порід, що забезпечить створення нових насаджень якісним посадматеріалом.

Як і в попередні роки, в області відбудеться щорічна традиційна акція «Майбутнє лісу в твоїх руках», під час якої будуть проводитися масові заходи з посадки лісу, уроки знань про ліси, конкурси малюнків та творів на тему «Людина і ліс» для учнів тощо. Розпочнеться вона 21 березня — у Міжнародний день лісу. Лісівники краю запрошують усіх охочих долучитися до посадки дерев на Ратнівщині.

Ростислав ЗАРУБИЧ,

головний лісничий ДП СЛАП «Ратнеагроліс»

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>