ДЕРЖАВНІЙ СЛУЖБІ ЗАЙНЯТОСТІ – 25 РОКІВ

центр зайнятості іван миронюк21 грудня виповнюється 25 років з дня заснування державної служби зайнятості, служби, яка за роки свого існування працювала задля тих, хто мав проблеми з праце-влаштуванням. Тож наша розмова з директором районного центру зайнятості Іваном Миронюком, який працює у цій сфері з першого дня існування служби на теренах Ратнівщини.

Він розповідає, що державна служба зайнятості завжди була і є потрібною в суспільстві, а особливо зараз, коли можливостей працевлаштуватися все менше, а потреби населення у ньому з кожним роком зростають. Перших безробітних у Ратнівскому центрі зайнятості зареєстрували у січні 1991 року.

— Напевно, з тих пір послугами центру скористалися тисячі ратнівчан?

— Якщо підрахувати, то за 25 років існування центр зайнятості охопив різними видами послуг понад 35 тис. осіб (з них працевлаштувалося понад  10 тис. осіб, проходило навчання понад 3 тис. осіб, на громадських роботах та роботах тимчасового характеру працювало понад 2 тис. осіб, дотації отримало близько 600 осіб, одноразову виплату допомоги по безробіттю – близько 700 осіб).

— Іване Артемовичу, за Вашими плечима тисячі справ, коли намагалися допомогти людям, що зверталися у службу. Які ж особливості цієї роботи?

— Головною метою соціальної політики держави завжди було підвищення добробуту людей. І будь-яка робота з людьми – відповідальна та важка. А наша робота особлива, адже у службу зайнятості звертаються ті, хто втратив роботу і її шукає. Тому і я як директор, і всі працівники служби зайнятості мусять бути максимально толерантними з ними. Я завжди наголошую працівникам, що людина, звернувшись у нашу службу, повинна отримати принаймні надію на те, що держава не залишить її напризволяще, що тимчасові труднощі з часом вирішаться, і вона матиме змогу знайти роботу, яка їй підходить, та працевлаштуватися.

— 2015 рік був непростим з огляду на соціально-полі-тичну та економічну складові. Чи зверталися у службу зайнятості ті, хто захищав і захищає українські рубежі?

— Окремий напрямок нашої діяльності – надання послуг військовослужбовцям та постраждалим від подій на Сході України. Станом на грудень 2015 року соціальними послугами служби зайнятості скористалось 59 демобілізованих військовослужбовців, з них двоє працевлаштувалося, шестеро брало участь у громадських роботах, один проходить навчання за професією «тракторист-машиніст сіль-ськогосподарського (лісогосподарського) виробництва». З початку військових дій звернулось 19 осіб, що мають статус внутрішньо переміщених осіб з Донецької і Луганської областей та окупованого Криму, з яких один брав участь у громадських роботах.

— Які для Вас на сьогодні основні принципи роботи служби зайнятості?

— Одним із головних принципів, окрім надання допомоги по безробіттю, професійної підготовки, підвищення квалі-фікації безробітних, є сприяння у працевлаштуванні незайнятих громадян. Тому в рамках роботи проводяться навчання, тренінги, організовується спів-праця з роботодавцями. Основний акцент молоді робиться на робітничі професії. Так, у 2015 році провели 40 заходів, у яких взяло участь 1686 осіб, відбулося 35 тренінгів, учасниками яких було 395 осіб. Загальна кількість наданих роботодавцями та зареєстрованих у центрі зайнятості вакансій за 11 місяців 2015 року склала 774 одиниці. Загалом з початку року працевлаштувалося 664 особи. Власну справу в цьому році розпочало 19 осіб, більшість із яких спрямувала свою діяль-ність у сферу торгівлі.

— Наскільки реально в сучасних умовах за сприяння центру зайнятості розпочати власну справу?

— Якщо порівнювати з попередніми роками, то зараз є певні складнощі у цій сфері. У той час, як у 2006—2007 роках кількість осіб, що починали свою справу, складала 115-125, то зараз це лише 20-25 осіб. І труднощі спостерігаються не лише у цій галузі.

— Державна служба зайнятості стоїть на порозі реформування. Яких очікуєте змін?

— Кардинальні зміни не передбачаються, проте для нас вони будуть відчутні, адже кілька працівників потраплять під скорочення. А чим менше кваліфікованих фахівців для обслуговування громадян, тим складніше працювати.

— За роки праці директором немало змінилося. Десятки працівників реалізували себе на цій роботі. І зараз поки що маєте в штаті 15 осіб. Як усе починалося?

— Коли я прийшов працювати у службу зайнятості, колективу як такого ще не було. Він формувався в процесі розгортання роботи. Та й мені особисто було важко перелаштуватися із роботи вчителя, на якій навчився знаходити контакт із дітьми, полюбив їх, на роботу з людьми, часто обділеними долею, роботою чи матеріальним добробутом. Одразу було важко. Але з роками сформувався стабільний колектив професіоналів. І зараз маємо ентузіастів, серед яких головний бухгалтер Анатолій Середюк, що працює понад десять років, заступник директора Сергій Філюк, який віддає себе цій роботі з 2006 року. І взагалі усі працівники служби зайнятості – це люди, які вміють працювати не лише з паперами, але є й психологами в душі, адже вони беруть на  себе відповідальність за заспокоєння і переконання людей у тому, що все буде добре.

З нагоди двадцятип’ятиріччя з дня створення державної служби зайнятості висловлюю щиру подяку за добросовісну працю усім колегам. Бажаю здоров’я, щастя, сімейного благополуччя, успіхів у роботі в ім’я майбутнього нашої країни. Впевнений, що зі всіма завданнями ми успішно впораємося, адже в службі зайнятості працюють висококваліфіковані фахівці, справжні професіонали, які володіють якостями, необхідними для співробітників соціальної сфери, — чуйністю, доброзичливістю, умінням співпереживати людям, — завершує розмову Іван Миронюк.

Марія ЛЯХ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>