ГАЗОВИКИ РАЙОНУ ВІДСВЯТКУВАЛИ ПРОФЕСІЙНЕ СВЯТО

IMG_5468Минулої неділі працівники управління з експлуатації газового господарства ПАТ «Волиньгаз» відсвяткували  своє професійне свято. І як завжди до свята,  підсумували зроблене, приймали вітання від гостей, а кращі з кращих ще й отримали нагороди. Як спрацювали газовики району нинішнього професійного року – розмова із начальником управління Анатолієм Тарасюком.

— Наше управління з експлуатації газового господарства ПАТ «Волиньгаз» складається із трьох колективів: центральне управління газового господарства в селищі Ратне, Старовижівська дільниця (Старовижівський район)  і Кортеліська дільниця. Чисельність  колективу становить 155 чоловік, які забезпечують, дають лад усім нашим комунікаціям,  газопроводам і надбудовам. Протягом професійного року нам вдалося зберегти енергобезпеку по газопостачанню наших споживачів, виконувати найголовніше завдання – безпере-бійне, безаварійне газопостачання. Ми проводимо планово-технічне обслуговування майже 15 тисяч абонентів,  утримуємо в справному  стані понад 1300 кілометрів газопроводів, 198 ШРП і ГРП, які підтримують відповідний тиск у наших системах і  подають газ до споживача,  внутрішньо будинкове обладнання, приладне обладнання кожної оселі, надаємо якісні послуги служби обліку газу. Щодо служби обліку газу, то вона  запровадила 100-відсоткову видачу квитанцій, ввела в роботу програму  Газоліна, яка дає можливість якісного надання послуг нашим абонентам. Зупинюся коротенько  на роботі всіх  служб управління. Підземні служби запровадили роботу системи мап-інформ — електронна інформація всіх наших газопроводів, ГРШ і ГРП, надбудов. Нам вдалося і вдається підтримувати в плані захисту наші комунікації, газопроводи – працює служба електрохімзахисту, яка обслуговує 64 катодних станції і 52 протекторних установки. Постійно під-тримуємо у робочому стані автотракторний парк на чолі з механіком Анатолієм Філіпчуком, який налічує 23 одиниці. Справно працює обліковий апарат  на чолі з головним бухгалтером Валентиною  Наумович. Ми освоїли протягом профе-сійного року понад півмільйона коштів, які спрямували на покращення стану нашого обладнання — замінили три лінії ГРП, 19 засувок, провели капітальний ремонт чотирьох фасадних приміщень ГРП, утримали три прилади, які дають змогу швидко і оперативно вишукувати рації утворення витоку газу на наших системах і комунікаціях, огородили сім надбудов.

Нинішнього року в управлінні  відбулися зміни стосовно кадрової роботи:  у ПАТ «Волиньгаз» створили ще одну компанію,  яка займається постачанням газу до наших споживачів. У цьому напрямку діяли за принципом європейських стандартів, оскільки постачальники і транспортувальники газу не можуть бути в одній особі, і функції розмежували.  У цю новостворену структуру з нашого колективу перейшло троє працівників, з якими плідно співпрацюємо, аби надавати комфортні умови споживачам в частинах інформації, проплати і збору коштів за спожитий природний газ. На сьогодні  у нас практично відсутня заборгованість за природній газ і у населення, і у промисловості, у комунальному побуті, в бюджетних структурах і установах.  Населення проплатило на  105 відсотків до нарахованого за спожитий газ.

— Анатолію Івановичу, скажіть, як вплинуло на вашу роботу збільшення ціни за газ, як населення нині його використовує?

— Якоїсь певної проблематики по збору коштів за природний газ не відчуваємо, хоча ціна збільшилася і становить  7,178 гривні у літній період. Суттєвих і злісних боржників немає. Але ось споживання газу з підвищенням ціни різко зменшилося, майже у два рази у порівнянні до минулого  року, і становить в межах 13 метрів кубічних на абонента, а раніше становило понад 34 метри кубічних. В опалювальний період також зменшиться споживання газу, адже люди переходять на тверде паливо, багато хто переобладнує, встановлює твердопаливні котли, особливо організації та установи, які на бюджеті.

Скажу, що споживання газу з кожним роком зменшується в порядку на 4 мільйони метрів кубічних за рік. Незважаючи на підвищення ціни на газ, ми в нинішньому  році у селі Грабове Старовижівського району, в якому лише 21 споживач, запустили газ – збудували майже 6 кілометрів підвідного газопроводу і 5,3 кілометра газопроводу за кошти кооперативу. Посприяла їм і облдержадміністрація, обласна рада, і ПАТ «Волиньгаз»,  і народний депутат України Степан Івахів. Споживачі попідключали газ до плиток і користуються із задоволенням.

— Незабаром зима, які прогнози з газом, як думаєте, не буде перебою у газопостачанні?

— Стосовно лімітів і наявності газу  проблеми немає ніякої. Щодо підготовки наших комунікацій до опалювального періоду – ми практично готові швидко і ефективно, майстерно і професійно реагувати на будь-які ситуації. Працює  цілодобово аварійно-диспетчерська служба і  у Ратному, і у  Старій Вижівці, і черговий по Кортеліській дільниці. Ми готові виконувати і надалі своє головне завдання -  безперебійно, безаварійно постачати газ своїм абонентам.

 - Анатолію Івановичу,  свято завжди приходить з нагородами, кого відзначили в колективі  за сумлінну роботу?

—   За сумлінну роботу в нафтовій галузі, значний особистий внесок у вирішення питань газопостачання та газифікації в нафтовій галузі, забезпечення безаварійної експлуатації систем газопостачання, ліквідації заборгованості за спожитий природний газ, високий професіоналізм та з нагоди професійного свята нагородили велику групу людей. Нагородили Грамотами від ПАТ «Волиньгаз» з виплатою грошової винагороди електрогазозварника  Максима Михалевича, слюсаря з експлуатації та ремонту підземних газопроводів Олександра Бугайчука та оголосили Подяки з виплатою грошової винагороди слюсарю з експлуатації та ремонту газового устаткування Володимиру Харламповичу та водію автотранспорних засобів Миколі Панчуку. Грамотами районної  ради та цінними подарунками відзначені контролер газового господарства Олена Гуль та слюсар з експлуатації та ремонту підземних газопроводів Валентин Хоцевич – нагороди вручив їм, вітаючи колектив зі святом, голова районної ради Микола Макарук. А грамотами селищної ради і також цінними подарунками відзначені майстер бригади електрохімзахисту Сергій Северенюк та диспетчер газового господарства Оксана Хабовець — вручив селищний голова Володимир Кулик. Нагородили ми грамотами Ратнівського управління з експлуатації газового господарства з виплатою грошової винагороди двадцять три наших кращих працівники. Їм та всьому колективу ще раз дякую за працю і бажаю усього найкращого та миру в Україні.

Валентина БОРЗОВЕЦЬ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>