20  років  – у ногу  з  часом

20 років тому, в лютому 1996 року, було створене відділення Державного казначейства у Ратнівському районі. З погляду історії цей проміжок часу — звичайно, лише коротка мить. Але для нас, казначеїв, ця мить увібрала в себе дуже багато, адже певною мірою віддзеркалила весь процес розбудови нашої держави за роки незалежності, з усіма складнощами і труднощами.

Створений у 1996 році невеликий колектив відділення із п'яти чоловік спочатку забезпечував виконання функцій щодо фінансування видатків лише Державного бюджету. Поступово на казначейське обслуговування були переведені доходи і видатки місцевих бюджетів, впроваджені програмні комплекси для складання звітності та обслуговування розпорядників бюджетних коштів, і чисельність працівників зросла до 12 чоловік. Невеликий, але професійний колектив злагоджено працював усі роки над запобіганням порушень бюджетного законодавства.

Сьогодні з упевненістю можна сказати, що започаткована двадцять років тому робота стала дійсно необхідною та ефективною, дала можливість для прийняття управлінських рішень отримувати інформацію про надходження та видатки в режимі реального часу, здійснювати контроль за цільовим використанням бюджетних коштів та зробила виконання бюджетів максимально прозорим.

Станом на 1 січня 2016 року управління обслуговує 55 розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, забезпечує контроль за дотриманням бюджетного законодавства при зарахуванні надходжень та проведенні платежів, а також здійснює ведення обліку та складання звітності про виконання бюджетів.

Звичайно, бюджетне законодавство є складним, і тому доводиться знати велику кількість нормативно — правових актів не лише Міністерства фінансів України. Казначей мусить знати ще й специфіку фінансування різних галузей. Зрозуміло, що й від розпорядників вимагаємо чіткої фінансової дисципліни.

За 20 років роботи довелось переживати різні періоди — то протистояння між гілками влади, то нестачу коштів через прийняття дефіцитних бюджетів, у чому були намагання звинувачувати казначеїв. Але ми продовжували з честю виконувати свої професійні обов'язки.

Озираючись назад, можна сказати — це були роки кропіткої та напруженої праці по розбудові казначейської справи в районі, яка продовжує розвиватись. Минулого року започатковане впровадження системи дистанційного обслуговування клієнтів, оприлюднення руху коштів по єдиному казначейському рахунку, на часі — надання розпорядниками звітності в електронному вигляді. Тож, незважаючи на труднощі, маємо підстави з оптимізмом дивитися в майбутнє та залишатись вірними своїй професії.

Користуючись нагодою, хочу подякувати колективу управління Державної казначейської служби України у районі за щоденну сумлінну та наполегливу працю. Бажаю всім колегам міцного здоров’я і добра, миру і процвітання, мудрих рішень і професійного зростання.

Тетяна Залуська,

начальник управління Державного казначейства у Ратнівському районі

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>