ПРАЦІВНИКИ ДП «РАТНІВСЬКЕ ЛІСОМИСЛИВСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО» НА РОБОТУ – ЯК НА СВЯТО

ДПАдже працюють ефективно та злагоджено, а в результаті і заробітна плата хороша, і різні винагороди та соціальні пільги мають

Минулого вівторка наш кореспондент побувала на профспілкових зборах у ДП «Ратнівське лісомисливське господарство» і була приємно вражена від почутого, як тут працюють і як дбають про своїх працівників. А втім, судіть самі.
Працівники ДП «Ратнівське лісомисливське господарство» на профспілкових зборах розглянули декілька питань: про виконання колективного договору за шість місяців року, про використання коштів на придбання автомобіля для лісової охорони, про звернення Волинської організації профспілки працівників лісового господарства «Про солідарну підтримку».
У зборах взяли участь і виступили голова районної ради Микола Макарук та радник голови облдержадмі-ністрації Андрій Харлампович.
Про виконання колективного договору, прийнятого на 2013—2015 роки, прозвітувала голова профспілкової організації Людмила Завадська, яка з приємністю відмітила, що у минулому році були прийняті позитивні зміни до колективного договору. Згідно з договором працівникам щоразу підвищують заробітну плату відповідно до змін розміру мінімальної зарплати, з вересня минулого року виплачують винагороду за вислугу років та за річними результатами роботи – тринадцяту зарплату, у нинішньому році щоквартально – премію кожному штатному працівнику підприємства, який має право на це, один раз на рік одночасно з наданням щорічної відпустки – допомогу на оздоровлення, розмір якої 100 відсотків середньо-місячної зарплати.
На підприємстві не обділяють увагою і пенсіонерів, які оформлені на пенсію з лісгоспу і пропрацювали тут та на ниж-ньому складі до виходу на пенсію не менше десяти років, — один раз на рік за рахунок прибутків виділяють паливну норму дров по фіксованій ціні, здешевленій на 50 відсотків, так само у нинішньому році виділяють дрова і для постійних працівників, які відпрацювали повний рік.
А ще колективним договором передбачено: сім’ї працівника, загиблого під час бойових дій в зоні проведення АТО, ви-плачувати середню заробітну плату за посадою на утримання дітей до досягнення ними 18 років. Але, звісно, хай Бог убереже від загибелі. Найбільшим досягненням підприємства, як наголосила промовець, є те, що сформований хороший трудовий колектив, який працює стабільно та ефективно.
За півроку лісомисливське господарство отримало 16 млн. 542 тис. грн. від реалізованої продукції. Фонд заробітної плати становить 5 млн. 82 тис. грн. Із них основна зарплата – 3 млн. 426 тис. грн. та додаткова – 1 млн. 656 тис. грн. Середня зарплата одного працюючого за шість місяців становить 4135 грн., а за червень – 5037 грн. Працює ж у колективі 175 осіб, з яких 53 – у лісовій охороні, 22 – інженерно-технічні працівники, 100 – робітники різних категорій.
Людмила Завадська зазначила, що освітній рівень працівників лісової охорони бажає бути кращим. Адже із 32 майстрів лісу і 3 єгерів вищу освіту має 3 особи, 4 – незакінчену вищу, бакалавра, 23 – середню спеціальну, 1 – лісова школа, 4 – практики, що становить 17 відсотків від загальної кількості.
Адміністрація та профспілковий комітет спільно формують, розподіляють кошти на соціально-побутові і культурно-оздоровчі заходи та використовують їх, виходячи з пріоритетів і реальних фінансових можливостей підприємства відповідно до потреб колективу, як наголосила промовець.
У нинішньому році лісівники відчули, що підприємство має більше реальних можливостей надавати соціальні пільги для своїх постійних працівників. Протягом шести місяців нарахували і виплатили винагороди за вислугу років 439,2 тис. грн., допомоги на оздоровлення – 312,4 тис. грн., квартальні премії – 408,5 тис. грн. Надавали премії до ювілейних дат, у зв’язку з виходом на пенсію, з народженням дитини, з одруженням – 18,7 тис. грн. Крім того, виплачували нецільові допомоги із профспілкового бюджету – 34 тис. грн., проводили й інші виплати, зокрема, до Міжнародного жіночого дня, до Дня Перемоги.
Людмила Завадська підкреслила, що профспілковий комітет спільно з адмі-ністрацією постійно працює над вирішенням питань соціального характеру, контролює умови праці та відпочинку працівників. У нинішньому році 37 працівників побували на екскурсії в Буковелі, на що витратили 28 тис. грн., а також працівники і члени їх родин (60 осіб) відвідали Почаїв – на поїздку витратили майже 6 тис. грн. Працівників підприємства забезпечують спецодягом.
