25-річний  ювілей   Пенсійного фонду  України

Пенсійний фонд України  відіграє значну роль  в соціальному захисті населення, послідовно і наполегливо реалізовує державну політику, спрямовану на поліпшення пенсійного забезпечення.

І так  уже 25 років, які відзначатиме Пенсійний фонд 21 грудня цього року, саме через серця пенсійників щоденно проходять потреби, болі і турботи  пенісонерів району. А їх сьогодні  у районі більше дванадцяти тисяч. Багато зусиль докладається і до втілення в життя  Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», визначених пріоритетів діяльності та заходів з реалізації Стратегії розвитку пенсійної системи  нашої держави, що дозволить  забезпечити гідну старість громадянам, сприятиме по-ліпшенню їхнього добробуту.

Саме 21 грудня 1990 року постановою Ради Міністрів  УРСР і Ради Федерації незалежних профспілок  України було створено Українське республіканське відділення  Пенсійного фонду СРСР,  на Волині — обласний філіал, а в районах призначені уповноважені. Саме з цієї дати і розпочав свою історію Пенсійний фонд. Саме з цієї дати і розпочалось глибоке системне реформування пенсійної системи України. Так, з  лютого 1991 року  на посаду уповноваженої обласного філіалу республіканського відділення Пенсійного фонду СРСР у Ратнівському районі була призначена Галина Гнатівна Ткаченко, нині, на жаль, уже покійна. У вересні  цього ж року  уповноваженим призначили і  Валерія Івановича Михалевича. Саме їм  двом і прийшлось формувати  колектив  Пенсійного  фонду у нашому районі. Уже з лютого наступного року вони стали провідними  інспекторами обласного управління Пенсійного фонду  України у Ратнівському районі. Районний відділ був утворений дещо пізніше — у червні 1994 року. У травні 2002 року  відділ був реформований в управління, отримавши від  районного  управління праці та соціального захисту населення  функції з призначення та виплати пенсій.

Робота в Пенсійному фонді — це робота із людьми і для людей. На сьогодні у нашому управлінні, яке очолює Лідія Василівна Михалевич, працюють лише ті, для кого милосердя, людяність — основні риси характеру,  ті, хто,  виявляючи добродушність, творить добро не тільки  за службовими обов’язками, а й за велінням совісті та покликом душі. Важливим є і те, що в органах Пенсійного фонду  працюють переважно жінки, а жінка, на якій би посаді не була, виступає берегинею ста-більності, справедливості, добра.  Саме так  є  і в Пенсійному фонді  району, де  працюють  в основному  жінки. І хоч би які функції надавала держава Пенсійному фонду, відразу з’ясовується, що люди, які обрали цю професію, виконуючи свої обо’-язки, виявляють особливу тактовність, терпіння, витримку, ті дивовижні риси,  які так необхідні в нашій діяльності, і вони уміють  виважено та відповідально підходити до своєї справи, а ще одночасно можуть бути і невтомними — це  і вихідні, і святкові дні  під час масових перерахунків пенсій, і вимогливими — це  і прокуратура, і виконавча служба, і райдержадміністрація  знають, як працюють працівники фонду із боржниками.  Вони зобов’язані встигати, але головне те, що уміють чужий біль сприймати, як свій, та готові завжди прийти на допомогу і співробітникам, і пенсіонерам. Працюють всі за покликом душі, від щирого серця, на добрі помисли і дії. Ведеться облік всіх платників страхових внесків, усіх страхувальників,  роз’яснюється законодавство, контролюється надходження платежів, призначаються та виплачуються  пенсії, контролюється  цільове використання коштів та інше.

Пенсійний фонд — це державна установа, де щодня, щогодини втілюється принцип: кожному громадянину — увагу, розраду, реальну допомогу. Діюча в країні система пенсійного страхування спирається на солідарність поколінь, коли кошти на фінансування пенсій надходять головним чином із заробітної плати працюючих. Отже, логіка пенсійної системи така, що Пенсійний фонд виступає єднальним ланцюжком між нинішнім і прийдешнім поколіннями. Це і обумовлює важливість фонду, як соціальної інституції.

Пенсійний фонд України за 25 років пройшов великий шлях. Повністю відбулося становлення Пенсійного фонду, який  стало працює, незважаючи на економічну та політичну ситуацію в країні. З року в рік робота Фонду вдосконалювалась, тому що змінювались на краще і система збору страхових внесків, і економіка країни. За останні роки  в солідарній системі  відбулися значні позитивні зрушення: це мінімальний розмір пенсії був встановлений на рівні не нижче прожиткового мінімуму для  непрацездатних громадян, актуалізовані  розміри пенсій шляхом застосування нового показника середньої заробітної плати.  За цим стоїть значна праця  фахів-ців Фонду.  І сьогодні він є єдиною системою управління коштами  загальнообов’язкового  державного пенсійного страхування та найбільшою державною професійною структурою, що надає послуги у сфері со-ціального забезпечення.

Життєва позиція пенсійників: якщо взятись за якусь справу, то треба намагатись досконало її вивчити, визначитись у больових точках і рішуче довести до логічного завершення, адже працювати в Пенсійному фонді — це виконувати одну із найважливіших соціальних функцій у державі, здійснювати пенсійне забезпечення наших громадян.

Працівники фонду переконані, що спілкування з людьми, турбота про людей та  їх чуйність, як виконавця  — це основа їхньої роботи,  а вдячність людей — найвища  для їх нагорода.

Валентина Макарук,

завідувач сектору персоналу та організаційно-інформаційної роботи

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>