У НОВИЙ РІК – З НОВИМ БЮДЖЕТОМ

Напередодні Нового року у Забродах відбулася третя сесія сільської ради, на якій розглянули аж 27 питань, і одним із ключових було питання бюджету Забродівської ОТГ на 2018 рік. Депутати проголосували за проект бюджету і тому у Новий рік Заброди увійшли з новим бюджетом.

Відтак він становить 50 млн. 851 тис. 200 грн. Сума ніби й велика, але ж слід  врахувати, що до складу громади входить 5 колишніх сільрад (Забродівська, Видраницька, Поступельська, Щедрогірська та Річицька), у яких проживає 9663 особи. Власні доходи громади становитимуть 7 млн. 385 тис. 200 грн., загальна сума субвенцій – 30 млн. 741 тис. 900 грн. Базова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам – 7 млн. 390 тис. 100 грн., а додаткова дотація на утримання закладів освіти та охорони здоров’я – 5 млн. 334 тис. грн. Субвенції розподілені таким чином: освітня – 24 млн. 478 тис. 100 грн. і медична – 6 млн. 263 тис. 800 грн.

Видаткова частина бюджету у Забродівській ОТГ така: на утримання апарату управління громади – 2 млн. 573 тис. грн., в тому числі на заробітну плату з нарахуванням – 2 млн. 309,7 тис. грн. На утримання мережі закладів освіти – 36 млн. 663 тис. грн., закладів культури – 1 млн. 334,8 тис. грн. На утримання місцевих пожежних команд – 709,5 тис. грн. Для співфінансування проведення громадських робіт за направланням з районного центру зайнятості – 59,8 тис. грн. На розробку містобудівної документації – 30 тис. грн. Резервний фонд становитиме 5 тис. грн. Видатки спеціального фонду – 219,8 тис. грн.

Важливим для громади залишається і фінансування місцевих програм (Програми соціального захисту населення на 2018—2020 роки, Програми відзначення державних свят, днів сіл, історичних подій, ювілеїв та професійних свят, Програми розвитку фізкультури і спорту, Програми благоустрою, Програми розвитку земельних відносин по Забродівській сільській раді) – 582,4 тис. грн. У бюджеті розвитку також закладені кошти на співфінансування проекту транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна «Нове будівництво комунальних доріг вул. Короленка, вул. 8 Березня, вул. Пушкіна села Лучичі та вул. Молодіжної, вул. Лесі Українки, вул. Річної, вул. Шевченка села Заброди» – 510 тис. грн.

Левову частку бюджету громади становлять міжбюджетні трансферти, тобто кошти, які будуть перераховані на фінансування районних установ, що надають послуги жителям Забродівської ОТГ. Отож, на фінансування делегованих повноважень з охорони здоров'я первинного рівня (для комунального закладу «Ратнівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги») – 1 млн. 162,5 тис. грн.; для Ратнівської ЦРЛ – 5 млн. 131,3 тис. грн. На утримання музичної школи – 300 тис. грн.; міжшкільного навчально-виробничого комбінату – 717,7 тис. грн.; на утримання територіального центру соціального обслуговування – 671,8 тис. грн. На утримання спортивної школи – 120 тис. грн. Для об’єднаного трудового архіву – 8,5 тис. грн. Для управління соціального захисту населення: на виплати громадянам, які надають соціальні послуги громадянам, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, – 21,1 тис. грн., для фінансування мобільного соціального офісу – 10 тис. грн. Для спілки учасників АТО – 7 тис. грн. Для ВФСТ «Колос» — 10 тис. грн. Для спілки ветеранів Афганістану – 4 тис. грн.

Серед інших питань порядку денного, які порушувалися на сесії, більшість стосувалася земельних відносин, матеріальної допомоги. Також депутати затвердили план роботи сільської ради на             І півріччя 2018 року.

Марія ЛЯХ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>