ГОТУЮТЬСЯ ДО ПРОПУСКУ ПОВЕНІ

Ще з початку січня ратнівчани були стривожені тим, що прогнозується у нашому краї велика вода внаслідок танення снігів та скресання криги. І навіть вже серед зими потерпали від надлишків води жителі сіл Щедрогірської та Річицької сільських рад — підтоплено було 700 гектарів сільськогосподарських угідь, навіть частина житлових будинків і господарських споруд.

Та станом на 1 лютого, за інформацією начальника управління водного господарства Михайла Тимощука, вода вже пішла на спад. Але працівники управління моніторять ситуацію, особливо на найбільш проблемних територіях. Під час підняття рівня води на території Щедрогіської сільської ради працювала насосна станція.

Днями в райдержадміністрації двічі обговорювали питання щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені та можливого зимового паводку. Серед проблемних питань — ремонт насосно-силових агрегатів. Було прийняте рішення виділити 40 тис. грн з Комплексної програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

За інформацією Михайла Тимощука, у січні працівники управління обстежили стан осушувальних систем, їх елементів, виявили недоліки і вже їх усунули щодо безаварійного пропуску льодоходу, повені. Підготували до роботи 11 насосних станцій, які у разі необхідності будуть задіяні у нічний та при потребі у напівпіковий періоди під час проходження повені. Функціонує аварійно-ремонтна бригада по ремонту енергосилового та гідромеханічного обладнання, яка входить в бригаду швидкого реагування.

В управлінні затвердили план дій з підготовки до пропуску повені. Створили відомчу систему по запобіганню і регулюванню аварій, катастроф та надзвичайних ситуацій, розробили інструкції для роботи на випадок надзвичайних ситуацій тощо. Створили 9 аварійних бригад у складі 74 працівників та спеціалістів — вони укомплектовані необхідним інвентарем, матеріалами. У наявності аварійний запас спецодягу, матеріалів (340 мішків) та пального. Крім того, на зберіганні в управлінні 400 мішків з аварійного запасу райдержадміністрації.

Валентина БОРЗОВЕЦЬ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>