Підприємство займається і благодійництвом. У зв’язку із складною ситуацією в країні виділило військовим частинам пиломатеріалів на суму 17 тис. грн., для сімей учасників АТО – дров паливних на 60,4 тис. грн., а також надавало допомогу сім’ям мобілізованих, фінансувало заходи мобілізаційної роботи на 36 тис. грн. Крім того із профспілкового бюджету виділяли 3000 грн. на лікування колег, які зверталися з інших споріднених колективів.
На закінчення виступу Людмила Пет-рівна зазначила, що мають ще багато планів, і висловила впевненість, що їхньому колективу під силу виконати всі доведені плани, і він буде працювати над тим, щоб було достатньо коштів і для розвитку підприємства, і для того, щоб розмір зарплати забезпечував гідне життя кожного члена колективу.
В обговоренні звіту взяли участь Іван Михалевич – лісничий Гірниківського лісництва, Василь Дуда – лісничий Жиричівського лісництва, Володимир Корецький – тракторист Заболоттівського лісництва, Віктор Трофимук – тракторист Гірниківського лісництва, які розповіли про зроблену роботу у лісі, соціальний захист працівників, підкресливши, що щороку дотримуються правила: скільки вирізали лісу – стільки ж, а то й більше, посадити, і усі вони дякували за роботу, розуміння, підтримку, турботу про своїх працівників керівництву держлісгоспу та обласного управління лісового господарства, запевнили, що працюватимуть плідно, аби й надалі була уміла організація та відповідна заробітна плата.
Виступив на зібранні директор ДП «Ратнівське лісомисливське господарство» Микола Мельник, який зазначив, що докладають максимум уваги і зусиль до того, щоб підприємство жило, щоб почувало себе належно як в районі, так і в області та країні в цілому.
— При сьогоднішній складній ситуації у державі наше підприємство працює стабільно і має хороші здобутки, усім колективом стараємося робити добрі справи, — сказав Микола Іванович. — Перейшли на зовсім іншу площину сприйняття реалій нашого життя. Ми віднайшли кошти і на придбання основних засобів – з початку року вже купили основних засобів на мільйон 700 тисяч гривень. А це кошти, зароблені всіма нами разом, і уміло розподілені. Є плани, є наміри – на досягнутому зупинятися не будемо. На сьогодні у нас йде будівництво рекреаційного пункту в Залісах, проводимо відповідні роботи на нижньому складі у Заболотті, з метою енергозбереження переробляємо твердопаливний котел у Кортеліському лісництві, плануємо в цьому році збудувати-реконструювати адмінприміщення для Заболоттівського лісництва та нижнього складу. Вважаю, що з усім впораємося, і все це належно оцінять наші пра-цівники.
Микола Мельник звернувся до колективу, аби не порушували хороші починання, не втрачала пильності лісова охорона, не крали й не дозволяли цього робити іншим, бо інакше не буде прибутку й не буде хорошої заробітної плати та різних виплат, щоб працювали так, аби відновити у новій площині звання лісника, який повинен гідно заробити зарплату і гідно почуватися. Звернув особливу увагу на протипожежну безпеку, чистоту в лісі.
І Микола Макарук, і Андрій Харламович з приємністю відмітили, що колектив живе, набирає обертів, що у підприємства відкрилося «друге дихання», а за успіхами лісівників – результат господарювання району в цілому та поповнення районного бюджету. Подякували колективу за роботу, за віру у майбутнє.
Учасники зібрання інформацію про виконання колективного договору за шість місяців року взяли до відома, визнали роботу профспілкового комітету по контролю за виконанням колективного договору задовільною, дали згоду на закупівлю позашляховика для охорони лісових масивів Заболоттівського лісництва, вирішили підтримали профспілку працівників лісового господарства України, обласну організацію профспілки працівників лісового господарства і надіслати телеграму-звернення до Голови Верховної Ради України з вимогою термінового розгляду законопроектів щодо індексації грошових доходів населення, зниження рівня оподаткування пенсій, зняття обмеження на виплату повної пенсії працюючим пенсіонерам, здешевлення ціни на природний газ для населення, відновлення за рахунок коштів соціального страхування часткового фінансування літнього оздоровлення дітей, санаторного лікування пра-цівників, передусім зайнятих у шкідливих і важких умовах праці, на підтримку яких виступила Федерація профспілок України під час акції пікетування Верховної Ради України 2 липня, і прийняття їх як Законів України.
Валентина БОРЗОВЕЦЬ

ДП1

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>